1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не сум имала дечко до сега

Дискусија во 'Сингл' започната од napatena, 3 јануари 2010.

  1. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Имаш САМО 14 години,воопшто не треба да брзаш,а на 14 години не очекувај дека некој искрено ќе те сака и дека со тебе ќе биде засекогаш.Сосема е нормално да немаш дечко,јас не гледам ништо чудно во тоа да си сингл на 14 или 18години.Јас никогаш не сум имала дечко,а постара сум од тебе и воопшто не ми е проблем,навистина ми вршат притисок околу,потпрашуваат дали имам дечко и слично,но јас тоа се обидувам да го игнорирам.Според мене,сеуште си мала за тие работи,но ти си знаеш,некој со сила да ти забрани да немаш дечко не може,ти повторно можеби ќе одиш контра,но ете,моето мислење е тоа-дека си сеуште мала.
     
  2. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.949
    Допаѓања:
    30.791
    Пол:
    Женски
    Колку се нервирам кога вака ќе му речат на 14 годишни девојчиња. Како може да не е нормално да имаш дечко, тоа е добро што на овие години немаш дечко.
    Остај ги тие девојчиња кои имале безброј пати, не се споредувај ти со другите. Гледај си за себе.
    Ако продолжат така како што велиш, ќе видеш дали во иднина некој ќе му посвети внимание. Само ќе си играат со нив и ќе му се исмејуваат што си фатиле дечко на 13 години.
    Незрело е, навистина. Дечко според мене треба да си фатеш накај 17-18. Јас првиот дечко си го фатив кога почнав 4та година.
    А за дали ќе издржеш, никој неможе да ти каже. Може ќе се појави до тогаш некој дечко што ќе го засакаш и ќе сакаш да бидаш со него, ама сега гледај си го само училишето и фамилијата, бидејќи поубаво од тоа нема.
     
  3. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Ова бре некоја нова мода или болест, дечко на 14 години па некоја уште 11 имала до сега.
    Што не побрзате да не ви избегаат дечковците, фатете си дечко уште од градинка, па така нема да ви се смеат оти сте без дечко.
    Девојче не само ти и останати на твои години, не брзајте да пораснете ќе се каете.
    Се во свое време се ќе си дојде на ред па и дечковци, море и преку глава ќе ви дојдат.
    Велиш кога ќе помислам колку убаво си поминуваат! Е колку бе убаво, што е тука убавото на незрели години, па вие уште цицате што се вели па ќе се лигавите со некој.
    Гледајте си детство, школо, другарство тоа ќе ви остане, вашата безгрижност, а не уште од сега да се трескате од земја за некој си мрсулко.
     
  4. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Какви убави моменти можат да поминуваат посебно ако и тие имаат околу 14 години? Плус тоа уште еден месец појдуваме на школо и подобро ќе ти биде да припрочиташ некоја лектира и од септември здравје за учење да се фатиш. А за дечко почекај си барем уште 2 години. А околу тоа дали е нормално да имаш дечко на 14 години прашај ја мајка ти дали имала дечко на 14 години! И нема потреба да се навредуваш од тоа подобро ти е вака отколку некои лигуши да те искористуваат. Многу гледате филмови и мислите дека на 14 години може да постои вистинска љубов и дека некои работи се нормални ама ова е Македонија не е Америка.
     
  5. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.237
    Пол:
    Женски
    Што да издржиш бре дете??????? Бог да чуваа овие почнаа од цицање директно на мување да одат. Се е измелезено. Со дечко се ужива на 17-18 години.
     
  6. andreaka

    andreaka Нов член

    Се зачлени на:
    8 декември 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Абе девојче мала си уште за дечко има време почекај барем до 16-17 год зрело да размислиш, јас сум 15 па не сум имала до сега дечко би сакала али се ке си дојде на свое затоа не се брзај животот е пред тебе
     
  7. Witchy-style

    Witchy-style Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.788
    Пол:
    Женски
    уживај млада си, јас првиот дечко го фатив на 17 години хаха
     
  8. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    имам 17 и уште не сум имала ништо буквално ништо а сум имала безброј понуди и не сум прифакала зошто несакав и не се жалам за тоа дека имам 17 и немам дечко мислам дека јас сега во ситуацијава само си уживам и не се замарам за ништо мислам дека се си има свое време и+ тоа мислам дека имам уште многу време за дечковци т такви ствари а кога ке видам некое девојче 13-14год и имала безброј мувања ми се гади искрено па тие уште се деца а имаат дечко или мувач
     
  9. diamonds.in.the.sky

    diamonds.in.the.sky Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    195
    Па и нема ништо лошо и да имаш дечко. Тоа не значи дека ќе се мажиш со него и дека мора да имаш нешто повеќе со него. Лично јас, имав 16 години кога прв пат почнав да се гледам со момче, не ми беше дечко, едноставно работат хормони, мајка природа. Моите другарки започнаа и во 7мо одд и сега веќе на 20 години имаат сериозни врски, ниту една девојка не останала со првиот мувач или дечко, а и ретко кога се случува тоа, речиси никогаш. Мислам дека не е рано да пробаш нешто ново :P
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    не нормално дека не мислам дека со првот треба да се венчам и сл работи но онака не сум сакала и сеуште несакам од една страна сакам но од друга не се чувствувам подготвено незнам или можеби се работи за нешто друго...?
     
  11. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    ^ те молам одлучи се :lol:
    Од темата со колку машки сте се мувале досега :D
     

    Прикачени фајлови:

    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    хахахах ме откри но не е вистина само онака пишав стварно до сега сум немала ништо :) т.е да излегов со еден но без успех кога и да мми се доближеше јас се тргав и немаше ништо и толку од него
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    :!:
    [​IMG]
     
    На Lolo5, feminium, Twinkles и 2 други им се допаѓа ова.
  14. KourtneyK

    KourtneyK Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2012
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Јас прв пат дечко си фатив на 15 години а сега сум 16 и сум имала само еден дечко до сега, а можев да се смувам и на 13 ама не сакав, не сум едноставно таква, и нема никаков страв од мување или нешто се си иде само од себе, и не се нервирајте ако сте сингл не значи дека секоја што има дечко е среќна и СИНГЛ ДЕВОЈКА Е СРЕЌНА ДЕВОЈКА така да...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. CrazyCrazy09

    CrazyCrazy09 Активен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2014
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Имам 14 години и не ми треба засеа и не ми прилега на годините. Па не ни сакам уште од сеа :puke:
    Една случка, со една "другарка" колку мене е. И има дечко од 22 годд. Без зафрканции. :|
     
  16. lavictoria

    lavictoria Нов член

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Сум имала многу понуди,но ништо од тоа...факултет и 300 други обврски,па за љубов и слабо време имам..еве сега имам прилика со еден дечко да се видам,што порано ми се свиѓаше многу....ама пак се двоумам.. :x
     
  17. Tatjana95

    Tatjana95 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2014
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    1.115
    Пол:
    Женски
    Па добро де... Нема да се земете ако излезеш на едно кафе ;) Од кај знаеш, може дечкото ќе вреди.. Факултетот и сите обврски можат да се извршуваат и со дечко. Опушти се малку, излези, have fun! ;) Ако уште сега се заглавиш со толку обврски, ако не си дадеш време да уживаш, тогаш кога??? :^) Се ќе стасаш, не се секирај. Излези, 1-2 саати нема многу да ти земат од времето, а може ќе ти вредат.
    Нема причина да се ограничуваш и напнуваш толку многу.. уште имаш фора да си создадеш спомени ;) :D
     
    На Lolo5, Elena69221, Twinkles и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Сум немала дечко до сега,само со еден го имав оној легендарен прв бакнеж и толку беше :)
     
    На sladok-bitola му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    И шо сеа? Што е твое ќе си дојде.
     
  20. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    ;( ;( неможам да престанам да плачам извини ;( ;( ;( ;(
    Кога ќе фатиш дечко, пиши ми за да можам да се смејам.

    Ах бее, дечко лесно се фаќа во денешно време, ама не тоа тоа. 8)

    Уживај додека си сама, после ќе те боли глава секој ден.
     
    На anina му/ѝ се допаѓа ова.