1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв состанок

Дискусија во 'Сингл' започната од poppie, 9 мај 2010.

  1. Th.Beauty

    Th.Beauty Нов член

    Се зачлени на:
    7 март 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    2
    Не беше одамна другар ми од класот ми кажа да отидам позади салата да ми кажал нешто.И подоцна гледам другарка ми му кажала како да ме повика, и ми кажа дека всушност тоа било дејт.И јас си се спремив се и отидов позади салата.Ама за беља тој има кажал на другарите и не преслушкуваа и не прекинуваа-идиоти.Нема врска продолживме и тој ми кажа дека ме сака а мене од порано ми се допаѓаше :$ и ме праша дали и јас го сакам, и јас му кажав да и тогаш дојдоа сељаците.Едвај ги набркавме и продолживме да зборуваме.Ми кажа дека сум била убава и дека ме сака веќе еден месец.Јас така без зборови останав и си појдов да си одам и тој се заврте накај мене мислам дека појде да ме смува ама нешто се предомисли и ме бакна во образ и ме гушна.И онака не бев спремна да се мувам :sweat: :inlove:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  2. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    ауу првиот состанок ни беше пред нешто повеќе од година ама уште си го памтам. Уште ми се врти у желудник коа ќе се сетам колку бев нервозна а глумев кул онака опуштена и се смеев. хахах Тоа едно часовно мување и разговор по пат хаха. Ме смува за да ме заќути зашто сум брбливка и не престанувам да зборам. И ден денес така ме заќутува :lol: :x
     
  3. ana-girl

    ana-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    648
    Се знаевме од поодамна преку мој братучед , имавме излезено заедно една вечер неговото и моето друштво во кафич и онака беше обичен муабет меѓу нас.После некое време ми пиша на фејсбук и муабет се океј и ме викна на кафе.Излеговме и веќе се беше јасно. Излеговме од кафич се разделивме и не се бакнавме тој ден, така испадна. По една недела бевме во ист кафич ме викна надвор да поседиме и бидна. По недела дена се фатифме и еве веќе сме заедно скоро 5 месеци.
     
  4. Ruzica00

    Ruzica00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    172
    Се сеќавам како вчера да беше. Ми се јавува дента, да идеме на кафе, ке ми се јави попладнето да се договориме за време и место. Ја под стрес....и глупава, он се јавува, вика - за колку време да те земам, јас ни 5 ни 6 - па за 15 минути :!: (глумам нешто кежуал). Абе за тие 15 минути, сакаш ли трчање по станот,алишта на сите страни..Хаос. Среќа он повеќе збунет од мене беше, па состанокот горе- долу супер помина :)
     
    На Scooby Doo му/ѝ се допаѓа ова.
  5. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Беше пред точно една година :)
    Само ми се јави и ми рече вечер те барам за кафе, и ми спушти :^)
    Повозбуден беше од мене, а ја онака релаксирана, спремна за нов почеток :D
     
  6. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Имав 15 години,а тој 5 години постар и доста искусен. Беше Нова година, после полноќ испаднав за прв пат со дечкото кој го знаев 1 месец и се допишувавме. И двајцата бевме од ист грд, тој дојде да си честититаме, бевме на место малку поодалечено од кафичот, се беше толкуу убаво. Јас бев малку поднапијана па така да не се срамееев толку колку што очекував. Повеќе тој отвараше теми, а јас го надополнував, и онака зборевме, зборевме, и замолчивме, тој ме гушна покрај себе и онака нежно ме бакна. Ми беше толку чуднооо, убаво... не може да се опише тој момент. Се сеќавам и дека бешее многу ладно, а јас бев во фустанче, хулахопки, балетанки,и иако носев дебело палто целата се тресев, и тој мораше да ме гушка силно,ме бакнуваше(имаше моменти кога ќе си ги судревме забите, е тогаш посакав да ме снемаа) и ми ги топлеше рацете, а ја уште малку ќе заспијав. На крајта, тргнавме да си одиме, а ја на пола пат си заборавив телефонот на местото кај седевме, па се враќавме и го најдовме, ме испрати до дома и ме бакна во чело. Имавме ,,врска без обврска,, да баш така, значи 7 неполни месеци. Вчера заврши се, многу ми се смени мислењето за него,негативно, ама секогаш ќе се сеќавам на него по убаво <3
     
  7. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    Jaooo, темата ме погоди у срце :D
    И така јас идам дотерана да се видам со дечкото со кој некое време се допишувавме, надвор коска ладно, јас фустанче, ugg boots, ова она, состанок на клупа в парк :wasntme: И го чекам, филмови си правам во глава, сите романтични причи и сцени ми поминаа, а тој иде у тренерки, патики и искината блуза 8)
    Дечкото цело време не престана да збори, не дојдов на ред од него и за на крај да добијам "комплимент" дека сум била срамежлива :talk: Нешто ми дува димови од цигарата в лице, некои политики ама најтрагично беше кога се јави мајка ми изнервирана да праша каде сум. Јас од дома ме знаат кај една комшивка на гости, отишла сестра ми да провери оваа рекла дека не сум таму. И јас шпринтови до дома, на една душа за две минути си дојдов, ме фатија јбг. :wasntme: Потоа се видовме уште два пати со дечкото, кис на усте немаше, само на врат :D И да, на почеток мислев дека е срцка, онака, а потоа сфатив дека дотичниот има цел у живот да плеска што повеќе и испадна ѓубре, ама како и да е, сепак искуство, спомени :)
     
    На Ana.brojka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Ај шо се знаевме преку фб,мислам се имавме видено во една дискотека,дојде и денот да одиме на кафе.На цел памет ми вели ај земај си и другарка да не ти е срам,и јас ќе закарам другар,викам нп.И седнавме шо седнавме,тие како на трна гледат што по скоро да станат,ај остај тоа што седеа како да ги гони некој,туку почнаа и некој мајтап да маваат со мојата другарка.Станаа си отидоа први,лелее колку го пцуев тогаш,однос никаков немаше.Па после пиша порака на бр на другарка ми мислејќи дека е мојот да се видиме на само,ама јас инает не отидов,како што бев изнервирана уште на само фалеше да се видиме.И после некоее време,се договоривме да се видеме на излегување и така почна се..мување,врска и ќе видиме до каде ќе оди :lol: :rofl:
     
  9. love.a7x

    love.a7x Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    112
    Никаде нема поставено прашање во темава за искуства од првите состаноци, ама зошто да не ги споделиме :lol:
    Со типецот се запознавме на роденден кај една другарка, и од тогаш си пишавме 2-3 пати на фејс и се договоривме да се видиме. Ми се свиѓаше уште откако го видов, а очигледно и јас му се свиѓав, иначе немаше да ми пишува и да ме покани на дејт. Откако се договоривме да се видиме (ден пред дејт) ништо не јадев, ама ич ништо. Која возбуда, која среќа беше тоа.. :inlove: Отидов со другарка, каснев 30 минути, а тој кутриот сам ме чека. Не частеше сладолед хахах кај требаше да плаќа за мене, па уште и за другарка ми, а ние прво се противиме, ама гледаме не попушта, па ајде :D Седнавме на кафе и му отишле парите па си плати само за него. Во кафичот имаше клавир и ме учеше да свирам. После тоа отидовме во кино на романтичен филм, а и на нас ни беше романтично, држење за раце, ова-она..
     
  10. GossupGirlxoxo

    GossupGirlxoxo Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    32
    Океј, ми треба помош.
    Не ми е прво мување ама не занм баш добро :$, а треба да излезам со тој што ми се свиѓа а баш не сум сигурна како ќе излезе делот со мувањето, а сакам.. :( :(
    Срам ми е затоа што знае дека нема да ми биде прв и ако се осрамам, ако незнам.. ? ;(
    Help Pls :inlove:
     
  11. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Не може да не знаеш, секој знае ако не биде под стрес ради тоа. Мувањето е само зачин на состанокот (според мене), ама мислам дека треба да се има теми за зборување, а не само дремење заедно. Не сум имала дечко, не сум се мувала, но знам како и' беше на другарка ми. А, еден совет што прочитав тука, за поубав бакнеж не се почнува со јазик туку со усни па со јазик. :D Ма да мене ми е гад со јазик, но секој по свој начин...
    (Знам 14 години сум и глупо е неискусна да давам совети, но еве, некоја ќе ме поправи и ќе знам нешто ново)
     
  12. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    ^ И мене порано ме чудеше работава со јазик, но потоа се научив како, па сега без јазик не бива. :D

    GossupGirlxoxo, нема знам/не знам да бакнувам, се` е работа до вкус. Само почни полека, не ги форсирај работите и биди опуштена (и психички, но и не стегај усни, вилица, јазик). Ако дечкото е поискусен, пушти го да почне прв и следи го она што тој го прави. Ако сте и двајцата во ист кош, разговарајте малку на таа тема и помагајте си (кажи му ако нешто не ти се допаѓа, изрази желба за нешто што сакаш да пробаш; истото побарај го од него). За мене многу важно е да не биде премногу сериозно. На крај краишта, ако му ги промашиш усните, насмеј се и продолжи. :lol:
     
  13. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Остави го тој нека те води,следи го него ...и свршена работа :) Што му се секираш :rofl: :rofl:
     
  14. GossupGirlxoxo

    GossupGirlxoxo Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    32
    Абе не е прв состанок сме биле на повеќе и имаме многу заеднички теми и сакаме мноооооооогу исти работи, за поискусен дека е морам да признаам дека е и плус е поголем, ама страв ми е шо знам што ако згрешам нешто и ли ако не се мувам уабво или шо знам :////
    Бај д веј фалааааааа ви премногу ^_^ :inlove: :*
     
  15. Ema28

    Ema28 Активен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    Утре прв пат ке излеземе. Ќе одиме во ресторан/пицерија. Дали како за прв состанок и за тоа место е добра комбинацијава; фармерки, високи црни чизми на штикла, црна свилена блуза, црно кожно палто, црвена марама, црвена ташна!?
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. HoneyHoney

    HoneyHoney Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Вечер ке биде прв пат да се видиме со него.Е сега малку ми е срам,дека досега не сум имала мувач,ама си викам ќе биде добро.Мора. Си пишуваме долго време,ми се допаѓа 3 год. И мислам ред е веќе.хаха се надевам дека ќе биде се ОК. Па ќе пишам вечер како поминав. ;)
     
  17. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    не грижисе се ке биде во ред само биди своја и немој да глумиш нешто што неси,се надевам дњка ке си поминете прекрасно.Со срека
     
  18. HoneyHoney

    HoneyHoney Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Па вака.Отидовме на едно место така како еден парк беше,си правевме муабет..немаше мување(а се фалеше многу дека ке ме бакнал и така натаму) ама во ред е .муабетот ни одеше прилично добро.И само што дознав дека има девојка,и се разочарав, тоа многу.Му пишав и според тоа што ми тој врати,ДА има девојка. :(
     
  19. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    навистина ми е многу жал ке си најдеш подобар се гледа дека не вреди штом има девојка а излегува со друга.
     
    На HoneyHoney му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Bojana.20

    Bojana.20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2014
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    77
    Пол:
    Женски
    Хахахах.
    Јас учев во друг град(средно), таму одев еднаш на кафе со другарките, го приметив еден дечко како ме гледал, исто и ја го гледав,прашав една другарка за дечкото, коа ми кажала дека му бил братучед , бил голем женкар, бла бла, а си реков нема шанси да си бидам со него,ај ок..:|
    после два дена мене ми се јавила другарката, ми рече да спијам кај неа во друг град бла бла, се си средив, си отидов кај неа. Му се јавил дечкото од другарка ми на другарка ми за да одиме на кафе, тоа не ми е проблем, пак ми кажа дека не бил сам дечкото туку со другар му. И реков добро, бев како обична, нормална. И тооој беше, (за малце ќе паднев во несвест, хахахах) така се запознаевме, влеговме во кафиц, си правевме муабет. (Ама стварно ми беше интересно 8)) ..
    Кога излеговме, ме прашал дал сакам да му бидам девојка, секако му кажав да, така се бакневме. И тоа :)
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.