1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гинеколози

Дискусија во 'Бременост' започната од bebaa, 19 октомври 2012.

  1. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.190
    Допаѓања:
    29.801
    Пол:
    Женски
    Презадоволна до сега, и нема врска дека е дрска, жената само еднаш да те види, нареден пат веќе те знае по име и која дијагноза ја имаш. Нормално дека не дозволува царски, се знае дека природно е природно, доколку било се во ред, затоа не дозволувала.
    кога ќе влезеш во 9ти месец, Мимоза треба да ти издаде упат за во болница, сепак таа нема да те пораѓа, ќе те пораѓа дежурен доктор од болница, треба да одиш на Цтг секоја недела и убаво е да одиш кај еден доктор, да не ги менуваш, да си има предвид дијагноза, па здравје за пораѓај ако биде на смена истиот да те породи. Инаку ситуацијата денес во болница беше хаос, немаа место каде да ги пораѓаат жените а беа над 5, жени со болки викаа низ ходници....страшно!
    п.с. Новиот доктор е прилепчанец и се вика Гоце :D покрај искусноста бил многу пријателски настроен.
     
  2. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.804
    Пол:
    Женски
    И мене еден лекар ми ја води бременоста а кај друг одам од време на време бидејки ке ме породи.Во нашата болница има 8 гинеколози така да можеш да си бираш.Јас направив избор си бев кај жената на преглец на разговор..дури и моб ми даде ако ми треба нешто да и се јавам.На денот на порагјај ако не е на раб ми рече ке ми се јавиш ке дојдам .Се осекјам посигурно така отколку да се паднам кај било кого,со оглед на тоа дека не секој од нив го бие добар глас
     
  3. cvetina

    cvetina Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2013
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    123
    мене ми е матична надица героска, ординација мама. неколку години сум кај неа и сум ептен задоволна. единствено морав да ја заменам кога немаше договор со фондот, бидејќи ми беше многу скапо. тогаш одев во промедика кај една докторка ми се чини дека љупка се викаше или нешто слично. значи два пати бев и реков никогаш повќе. значи женава буквално ме прбуши со сондтата, небаре нафта ми бараше во маткава! :lol: сега ми е смешно, ама тогаш лелееее ;( си викам има ли осет женава? едвај станав од боксот и првиот и вториот пат. башка резултатите од папот ги чекав точно 2 месеци! плус, на закажано чекав по 30-40 минути... дефинитвно не сум задоволна!
    кај д-р надица најмногу ми се допаѓа што објаснува разбирливо, кажува што гледа, позитивна е и одговара на моите досадни прашања. јас не би ја менувала! ми одговара и што работи до 8 навечер одредени денови( со оглед што е тешко човек да се прилагоди ако работи само до 4-5 како други ординации) и дефинитвно нејзиниот пристап кон проблемите доклку ги има. од мене за нејзиното севкупно работење- 10ка :D ја препорачувам!
     
    На bufce му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Freya123

    Freya123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    234
    Знае ли некој да ми каже колку е преглед во ординација Ложанковски? Колку дена претходно треба да закажам за преглед, се чека ли многу и дали сте задоволни од др. Лолита Грковска? Или сеедно, препорачајте некој од таму :)
     
  5. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    Јас бев еднаш кај Н. Героска, ординација Мама и искрено не ме бендиса..
    Прво од закажаното време ништо. Дојдов 5 мин пред закажаното време и требаше да чекам уште 4 пред мене за да влезам, плус уште една што дојде со резултати. сето тоа е неорганизираност. Разбирам да е клиника да се чека бидејќи доаѓаат итни случаи, интервенции, пораѓаи, ама пак за рутински прегледи да не може да се испланира...
    Докторката исто не ми беше ништо посебна - ме исповади од памет. Ми кажа работи без дополнително да ми појасни и бидејќи беше гужва во чекалната едвај чекаше да ме откачи! Цела ноќ не спиев после тоа. Извадена од памет, ми се сруши цел свет.
    Ми ја потврди констатацијата, матичен за упат само. Преглед на приватно, ако сакаш внимание и да завршиш работа.
     
  6. junacinamama

    junacinamama Активен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    15
    ..јас да го пофалам д-р Филип Вановски од Хистера...човекот е супер ми ја водеше бременоста, задоволна сум од целиот третман и однос..малку е скапичко, не работи со плави картони....
     
  7. bebeto93

    bebeto93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2014
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    165
    како бе нема место хахаха шо прајме ние, тешко наас со овие цц :)
    Ти која недела си? Терминот кога ти е? :)
     
  8. bebeto93

    bebeto93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2014
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    165
    А со кој доктор се договори ти? И ме интересира дали доколку не е на смена со та што си договорена, и доколку ја викниш треба да и платиш за тоа што те пораѓа вон нејзина смена..?
     
  9. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.804
    Пол:
    Женски
    Не сум од скопје така да името не би ти значило :) ние сме договорени за повик било кога но жената не спомна ни цена ни ништо.Јас секако планирам да ја почастам нешто.жената е мн фина со мене и стрплива и ми влева голема доверба.
    Инаку за гак кога прашував таму ми побараа 300 евра за да дојде од дома и плус епидурал да стави.ако сакаш име можам по лп да ти пуштам.Требаше во гак да се порагјам али ради др причини останувам на порагјај во мојот град :)
     
  10. Cvekjence

    Cvekjence Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    201
    Па и јас одам кај неа, нели е приватна? Мене не ми се случило да чекаат пред мене, ама ми се случило да осетам како едвај чека да те откачи. А гледам многу ја фалат по форумов. Искрено, ништо посебно не е...
     
  11. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    Од скоро работи со плави картони. И јас видов ја фалат многу па викам ајде, ако ништо друго да ја ставам административно. И така планирам да одам кај неа - за административни цели. Мислев да скратам трошоци бидејќи во Систина одам, ама гледам нема да се случи тоа. Ме потсети на типичен доктор од јавно здравство.
     
    На Cvekjence му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ar.in

    ar.in Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    131
    Пол:
    Женски
    Што мислите за Д-р Александар Блажевски од Поликлиника Букурешт? Однапред благодарам за одговорот!
     
  13. x-tina64

    x-tina64 Активен член

    Се зачлени на:
    2 мај 2014
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Dali nekoja od vas ima iskustvo so dr GEORGI STAMBOLIEV
     
  14. ema2011

    ema2011 Активен член

    Се зачлени на:
    26 април 2013
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    Dali nekoj moze da mi preporaca dobar maticen ginekolok od Skopje,bidejki prethodnata bremenost mi bese rizicna nesmeam da eksperimentiram sega .Momentalno sum kaj Dr.Licoski no ne sum zadovolna,mi vika folna da ne pijam nemalo potreba ,mi ispituva samo 2 brisa ,a ne 4....Se mislam pomegu Stamboliev,Lozankovski i Korunovski samo neznam dali primaat uste pacienti ili ako imate nekoj dobar predlog pisete.....
     
  15. x-tina64

    x-tina64 Активен член

    Се зачлени на:
    2 мај 2014
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Jas bev kaj korunovski i ne sum zadovolna eden top pari mu dadov a rezultati nemav nikakvi sega sum kaj Stamboliev 6 meseci jas licno sum prezadovolna od nego kaj nego ostanav bremena komunikacija vo sekoe vreme site mozni ispituvanja gi pravi .... e folnata nema vrska veruvaj porano ne piele folni pa niso ne im se slucilo jas ne ja piev voopsto i eve me 5 mesec sum zdrava prava inaku i jas sum rizicna bremenost ...Jas zatoa prasav tuka dali ima nekoj iskustvo so Stamboliev me interesirase poveke mislenja jas sum prezadovolna od nego toplo ti go preporacuvam
     
  16. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.804
    Пол:
    Женски
    Ке излезам вон темата но фолната киселина нема врска со ризична бременост туку со раст и развој на фетусот првите три месеци.При недостиг на фолна недај боже се случуваат малфомации,расцеп на устатани сл.Не е на одмет да се пие апчињата се мали така да нема сигурно да ви штетат.
     
    На Kali12 и TIGARCE86 им се допаѓа ова.
  17. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Ти ја препорачувам ординација Ложанковски(било кој од докторите, сите се ок), сигурна сум дека примаат уште пациенти, побарај ги, нема да зажалиш.Поздравче!
     
  18. ema2011

    ema2011 Активен член

    Се зачлени на:
    26 април 2013
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    Ti blagodaram Rusi,ke se javam vo ordinacijata da prasam dali primaat uste pacienti,oti imam slusnato deka ne primat poveke...pozdrav
     
  19. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    И јас велам ординација Ложанковски - најдобри дефинитивно.
     
  20. eleni27

    eleni27 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2011
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Примаат кај Ложанковски, јас пред две недели се запишав. А и одлични се.