1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би му кажале...

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 13 декември 2009.

  1. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    ми фалиш... враќај се побрзоооо :*
     
  2. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На marija1907 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    ми фалиш ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
     
  4. wiyezci

    wiyezci Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    5
    Да имав можност да му кажам.. :|
     
    На Dobie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. m.i.s

    m.i.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    319
    Ми фалиш брат ! Јас во еден град на журка, а ти во друг. Јас ти посветувам една песна од МОЈОТ репертоар, ти друга од ТВОЈОТ. И убаво ми е знаеш.. Никој како тебе не ме прави среќна. Еј! Те сакам :*
     
  6. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На vaga95, L-enna и Mishela им се допаѓа ова.
  7. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

    rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    4.030
    Пол:
    Женски
    Е ваков те сакам. Отани ваков засекогаш и нашата врска ќе нема крај. :inlove:
     
  8. cinderella93

    cinderella93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    49
    не ми значиш веќе ништо!!! те заборавив!!! :devil: :devil: :devil: (уште така лесно да се забораваше аххх бреее....
     
  9. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    Зошто воопшто се појавуваш на секое мое чекорење напред?
    Конечно пред мене се исправа темјанушка која ме смее и радува,а ти ја уништуваш мојата среќа.
    :punch:
     
  10. The-fallen-one

    The-fallen-one Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    40
    Не ми е гајле за тебе. Гони се
     
  11. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Некои работи од песнава беа точни за нас... Само јас не би сменила ништо, останувам на истото...

    http://www.youtube.com/watch?v=hrRa9lugsd8
     
  12. valery15

    valery15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    116
    Дека е ѓубре, стока, вошка, гнида, вол и што уште не ми паѓа на памет. Ради таквите ко него на моменти го мразам сиот машки род. Сега сум полна со негативна енергија, ми иде да му завртам со телефон и да му изнакажам се што ми лежи, ама доста веќе се мачев. Или уште полошо додека е на време да му се отепам едно убаво е дури тогаш ќе се смирам. Ама ајде толернатна сум јас, воспитана, културна, па мудро ќе го контролирам бесот како и секогаш. Не ради него, првенствено за мое добро. Не сакам проблеми. Друга жртва нека си најде и истава нека му ги даде потребните воспитни мерки што не му биле врачени како дете.
     
  13. Feodora

    Feodora Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    920
    Допаѓања:
    4.343
    Те сакам премногу и ми недостасуваш.
    Само ти си ми потребен, сакам да те гушнам, да те бакнам, да те допрам... ;(
    Ужасно сакам да те видам.
    Ти си мојата љубов, те сакам толку многу што во ниеден момент се нема изгубено мојата љубов, само се зголемува, секој ден - се повеќе.
     
  14. Hinebrra

    Hinebrra Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    256
    Тие 2 минути.. Тоа беа најубавите 2 минути во мојот промашен живот, 2 минути неверојатен спокој кој одамна го немав почуствувано. После тие 2 минути следеа часови полни немир, грижа на совест и каење што те пуштив толку блиску. Не сакам да те повредам, подобро е да одиш од мене.
     
    На fatamorgana123 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Jinx

    Jinx Активен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    74
    Хејјјјј малката :D
    Ми недостасуваш. Се надевам дека Азис нема да те начека на плажите,бидејќи и тој би се напалил на тебе. Се надевам дека нема да дојде малечкото ѓаволче со малечкото куферче и да ти го земе предметчето што ти го оставив. Се надевам дека ти недостасувам барем третина од што ти мене ми недостасуваш и бројам денови до твоето враќање. Ми недостасува и твојата пролет. Знаеш за што ти зборувам. :rofl: :rofl:
    Да те потсетам уште еднаш дека сум многу благодарна што ја добив можноста да сакам една толку прекрасна личност која вреди и животот да го дадеш за неа. Ти се дадов во потполност и во секоја смисла на тој збор,не си свесен колку сум твоја,повеќе сум твоја од што сум своја.

    Те сакам,со секој свој здив,со секој дел од своето битие,со секој отчук на срцето,те сакам најцелосно и сосем предадено,несебично,безусловно,те сакамво сите свои мисли,зборови и дела,те сакам,и преку тебе ги сакам сите оние кои ги сакаш,се сакам и себеси бидејќи ме сакаш,преку тебе го сакам и светов бидејќи во него живее една толку прекрасна личност како тебе. Знаеш,на луѓето им здосадува еден од друг и не можат ни да замислат,цел живот заедно... А мене и цел живот со тебе би ми бил малку. Не е ова тинејџерска залуденост,не е само страст. Ова е љубов. Првпат вака сакам. Целосно. Сакам да бидеме заедно до крајот на времињата,и после тоа,и после смртта,се би ми било проклето малку,никогаш не би можела да се заситам од тебе. Ти не си ми само сродна душа,ти си ми многу повеќе. Судбина и смисла на постоење. Во моментов сакам да ти родам три дечиња и да научам да готвам дотогаш и да ви направам лазањи. Те сакам. Ми фалиш. Ако не се вратиш побргу одам јас до Бугарија. Пешки,ако треба.
     
    На Luciano му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.348
    Допаѓања:
    83.689
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    :inlove:
     
    На tallyweijl и Lovely93 им се допаѓа ова.
  17. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Кога си со другарите и кога не сакаш да се видиме поарно кажи ми отколку да ме моташ дека си на работа |( Сериозно мислеше дека ме излажа? Ќе те разберам затоа што и јас би те откачила за другрките. Знаеш дека не сакам лажење и дека секогаш те фаќам кога ме лажеш. И ти ја знам финтата кога не се јавуваш на телефон, затоа што „не си го слушнал“, а потоа ми ѕвониш 5 минути пред да си одам. Стварно си идиот.
    22 дена чекав само да те видам, ги броев ноќите, часовите и минутите да дојде денот кога ќе те гушнам. И ти тој ден најде да оплескаш, е браво бе. Бев толку возбудена што ќе те видам. После лагата што ми ја кажа и кога те видов ми беше, некако сеедно, немаше искра во мене. Претходно сакав силно да те гушнам, а сега џуската ми беше... онака.
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  18. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Океј само престани со тоа глумење лудило и да си се вратиме на нашите муабети.Може!?
     
  19. tallyweijl

    tallyweijl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    35
    Љубов како може да си толку неодолив аххх колку си само најубав крвта ми зоврива кога те гледам :inlove: :*
     
  20. S.J.Parker

    S.J.Parker Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    7.314
    Сакам да ти кажам дека овие два дена беше преубаво, не сакав да завршат, не сакав да си дојдам од таа пустелија каде што немаше никој друг освен нас :inlove:

    ПС Правиш многу јако кафе наутро, баш како за мене :rofl: