1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пирс

Дискусија во 'Тело' започната од MadeinHeaven, 9 февруари 2010.

  1. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Ушите си ги имам долу дупнато како за менѓушка, и моментално носам медицинка, и сега сакам до неа уште едно дупче да си направам и да си ставам вакво. Само малку поголемо.

    [​IMG]

    Е сега, не знам дали се рачуна ова за пирс :$ ама сакам да прашам дали ќе ми го собере со оваа дебелина во дупчето, јас имам проблеми и обична менѓушка кога протнувам, па затоа.
     
    На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mamma-mia

    mamma-mia Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    1.024
    Допаѓања:
    2.253
    Пол:
    Женски
    Јас се мислам веќе некое време за да направам на страничниот дел кај увото- vertical tragus piercing. Е сега викаат многу болело, а јас па и не сум човек кој трпи болка. Веројатно ќе почекам уште некое време. Ако некоја имала искуство, нека сподели, би била благодарна. :)

    [​IMG]
     
  3. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    ако некогаш би ставала пирс,би ставила на стомакот..онака летоска за на плажа да го носам :D
    [​IMG]
     
  4. rak1

    rak1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    45
    Боли ли на папок..Колку би ме чинело..Мора ли да сум полнолетна..Можатли да ми се јават проблеми и сл. пишете кој знае :(
     
  5. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    ^Имам читано различни коментари, некои велат дека за разлика од пирс било каде на лицето, воопшто не ги болело, други па велат многу ги болело, веројатно индивидуално е. Мислам дека нема врска, повеќето би те испирсале без согласност, другарка ми се пирсаше, ама она носот, така што не сум сигурна.

    Инаку, сакам да прашам каде да најдам вакво? Ама баш за овие две дупчиња, не оние горе и долу што се.

    [​IMG]
     
  6. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Дали ќе може да ми каже некој, кај може да се стави пирс на веѓа? Ако знае некој нека пише, или нека ми пише во ЛП. Тенкју :* :* :*
     
  7. valery15

    valery15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    116
    Дали сум единствената која не сака пирс? :tmi:
    Мене ми изгледа премногу одвртно сето тоа, а освен тоа девојката која има пирс некако поинаку излгледа во мои очи,макар била и најубава, најскромна,најмила,најубава, најпосебна, некако ја ја губи женственоста. Буквално зборам за оној пирс на веѓи, уста, нос. На уво и на папок да стои ми е пак сосема ок, но за на друго место едно големо НЕЕ. :!:
     
    На DELFIN-15 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    Мене единствено ми се свиѓа пирс на папок, ама зависи и од стомачето, како ќе стои. Нешто вака би сакала. Дај боже, некогаш ќе си направам :inlove:
    [​IMG]
     
  9. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Не ми се допаѓа ставање на пирс на кој било дел од телото.
     
    На vinozito1 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Haritiela

    Haritiela Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2013
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    222
    Пол:
    Женски

    Го превртев цело Куманово мислам сите сребрари зашто нејќам да носам алка бижутерија на нос не се скапи сребрените до 200 ден максимум ама не се наоѓаат
    ми рекоа у стара чаршија по сребрари у скопје да идам
    ако знае некој нека пише кај има
    поздрав :)
     
  11. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Нема што сребрари да превртуваш, доаѓав во Ск одиш во Скин Арт тату и си зимаш пирс за нормална цена и тоа од титаниум. Бољи амин!
     
  12. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Девојче дај опрај се побогу!!! Па кој нормален у денешно време тура бежутерија бре, еси ли добра!? :D
     
  13. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Шипката на пирсовите е направена од медицински челик...ама кому зборувам јас де...

    Плус, степенот на смрт на новороденчиња се зголеми исто со профитот на бижутериите. Lol.
     
  14. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.438
    Допаѓања:
    1.451
    DigY дај бре прошетај низ.. па... било каде и посочи ми една која не носи обетка од бижутерија! Мислам, нормалната се јави па ајде да и се поклониме сеа.
    А се чудам јас нешто во последно време сите само злато и сребро носат на уво па најдоа да се бунат за оние кои ставаат пирс на (пример) веѓа.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  15. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    сакам вака нешто
    [​IMG] ама да нема тоа како топче

    [​IMG] и вака

    :wasntme:

    и многу сакам на увото погоре од обично
     
  16. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Мене лично не ми се допаѓаат пирсовите, особено на стомакот и тие што се како дупки :puke: , ама секој има различен вкус, а плус тоа тие можат да се извадат кога ќе посакаш :)
     
  17. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Душичке Диги тебе вака ке ти каже. Ако немаш пари за асален пирс-ич не се пирсај. Не е до пирсовите туку до луѓето што сакаат да носат нешто а немаат поим што ставаат. Титаниумски пирс воопшто не е скап, дури бежутериите повеке држат цена по некои места ко што гледам. А дали сум јас нормална или мила моја...па еве 9 год имам пирс на папок и од пред некое време на уста и ко што гледам жива сум, мрдам. Јбг мене не ме буши мојата другарка пубертетлика и не турам менѓуша од пазар. Пак ке речам-се е до луѓето, не е до пирсот. :D
     
  18. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.438
    Допаѓања:
    1.451
    За реченицата со „менѓуша од пазар“ пред да ги осудиш останатите ти порачувам убаво да разгледаш низ било која друга продавница кои ги нарекуваат „марки“ и во ниту една нема да најдеш ништо поразлично од бижутерија. Не е само до оние од пазар.

    И не е до луѓето што не знаат и немаат поим што да носат туку до оние кои иако не знаат, не се ни обидуваат да дознаат заради такви одбивни коментари како што е твојот. Исто и за останатите кои имаат предрасуди од истата причина зошто наместо да осудуваш, за промена, како некој кој има искуство во носење пирс можеш да ги посоветуваш или да напишеш некоја нормална реченица.

    Употреби си го сарказмот за друг, мене ми е непотребен.
     
  19. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски

    И јас сакам вакво на устата, без тоа топчето секако. А исто може и на веѓа. 8) Типски ми е.
     
  20. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Јас имам пирс на стомак од 2ра година стредно,имам пишано и по толку години уште си го сакам и со задоволство си го гледам мојот е чисто стребро никој не е будала да стави бижутерија на стомак а и незнам што се буните бре тоа е вкус и личен избор,јас мн сакам пирсој некој друг сака нешто друго,иако има одредени места каде што не би ставила пирс ама и тоа е вкус така да нека се смират страстите, а и нема посекси девојка со пирс на убаво стомаче фала многу пријатно :D
     
    На veren, Salome, naturally и 4 други им се допаѓа ова.