1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризерско студио

Дискусија во 'Коса' започната од natali25, 30 ноември 2009.

  1. prevara

    prevara Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Dali nekoj redovno se sisa vo frizersko studio KAN mislam deka se vikase, turcin e mislam covekot i salont mu kaj zebra vo kapistec. Se sisav ednas pred 2 godini kaj nego i prilicno dobro me isisa, okolu 400 den mi zema.. Sega sakam pospecificna frizura i neznam dali dobro bi me napravil i dali mu e istata cena i dali use raboti:)) I vo slucaj da znaede nekoj drug fizer ( okolu karpos, debar maalo centar) slobodni izvestete me :)
    inaku eve ja frizurata
     

    Прикачени фајлови:

  2. iHeartVintage

    iHeartVintage Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2012
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    149
    И мене ме интересира фризер во Центар или Капиштец.
    Некој да не е скап, не ми треба бог знае што да ми прави фризури - долга коса имам, за стрижење и обично фарбање со моја фарба.. колку да очекувам? :)
     
  3. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Девојки имате искуство со Авангард сакам да одам таму за фарбање :)
     
  4. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.795
    Допаѓања:
    17.891
    Девојки може ли некоја да ми каже колку зимаат за фризура и шминка во студио КОСА во Ново Лисиче, гледав слики на фб сакам да одам кај нив..
     
  5. cocopuff

    cocopuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    484
    ^^ шминка мислам беше 700-800, а фризура од 800 до 1500 зависи што ќе правиш.
     
  6. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.795
    Допаѓања:
    17.891
    уууф соленко :D јас мислев до кај 1000денари ќе ме фати.. сакав собрана да ми биде, нешто ко растурена пунџа,со виткани праменчиња надоле..
    а случајно да не знаеш цени на студиото Лени? Исто во Ново Лисиче, или да ми препорачаш друго ,асално? :)
     
  7. cocopuff

    cocopuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    484
    не знам за Лени, јас во Коса се шишам и сум задоволна, шминка и фризура немам правено таму, сестра ми стално иде кај нив и е презадоволна, а и други девојки што биле се задоволни. Цените се тие скоро во сите поприфатливи студија...евентуално да си викнеш шминкерка дома која ќе те направи за 500 денари на пример и уште фризура до кај 800 највише. Има еден дечко во Ново лисиче, незнам кој ми го имаше спомнато дека солидно работи, тука е негде околу кулите или кај што е ројал бургер не сум сигурна распрашај се.
     
  8. ilovecupcake

    ilovecupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    77
    Прочитав дека го фалите Мики од фризерското студио 'Сашо и Мики Ексклузив'. Може да ми кажете која цена е шишање? Фала :)
     
    На Kalina.ger му/ѝ се допаѓа ова.
  9. blackred

    blackred Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2014
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Може ли некој да ми каже во Скопјево каде има добар фризер ?која и да е населба не е битно.Значи планирам да се фарбам плава ,некој што се разбира многу поради тоа што самата се имам утнато мал милион пати ,портокалова ми има излезено :tmi: :tmi: :tmi: :tmi:
     
  10. jagodka.18

    jagodka.18 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    607
    Да ви кажам мое искуство со фризерскиве студија, долго време си имав мака неможев да си најдам асален фризер, секој пат се шишав кај различен и не бев задоволна, излегував сосема различно од тоа што си имав замислено. Пред едно 2,5-3години , другарка ми предложи заедно да одиме кај една фризерка кај неа во населба, и не очекував ништо посебно , на крај не ми се веруваше дека жената ми ја среди косата дури и подобро од мојата замисла, од тогаш само она се грижи за мојата коса, и за матура шминката и фризурата не ми мрднаа два дена.. несакам да именувам за да не испадне дека правам реклама :)
     
  11. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Мислам дека беше 300 за кратка, 400 за долга коса (за ова сум сигурна) :)
     
    На ilovecupcake му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Девојки си имам мака :)
    Сакам промена и се решив за ова на сликава подоле, ама незнам кај кој фризер да го правам. НЕсакам некој да ме упропасти косата ми е многу негувана и слабост. Ве молам за совет и благодарам. :)
     

    Прикачени фајлови:

  13. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Јас ти го препорачувам, Столе, Студио С, кај него немаш утка...
     
  14. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Не би сакала да се сече мешањето на бои, те замолувам ќе сакаш да ми пишеш број. Фала
     
  15. Cvekjence

    Cvekjence Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    201
    Абе женски, гледам дека Сашо и Мики Ексклузив се популарни, ама пред некој ден поминав од кај нив, тоа не е фризерско студио, од надвор е направено ко шупа, значи со спреј пишува на еден лимен отпад сашо и мики ексклузив?!?...што се толку ексклузивни стварно не знам
     
  16. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Препорачајте ми добар фризерски салон во Струмица.
    Ретко се решавам на ваков чекор да менувам фризер во пет до дванаесет, ама за жал принудена сум. САМО да не е преценетиот Даци, кај него моја нога не стапнува.
     
  17. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.401
    Допаѓања:
    22.578
    Пол:
    Женски
    Мишелке, а овој новиот Студио Меџик познат ти е ? Марјан Петров се вика човекот, како шо гледам добро работи, ама пребукиран е бре. :^)
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    Скопјанки Хелп :) Закажав за шминка и фризура за веридбата на 5ти кај Арменд Рамадани,пошо му е близок другар на дечко ми и он запна кј него.. е сега се имам и порано праено кај него,ама онака шишање,фенирање и посекојдневни фризури. Била некоја од вас кј него?? колку сте задоволни?? па и ке ме шминка тој 8) :lol:
     
  19. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Веќе осум години се шишам кај Љупка во Капиштец и за мене е убедливо најдобрата фризерка.. жената си има фат и прави ремек дела. Шишање е 300 денари
     
  20. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.193
    Допаѓања:
    2.518
    Дечкото се вика Влатко и стварно добро шиша,јас стално идам кај него и нема шанси да го сменам.Работеше во студио Дијана до ројал бургер ама сега си отворил свој салон исто тука е негде во близина ама не знам каде точно :worried: Ако знае некој нека ми пише одма.Требаше да се шишам сега пред одмор ама пошто не можев да го најдам ништо од шишањето :D Кога ќе се вратам од одмор морам да го најдам пошто кај друг не планирам да идам :lol: