1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Барам цимерки

Дискусија во 'Образование' започната од Ger23, 8 август 2010.

  1. sleaze

    sleaze Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Барам 2 цимерки за стан во Скопје, центар позади Веро Џамбо. Заинтересираните нека ми пишат лп. :)
     
  2. kajtazovai

    kajtazovai Активен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Барам цимерка некаде Карпош 1 центар , ако има некоја заинтересирана нека ми пише ЛП или на фејсбук https://www.facebook.com/ivanakajtazova
     
  3. look-up-and-kiss-me

    look-up-and-kiss-me Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Dokolku nekoja bara cimerka za stan (po moznost da e najden stanot) vo blizina na Karpos1, Kapishtec ili Taftalidje neka me kontakrtira vo LP.
     
  4. Mirjana1994

    Mirjana1994 Нов член

    Се зачлени на:
    11 јули 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Дали има некој потреба од две цимерки за локацијаta Карпош 1 или Карпош 2? Контактирајте ме во ЛП. :)
     
  5. sleaze

    sleaze Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Барам 2 цимерки за стан во Скопје, центар позади Веро Џамбо. Заинтересираните нека ми пишат лп. :)
     
  6. Maculka1604995

    Maculka1604995 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Ние сме 2, се бара уште една цимерка ( студентка) за заедничко барање на стан во Карпош 1 или 2. Кој е заинтересиран нека пише лп.
     
  7. offtopic15

    offtopic15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    102
    Сеуште барам цимерка ако некој усте бара две цимерки локација карпош 1 или центар нека ме контактира ЛП
     
  8. offtopic15

    offtopic15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    102
    Да знате дека јас најдов цимеки ,поздрав и со среќа на другите
     
  9. sweet-17

    sweet-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2013
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    187
    Пол:
    Женски
    Барам цимерки за во Штип во близина на кампус 3 ...ако има некоја заинтересирана нека ме контактира во ЛП
     
  10. Oleeenka

    Oleeenka Популарен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    523
    Барам цимерки со веќе најден стан или заедно да бараме. Во околината на аеродром, центар. Заинтересирани нека ме контактираат во лп :)
     
  11. detektivka

    detektivka Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Барам цимерки за стан во посебна соба во Аеродром, Ново Лисиче евентуално Центар за од септември со веќе најден стан или заедно да бараме. Јас сум на Детективи и безбедност на ФОН на постдипломски т.е 5та година. Минатата година си поминав многу лошо, па затоа барам сериозни девојчиња без разлика дали се вработени или студентки, кои заеднички ќе ја сносиме одговорноста и делиме работата во станот (се мисли на одржување на хигиена) кои ќе знаат кога е време за гости и забава. Не сум против забави и гости но да не е претерано рано наутро пуштање музика и доаѓање на гости или доцна во текот на ноќта. Возраста не ми е битна, јас сум 23 години. Прифатлива цена до 4500 денари максимум. Ве молам пишете ми на trajkovska_daniela@hotmail.com
    или на ФБ https://www.facebook.com/trajkovska.daniela.1
     
  12. biggirl18

    biggirl18 Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Барам цимерка за стан во Штип, доколку има некоја шо би сакала нека ми пише тука па ќе се најдеме по фб и сл. Инаку сум бруцош и правев муабет со многу кои се веќе на факс и ми рекоа дека кога станува збор за студентски дом во штип поисплатливо ми е да седам у стан, се раазбира доколку најдам цимерки.
    :*
     
  13. lepa.milena

    lepa.milena Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    346
    Допаѓања:
    161
    Јас своето студирање во Скопје го завршив, па газдите на станот бараат нови муштерии. Тоа е гарсониера од 25 квадрати, со три кревети, мала кујничка и потребниот мебел, но јас сама престојував на тоа место. Се наоѓа во строг центар на Скопје, кај социјалното, кај олимписки базен.
     
  14. didicool

    didicool Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    85
    ние сме две цимерки и бараме уште две со или без претходно најден стан во околината на центар, олимписки, мичурин, острово :) заинтересираните нека ми пишат порака :)
     
  15. Histerica1

    Histerica1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    Ние сме две цимерки и бараме уште една по можност да е сега за прва година факс,но и ако не е нека се јави.Имаме стан во Аеродром позади Три Бисери,поприлично е широк ,повеќе информации во инбокс
     
  16. Lavander

    Lavander Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    91
    Јас се уште барам цимерка, па која е заинтересирана нека ми пише лп, за повеќе информации.
     
  17. skinnylove

    skinnylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    462
    Уште барам цимерка и никако да ја најдам, а си мине времето и страв ме фаќа. Нема каде не напишав оглас, нема каде не се јавив... Ми преостанува уште тука.
    Барам цимерка за во Штип, по можност средношколка, јас сум средно медицинско. Повеќе инфо во инбокс.
     
  18. 3456

    3456 Активен член

    Се зачлени на:
    24 август 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Бараме две цимерки за стан во Центар кај Рамстор, по можност непушачи :) заинтересирани пишете лп :)
     
  19. detektivka

    detektivka Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
     
  20. bajaderaa

    bajaderaa Нов член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Барам цимерки со или без најден стан во автокоманда или аеродром заинресирани пишите во лп