1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.949
    Допаѓања:
    30.791
    Пол:
    Женски
    Му се чудам на овие женскиве зошто плачат како магарици пред колење?

    Им раскинал дечкото, големо чудо. Ајде сега вените да си ги исечиме. А најсмешното е кога ќе видам 12-13 годишна кога плачи за истото. Де бре моме, допрва ќе ти доаѓат момчиња, небаре стара мома ќе останеш..

    Воедно, тука сака да ја напоменам една поговорка која вели вака:

    -Ниту една личност на светот не ги заслужува твоите солзи, а онаа која можеби и би ги заслужила, никогаш нема да те расплака.
     
    На Daydream, makedonkamak, Just.you и 7 други им се допаѓа ова.
  2. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Сакам да кажам дека оваа Црвенкапа ме излуде. Де ме боли, де не ми се јади ми се гади од храна. И како ли јас сега да ја намалам болкатаааааааааааааааааа?????

    Добро Господе ти си машко, зошто ја измисли менструацијатаааа ;( ;( ;(
     
  3. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    МИ текна кога сестра ми се разболе многу лошо и татко ми ја однесе со автомобил до болница,бидејќи не биле слободни Брзата помош :x Згора на тоа,кога стигна,таа онесвестена веќе беше,а докториве ништо,ни носилка,татко ми мораше на раце да ја носи.Сите загрижени,наваму натаму трчкаме,не можеш асален доктор да најдеш,мислам дека татко ми ќе истепаше еден,доста не ни помага,па почна и да префрла како сме правеле гужва |(
    Не знам како им ги даваат тие дипломите,имаме ужасно некомпетентни луѓе во Здравство,а да не зборувам колку се арогантни и несовесни.
    А бре мислам дека ова само кај нас го има... Наместо да се бори докторот за нечиј живот,тој ти кажува
    -Ај,секако ќе умре за неколку дена,зошто да се мачиме да го лечиме :x
    За срамота...
     
    На sweet-cherry, Golden, Ketrin.Moon и 5 други им се допаѓа ова.
  4. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.583
    Готово крај.Денес се спремаме и заминуваме.Заминуваме некаде каде никој нема да не види 5 дена.Фала богу,па ми се смачи од насекаде притисоци.Мислам дека јас не многу али моите дома заслужија еден асален одмор.
     
    На EMoonlight му/ѝ се допаѓа ова.
  5. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    :o :x

    Кога секој ќе стане лекар, така се случува. :^)
    Неможе бе секој да биде лекар. Треба да имаш некој осет, некое чувство да работиш со луѓе на кои им треба помош, луѓе на кои животот им виси на конец.
    За нашево Здравство сум едноставно без коментар. Таква е нашата чудесна Македонија. :x
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.073
    Допаѓања:
    17.215
    Пол:
    Женски
    Вака така, и летово ќе помине, како вчера да чекавме нова година :tmi:
     
    На Mama25, Dvolicen, EMoonlight и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Just.you

    Just.you Активен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2014
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    23
    Паметна поговорка :)
     
  8. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    СДК има се може се, нема се глуми се !!!!!
    Уште малку и одам на одмор.... :dance: :dance: :dance:
    па здравје од септември се враќаме на обврските.

    И СДК ме нервира кога некои луѓе се запнале против идењето на Цеца. Таа во Белград собра 200 000 зошто па и овде да нема народ. Јас нема да одам да ја слушам оти не сум по таа музика, ама ете немам ништо против тоа што ќе дојде во Охрид. Не значи дека ако одиш да ја слушаш Цеца ти фали нешто. :roll:
     
  9. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Гуштер-страв, паника, ужас, одвтарно суштество кое може кај сака да појде..........
    Лелел луѓе, гуштер ми влезе дома. Сега кај да бегам, не можам да седам во иста просторија, при тоа да знам дека и такво суштество се крие некаде.
    Мораше, ли? Мораше, баш да дојде кај мене во соба, мораше? Прво, во соба кај мене. Откако убаво ме исплаши и ме натера да отворам и балконска соба и прозори и да прскам разно-разни спрејови колку само да го снема. Замислете во шкавчето за облека ми влезе, го видоввввввввввввввв. А, да не го видов дека влезе токму тамо. Ок, ај помина паниката од првото видување. Си заминав во кујна и си зборував со другарка ми на телефон и оп ете ти го Г-н ГУШТЕР на еден метар од мене. Јас пак занесена си разговарам со другарка ми, смирена плус. Ме гледа гуштерот и си седи на едно место и додека се освестив јас ехееее поминало може некое време. Кога убаво видов што е кога сум вриснала, ми се чудеа дома. Дури и телефонот го фрлив. Г-н ГУШТЕР си го истера ќефот и меракот и се скри повторно, а јас исплашена и во паника седам како глувче во стапица.
    Еден гуштер најде да ми го расипе денот и да ме исплаши. Дојде ред и еден гуштер да си игра со мене.
    Сега на мир не можам да седам и спијам, се додека не го видам убиен на лице место. Се ке мислам дека е во моја близина и си ужива во мекоста на мојата облекааааааааааааа.
    И, сега...????? Како да се спасам од гуштерот?
    Точно е гуштер, но јас имам страв од такви животни.
     
    На bubamara12345, Elennaa, Anabelle.Amorette и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски

    Го гледаш, те гледа и се гледате, очи во очи :geek: Ај гуштер, ама летечи бубачки, кога ќе се залетаат, чиниш накај тебе идат :sweat: небаре те бркат...
     
    На Someonespecial, EMoonlight и makedonkamak им се допаѓа ова.
  11. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    А бе знаете дека е убаво кога нема струја? :D
    Синоќа немаше од 4 саат, па до 7. Ма да тоа веќе не е синоќа. :rofl: Сестра ми пушти музика на радио, а јас - го искористив ова. :rofl: Само што не се расипа фрижидерот, и наместо храна, си го земав целото пиво. :D Нема смисла да се стопли пивото, за греВота е. Навистина посебен е филингот кога ќе ти се потрефи песна на радио. :rofl: Поготово со овој новиов закон, дека треба 30% да биде македонска музика на радијата. Као енЦиклопедија за песни сум била. :D
    Па и немам толку лош глас, што ме лажат сите? :emo: Љубоморни едни. :D
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Ти да не си дечко ми?
    Истото се случи вечра.
    Ако ја исчешка после за возврат, го потврдувам прашањево и кога ќе те видам ќе ти мавнам бокс!
     
    На Captain-Omni му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Алал да им е на Хрватите, удрил животно, ариведерчи, фино лепо нема опет одење во Хрватска.Вака треба и кај нас, немаме фоки, ама барем имаме што да заштитиме, само кај нас, за луѓе не се грижат, та за животни.Како може животно да му биде криво на човека, за неговите проблеми? Па да можеле животниве да зборуваат, којзнае што се не ќе кажеа.Арно викаше еден човек „ дали некој видел животно што пие, пуши цигари и сл., никој не видел, тоа само кај луѓето го има“ во право беше, да се малтретира животно онака, не знам што да кажам.
     
    На sweet-cherry, Cherry03, cresa-jagoda и 10 други им се допаѓа ова.
  14. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Горде и јас сега ќе искоментирав за тоа.Срамота е какви луѓе постојат и не сакам да колнам,ама рацете да му се исушат. :swear:
    Удирал фока,безобразник.

    После долго време седнав да слушам Вести и ништо убаво не кажаа.Комплетно сум разочарана.Не дека ме изненадува нешто,ама сепак...
     
    На Edie.S и mims-89 им се допаѓа ова.
  15. EMoonlight

    EMoonlight Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    13.815
    Пол:
    Женски
    сдк ...Го знаете тоа чувство кога заробени сте од огромна болка и не можете да ја споделите со никој ?
    Така се чувствувам јас сега,огромна болка чувам во себе и чекам веќе подолго време да помине,да помине оваа бура.Сепак се зачудив колку сум силна,не очекував дека вака ќе издржувам толку голема болка,очекував дека ќе ме скрши,а сепак сум мирна и покрај тоа што ме боли.Дали е надеж некаква?
    Се прашувам што е тоа што ме држи уште,сакам да помине се,да се вратат повторно среќните денови,да се врати искрената,вистинска насмевка на моето лице.Страв ми е да замислувам дека се ќе биде добро,затоа што ако добијам после некое време уште еден удар,незнам како ќе биде тогаш.Се молам,многу се молам секој ден да помине се,ќе чекам.. :(
     
    На sweet-cherry, cresa-jagoda, Mama25 и 10 други им се допаѓа ова.
  16. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    На отворено море, пуштив порака во шише.
    Со внимателно избрани зборови, читко напишани.
    Кој и кога ќе ги најде, веќе е игра на Универзумот :)
     
    На Foreveryoungiwannabe, sweet-cherry, Buttterfly и 37 други им се допаѓа ова.
  17. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски

    Тоа се чудам, па до толку ли е да се тепа животно, такво прекрасно суштество, па рака да крене на него, како се осмелил, не ми е јасно, па и да не сакал животни, што го малтретирал? Зарем треба сега ако на секој се нешто што не му се допаѓа, да малтретира се живо и диво, каде ќе стигне? Што доби тој со тоа, ништо, го протераа, не знам дали ќе сака повторно таму да оди човекот, ама и да сака, нема да може.Работава друг го боли, а него не, па да удри колку што му душа сака, а да беше тој во прашање, сигурно ќе гледаше да не настрада, ама според него, што е битно за друго суштество, дали ќе осеќа болка или не...
     
  18. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Works at: Дизајнер at Christian Louboutin :D :D
     
  19. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    На вака очаен ден и нерви во вис, како бев затрчана да се дерам и истурам тука, ама се исплашив да ја начекам мајка му на лосут и се плашам сега да не не ми даде да гледам порничи по казна *смајлишосетресиодстрав* :sweat:

    Ооооо, слези Семоќен Господе, собери си ја вересијава :^)
     
    На ozbilnazena, bittersweet, anneyy и 2 други им се допаѓа ова.
  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Јас обично не се плашам од невремиња, дождови, грмотевици ама ова што го видов денес ме помести од умот. Целиот двор ми е уништен, скоро се е откорноато или искршено. Летаа столчиња, маси, огромниот чадор што е премногу прицврстен се искина и падна, летаа саксии, а кучето избезумено се скрило во куќичката. Додека одев да го земам за да го внесам дома ветерот ме одвраќаше назад и ми врнеше дирекно во лице, ако земев и чадор сигурно ќе одлетав со него. Се направив жива вода за 10 секунди. По улицава тече река, а наоколу разлетани алишта, патики, предмети од дворови, сликата е страшна.
    И сеа тоа за само едно кратко невреме, а што е со оние кои преживуваат страшни урагани, монсуни и останато :sweat:
    Ајде веќе нека биде последно невреме годинава, може ли малку сонце и ненормално жешки температури да осетиме... Озбилно сакам да е толку топло што ќе неможам убаво воздух да земам, да пече сонцето и да се потиме ко луди, да нема ниедно облаче на небото!
     
    На sweet-cherry, Mama25, Golden и 12 други им се допаѓа ова.