1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Сега сфатив дека она што видов денеска им е полошо на оние што доживуваат страшно урагани, торнада и монсуни.
    И јас со цел памет го оставив лаптопот на тараса. Додека отидов да го земам мислам како грмеше мене дим да ме њама.Толку сум се исплашила што почнав да плачам. Паѓаше град од сите работи се фатив за колата на татко ми. Плачев и за неа, а многу ја сакам колата. Ми падна мака. Трчав по сите работи да соберам, се сакав во тој момент, сите работи ми прелетаа низ глава. Се што ми беше драго на срце, на сите помислив. Си реков готово е се. Ќе ни падне зградава. Одеднадеш се стиши. Излегов на тараса и што да видам. Од едната страна улици поплавени. Комшијата има вода до колена, од друга страна се борат со водата во подрумите, и ние имаме. Од предната страна се е уништено. Паднати дрвја, вода, поплави. Страшно.

    И се стиши, ајде да излеземе со татко ми до Тинекс. Ние сме најпогодени. Кај Шампионче луѓе како торнадо да поминало. Големи дрва искорнати од корен, летале кровови, камења по улиците,дупки...ваков ужас немам видено за мои години никогаш, а башка во јули. За момент се осетив како да сме во Америка, а не во Скопје, Македонија. Гледав со подзината уста.
    Се споија небото и земјата. Ужас невиден е.
     
    На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
  2. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Со бубачките ке се справиш некако, но гуштерот работа ми отвори. Моравме секое ќоше да го прегледаме. :) :) :) Генералка, непланирана :^) ]:)
     
  3. Osamena-Srna

    Osamena-Srna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    108
    Каков муабет си направивте малтене за мечки и волци се работи. Толкава драматургија за една мала бубачка и јадно малецко гуштерче. Понекогаш се срамам што су женско кога ќе слушнам дека возрасни жени врескаат од јадни мали безопасни суштества. Еден ден ќе почнете да врескате и од сопствената сенка. Замислете се во улога на мајки, вие врескате качени на стол а вашето дете од годинка се справува со страшниот гуштер од 5cm или страшна бибачка од 0,5cm
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски

    Небаре ти немаш страв, ама ајде.

    Замисли го стравот, да почувствуваш дека за влакно ќе умреш, па ќе речеш улога на мајка, не е ништо, само не можеш да го замислиш.
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  5. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Осамена срна
    Ти, као немаш страв од ништо :lol: :rofl:
    Мораш да сфатиш дека секој од нешто стравува или појасно има страв. Било да е мушичка ситна, глувче, змија, крокодил, мајмун итн.
    Затоа, немој да споредуваш мајчинство со ваква работа. Мислам дека нема никаква смисла.
    Дали сме драматизирале како што ти милуваш да кажеш или не, тоа си е наше. Плус, поентата на пишаното и не си ја сфатила како што треба. Така да, кулирај и не се нервирај...
    Ако си безстрашна и храбра, дојди глушецот да ми го уапсиш. Дојди, кафе честам за успешна работа.
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.540
    Допаѓања:
    21.517
    Пол:
    Женски
    Зошто баш кога мислев дека веќе немам чувства кон тебе,ти се појави пред мене,како разбуден буф во темнината и го натера срцево мое да лупа како улаво?
    Срам да ти е.

    Срам да му е.
     
    На summer-lover му/ѝ се допаѓа ова.
  7. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Времево ми расипува планови. Но, има и добра страна. Како на пример, јадењеее. :D
     
  8. MadeToLove

    MadeToLove Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2014
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    20
    Ми се танцува на дождот.
     
    На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Ова времево не мувлоса. :envy:
     
  10. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Коефициентот на интелигенција слободно може да се одреди по тоа која, какви обувки за носење бира на (не)времево. Еве одма знам колку памет носи секоја.

    Вирови на сите страни, "реки" по улици течат, вода до колена, врне - истура, дува, право невреме, а гледам девојки низ град со римјанки. :tmi: Цела нога отворена.

    Што убаво така да ти се накиснат нозете од сета гнасна вода низ скопскиве улици која претежно претекува од канализациите. Убавини.
     
    На sweet-cherry, Mama25, duffi и 3 други им се допаѓа ова.
  11. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804


    Или евентуално "летни чизми" на горештините, во комбинација со шорцеви и маица со голо стомаче! :rofl:
     
    На Mama25, sofijanoka и Daydream им се допаѓа ова.
  12. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    На крајот уствари, се` се своди на две опции : Either you give up, or you move on. Толку е едноставно.
     
    На Elennaa, Golden, NateMoonchild и 4 други им се допаѓа ова.
  13. KatFem

    KatFem Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2014
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    658
    СДК дека лесно ви е на вас кои имате тенки нозе - помала површина за депилирање :nod:
     
    На eliesaab, Golden, ColoursOfTheRainbow и 4 други им се допаѓа ова.
  14. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    Купуваш чоколадо од 200гр со цели лешници и грозје:wasntme: ,го ставаш на безбедно место во шкаф 1-2 дена и чекаш погоден момент кога ќе си сам дома за да не дадеш на никој сам да си го лапнеш и кога конечно доживуваш такво нешто го отвараш и гледаш некои ситни инсекти и по некое црвче се преселиле во лешниците :puke: и се чудам како кога не беше ни отворено ;( а толку го чував.
    На крај земав ги отстранив загрозените лешници,само неколку беа и го пробав малце,ама не е тоа тоа :worried: ,и останатото им го дадов на моите,е така ми треба кога сум себична :x
     
  15. WaffleGirl

    WaffleGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    1.046
    Ќе пукнеше еден ден,нормално. :|
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
  16. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Човекот по рингтонот ќе го препознаеш. |(
     
    На sweet-cherry, Buttterfly, esperansa777 и 16 други им се допаѓа ова.
  17. Ivy89

    Ivy89 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    1.056
    Пол:
    Женски
    е СДК бе сакам,те сеа да се искачам на врвот на најблискава планина. Па да си се извикам колко шо глас ме држи, дали ќе ми олесни ? :| И не ми се јасни кога ќе кажат "не грижи се , тркало е, ќе се заврти и за тебе , ќе биде подобро".
    Абе моево "тркало" изгледа превртувааа |( . Не дека не го "подмачкувам" , верувајте, се трудам, ама има нешто што не штима ... И до кога вака? Згрбавев носејќи толкав товар , аман ! :(
     
  18. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.907
    Мразам ненајавени гости.
     
    На anuskaNESTLE и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
  19. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Кога човек не познава доволно добро некој, карактерно, а после се „изненадува“ од наглата промена кај другиот, не значи дека се сменил, арно ама изгледа е полесно да се спознава некого од типот рекла - кажала или од околу, а не директно, во тој случај веројатно е дека станува збор за некаков страв или евентуално не постоење на храброст.Полошо е за самиот човек кога се одлучува на тој начин, бидејки дозволил да го излажат, што не е исклучок, ама кој да мисли и после проблеми, нормално.Како велат „ секој си наоѓа соодветно, на својот карактер“.
     
    На Someonespecial и EMoonlight им се допаѓа ова.
  20. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.676
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    ...боли,проклето боли кога морам секој ден да те гледам со други девојки. Ме нервира дури и тоа што им ставаш лајкови на други девојки. Ама тебе не ти е гајле..а и зошто би ти било. Очите ми се полнат со солзи секогаш штом те видам,зошто знам ти никогаш повеќе нема да бидеш мој,а можеби никогаш и не беше.

    Само да кажам дека постот нема врска со мене...онака ми дојде да напишам. :)