1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонските јавни фаци

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од preetygirl-J, 13 јули 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    sassy ноктите можат да се поправат ама фацава ни врвен естетски хирург не може да и ја улепша. :D
     
  2. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Nah, да не носиме такви заклучоци од неколку слики и швркнати коментари на другарки, подеднакво замлатени во тој маѓепсан круг дека тропките Господови се фатени, уште само зетот да дознае и да се сложи. Не треба ни воопшто некоја јака анализа на приложеното, апла се познава дека го фаќала по свирки и рандом на улица и му се бесела. Ништо ново и невообичаено. Да прочепкаме, уште сто ко неа ќе најдеме. Они прават и лажни профили за да се стават во врска со него и да си пишуваат во негово име, не па ова. Заболеноста од синдромот виџена и славна, како и „љубов“ кон јавна личност, никогаш не биле позастапени. Имаше една по Твитер што со жилет името негово го беше испишала по рака.
    И нели бре овој бараше за озбилно да се женел? :D
    Крајно па и биг дил...кад се има њива, нек се оре.

    Јас мисициве не можам да ги прежалам. Вие па до мишка ги растргнала бикините. Тоа е визуелно издолжување нога, кој (не) се разбира од мода. Ми се чини Светлана (ако така се викаше Црнокрак) низ годиниве почнува да станува љубоморна при бирање, па ова што го гледаме е последица од „Да, миличка, прекрасна е, се сложувам“.
    Гомнојадење настрана, девојката лево на последнава слика, не ми делува воопшто лоша, да бидам искрена. Се надевам не е само на таа една слика.
     
  3. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Ѝ разгледав профил на "манекенкава", срцка е. Баш слетко се изнасмеав на нејзината глупоќа. Се гледа од 100000 метри далечина бре. :D
    На мотор качена се лигави, на плажа во штикли 15ка. Браво девојко, докажа уште еднаш дека со пари не се купува памет.
    Но, се купува жирито. :)
     
  4. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.954
    Допаѓања:
    20.848
    Колку што сватив мис македонија е онаа во средина,оваа ругоба плава е мис боди,останативе шарм,фото итн.Да се грди се гледа,велат не се расправа за убавина,ама очигледно е.Овие избори за мис стварно не ми е јасно зошто се одржуваат кога ниту се гледа дали се згодни,пропорции,некоја убавина,памет?ништо!И каде да не претставуваат вакви Персони?Се отиде во пм
     
  5. Primavera

    Primavera Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    405
    Допаѓања:
    1.517
    Ако оваа Маринела е во врска со Даниел ( судејки по сликите), јас да ви се пофалам дека Џони Деп ме запроси пред неколку часа.
    Информацијата сеуште не е потврдена од неговиот потпарол, затоа ве молам да не кажувате на никого.
    Кис4иња за сите :emo:
     
    На x-MajaEsposito-x, Golden, AziskaStrslenka и 2 други им се допаѓа ова.
  6. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    таа да не е девојка на сите популарни личности :?: гледам 3 слики со даниел потоа со слаткар , па со тони зен , па со некој друг и на сите слики пишува како да е мажена со нив |( и + ми изгледа како 15-16 годишна :^)
    и уф ова кај ја најдоа убавица ? во фацата лом и на фејзбук кај неа како на плејбој магазин .. македонско девојче тиква скапанаааа . :rofl: :rofl: немам многу информаци за ова :?: од цела македонија ли овие ги избраа ?

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... permPage=1
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater како ќерка да и е на гулабица или само стилот на облекување и е сличен :?:
     
  7. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Пишала факултет дека учи изгледа 19-20 има. :^) :D :D
     
  8. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    ^
    Не верувај во сѐ што е пишано. :)

    А добро сеа кои ни се вистински манекенки во државава?
     
  9. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    ^ Dream Girl и после ќе видиш слики од полуматура објавени 2013 :lol:


    https://www.facebook.com/ana.m.tanevska пс. оваа и е другарка според сликите што е тагната на фб и е 100 пати поубава од неа според мене :?:
     
  10. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Таа Ана Марија ѝ е сестра. Мислам дека и неа ја има на ова натреварот за "убавина".
     
  11. DoReMi

    DoReMi Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    156
    [​IMG]
    Тело лом, фаца како да ја удрило гром. :lol:
    А дали единствено јас забележувам дека таа е единствената плавуша меѓу девојкиве? :wasntme:
    И зошто друга девојка ја носи круната? :?:
     
  12. DivineFM

    DivineFM Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2014
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Женски
    Лелеее од кај ги изнајдоа овие жити се?! :o
     
  13. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Може само не се фотогенични, во живо веројатно прави лепотици се :?:
    Инаку очигледно девојкава која ни е на мета е мис тело, дајте слика одблиску од правата мисица ако најдете.
     
  14. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Па една од вас трачарките да ја прочиташе единствената реченица која им стои напишана на тоа лентата ќе знаеше зошто друга ја носи круната. :)

    Ама нема гајле, не сме тука за читање. ;)
     
    На Mishela, Bozica1980, Dentina и 10 други им се допаѓа ова.
  15. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Да отидете на плоштад Македонија, на корзо во Битола, во центар во Тетово или Куманово, па по RANDOM CHOICE намалку 10 екстра убави девојки ќе најдете.Девојки кои се убави а не се трескаат од земја да бидат експонирани ниту се пријавуваат на вакви квази избори.
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Абе за естетски критичари сите ве бидува кога станува збор за некој друг!
    Себе пу пу скраја нека е да се погледнете во огледало и да си признаете дека носот ви е поткривнат или има форма на бабура. :D
    Се изначитав од вчера едно чудо коментари од типот како девојката на Кајмакоски била неубава, па дотука стаса работава и оваа која ја одбрале за мис да ја линчувате!
    Па, така ве читам од вчера и пробувам да сфатам дали со мене нешто не е во ред чим пронаоѓам во сечие лице симетрични црти и убавина? И само се прашувам што ли беше пресудно што толку девојкава ви избоде очи?!
    Освен тоа знаете ли вие дека не е лесно да се биде модел? :^) Бар девојкава се гледа дека колку - толку се трудела да го одржи своето тело во топ форма, а сигурна сум и дека работела на тоа за разлика од некои кои и со целулит прошле па никому ништо. Јас ни тие не ги судам, и според мене е секоја жена убава на свој начин, и не постојат стандарди кои строго ја определуваат границата како некој треба или не треба да изгледа. Ама вие па ептен го претеравте штом на се најдовте некаков недостаток.
    Значи, една работа не може да помине во државава без притоа да биде скенирана со диоптер 100-ка. Само тоа што треба да се зборува останува премолчено, а за тоа што не треба први сте да ја заземете осудувачката позиција.
    Што ви бидна јас не знам... Овој бил ваков, тој бил онаков.
    Задоволни ли сте вие од себе воопшто? Ако сте уживајте и не се замарајте за туѓиот изглед, а ако не поправете го тоа во рамките на можноста и решен проблем.
    Ова мисов сигурно од круцијално значење не ви е, ниту пак истото ќе направи било каква промена во вашите љубопитни животи. Затоа мислам дека треба да олабавите малце.
    Вам и барбика да ви донесат ќе и најдете маани па пак нема да ви чини. Епа, простете совршени, отидов многу офф топик, ама морав да се изјаснам. :!:
     
    На eliesaab и lunicka им се допаѓа ова.
  17. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Па ја не се сложувам со таква констатација дека и „барбика да ни донесат ќе и најдеме мана“.
    За девојката на Кајмакоски не се замарам воопшто, ниту ја знам ниту ме интересира.
    Јас коментирам за изборите за убавина во МК. Факт е дека се иде преку врски, па така и изборот на финалистите односно победниците.
    И факт е дека во Македонија има ПРЕУБАВИ ЖЕНИ и ДЕВОЈКИ, кои вооптшо не се експонираат во јавност.
     
    На Lovely93, Sunnybun, Mishela и 5 други им се допаѓа ова.
  18. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Ехеееј само да знаеш колку добри работни места отишле преку врски така јабана, штом тоа толку не не загрижи, та за мис се фативме. :D
    Голема работа, еден џепарац, прошетка, платен смештај у пакет и тоа е она на што ќе се сеќава уствари девојкава. Како и сите кои биле пред, и после неа.
    И да, има убави девојки не викам не, ама и оваа е! Патем, со оглед на тоа колку сите имаме различни вкусови се сомневам дека на сите една ќе ни фати око.
     
    На fighter му/ѝ се допаѓа ова.
  19. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Да го оставиме фактот дека на некои ни е грда, на други не. Погледнете какви ку*вички слики има на фб, да му се згади на човек.
    И уште еднаш, не е средена. И да си на базенн дома ќе се издепилираш, ќе се средиш, а она на мис отишла во ваква состојба. Браво за нејзината храброст.
    Работата е дека сите овие наши мисици, не се дека заслужиле, туку бидејќи мама и таато имаат големи пари и немаат кај да ги фрлат, па сега ќе се прават ќерките модели и водителки.

    А Мис Македонија како се вика? Нека стави некој слика да ја прокоментираме. :)
     
    На ColoursOfTheRainbow и Plavusa.17 им се допаѓа ова.
  20. DoReMi

    DoReMi Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    156
    Капетане, читав. Но веста беше дека оваа плавава е мис, затоа се прашував зошто круната е кај другата девојка кога веќе оваа е мис. И да, ја прочитав реченицата на лентата ;)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.