1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Душа ми капе за спиење, ама сон да не ме фаќа и едново окце цело време отворено. Јас морам на психолог. Да да да да да МОРАМ.
     
    На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
  2. chicaboom3

    chicaboom3 Активен член

    Се зачлени на:
    11 август 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    leka nok na siteeeeeeeee
    iako veke pocnuva utroto :D
     
  3. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Некои луѓе не можеш ни дволични да ги наречеш.
    Очигледно и нивните лица-имаат лица.

    Добра ноќ. |-)
     
  4. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Најлажното нешто на светов се твоите зборови.
     
  5. la-nina

    la-nina Активен член

    Се зачлени на:
    10 март 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    27
    и оваа ноќ комарците пијат на моја сметка :(
    лека ноќ на сите :*
     
    На chicaboom3 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Врум вруум врууууум
    motherfuckers
    ! :devil:
    Мајко сачувај, демек ова косењево не можеше да почека бар 2 часа подоцна, морало во 7 да е!
    Језда е работен ден али треба малце усул!
    Било морално да се коси тревата и да бидат сечени гранки од дрвото пред зграда! Да да, тоа не може да почека никако бидејќи којзнае, ако почекаа уште малку може дрвјата и тревата ќе добиеа нозе, и ќе се доку*цаа дури до Прибилци.
    Па, добро луѓе драги постои ли воопшто некаков закон во државава кој одредува во колку часот треба да се бучи со една таква огромна машина, која личи на се само не на косилка? Не, сериозно? :^)
    Како и да е, дефинитивно нема спиење за мене денес. Барем не се додека она чудото работи како навиено..Кое зуи со толкава јачина чиниш зграда ќе турнат или во краен случај ќе ти ги пукнат ушните тапанчиња.
    Јебала вас косилица бре! Да свртам еден број сите да ве пријавам, умоболни низаедни! :fubar:

    Ете така.. Се изнервирав значи. Ме разбудија после убав сон рано по сабајле и сега вака тмурна ќе денгубам како апокалиптично зомби. Ма ни кафе не ме спасува.
    Епа, добро утро, леп дан вам желим. :emo:
     
    На Someonespecial и Marossa им се допаѓа ова.
  7. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    Добро утро радничка класо, секое утро полно со надежи и воздишки...

    Топло кафе и ладна глава. Борба за преживување во џунглава.
     
    На la-nina, Barbie20, Dentina и 3 други им се допаѓа ова.
  8. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    Ги презирам луѓето кои својата грешка сакаат да ја истоварат на твојот грб и тоа се поради нивната гордост која не им дава да ја признаат вината. :swear: :swear: |(
    Морнинг!
    [​IMG]
     
    На Someonespecial и EMoonlight им се допаѓа ова.
  9. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    СДК... За да сакаш треба да знаеш и да не сакаш.
     
  10. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    Не ми се верува дека имам само околу 130 втори братучеди и 90% не ги знам, Седам на фб со мајками и ги барам, и додава а она вика - е овој ти родина, е и оваа и овој :rofl: :lol: :lol: ццц Да не се знаеме.
     
    На la-nina и Valerin им се допаѓа ова.
  11. DoReMi

    DoReMi Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    156
    Конечно сфаќам зошто добар дел од феминките со одлични постови ве напуштиле...
    Затоа што овде сите сте светици и никој не може да напише мислење зашто веднаш ќе го осудите и виртуелно нападнете. Да, заборавив, како само јас да коментирав во темата, другите сите молчевте и збор не рековте за таа мисицата. Ако го чита мислењево некоја што е во план да се зачлени на форумов, би и препорачала никогаш да не се регистрира зашто веднаш ќе ја исплукаат и навредат. Јас лично очекував многу повеќе од форумов, мислев дека се е сјајно и дека сите си помагаат една со друга, се разбира во рамките на можностите, зашто сепак ова е само форум и ништо повеќе, но всушност се’ е поразлично од првенствените впечатоци, за жал. Владеат со форумов разни мудреци и мрчатори.
    Бидејќи јас ви ги повредувам правата според вашето мислење, ве напуштам, не би сакала да одлежам во затвор 3 години. :| :lol: Секоја чест за феминките кои се ангажираат да го живнат малку форумов, останете си така позитивни се додека не дојде денот и вас да ве исплукаат. Збогум, ДоРеМи се одјавува. Ќе нема да ја имате честа да ги читате моите “осудувачки“ и “нарушувања на правата“ мислења.
    П.С. Кога ќе решите да плукнете по некого, барем користете го македонскиот литературен јазик, а не оние дијалектизми ископани од кој знае каде.
     
    На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, ColoursOfTheRainbow, Barbie20 и 13 други им се допаѓа ова.
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.709
    Допаѓања:
    150.476
    Статистички од 20 јули до 20 август видов премногу лавовски родендени чии славеници носат круни на глава.
    Со чест на исклучоците (дури и да не се исклучок едноставно некои лавови заслужуваат кралевско место, па што сака нека е), лавовите се бесрамно самобендисани створови без трошка почит према остатокот на светот.
    Неретко ми се десило да слушам лав како држи предавања против одредено однесување, а потоа ќе го видам дека го прави истото... па се шлапам по чело.
    Ама па мојот знак и лавовскиот... биле сродни по некоја астролошка логика, мисијата им била иста, стратегијата различна,како и причината, едни за самопризнание, другите за себежртвување. :( :tmi:

    Има 5-6 лавови кои им опраштам се и чудно како си ги гледам како помали браќа и сестри иако дел се и постари од мене... чудничко. Ама сериозно, стап д креп уит д тијарас, глупо изгледа.
     
    На la-chicka и Libera им се допаѓа ова.
  13. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Каде е логиката на вработените во јавен сектор да им бараат доказ за странски јазик и компјутери, односно за тие 10 години пред пензија кои се ослободени од обезбедување на таков доказ а секој ден прават измени во законот за пензиско и инвалидско осигурување и им зголемуваат граница, им даваат можности. И сега некоја стара теткица што нема поима ниту од јазик ниту од компјутерски програми ќе си седи уште година-две плус за да си зема плата со ВСС, а за тоа време е ослободена од обврска за потврда за познавање јазик и компјутерски програми, а некој што и пред да излезе законот ги има тие сертификати и пак да не може да дојде до работа.
    И како после да не се нервира човек. Многу работи смрдат во нашето законодавство.
     
  14. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Сакам да идам во Вегас.. Да да идам во Вегас и да се коцкам, да не спијам, да се пијанчам да пушам :lol:

    Слушам приказни од луѓе што биле и воодушевени се, па не е фер, и ветувам дека од сега ќе собирам пари само за шетање, ќе го прошетам цел свет, и ќе се дружам, ќе живеам до максимум :!:
     
    На sweet-star и Summerlover им се допаѓа ова.
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Почнав со Инсанити Ворк аут па ќе видиме како ќе бидее... не е тешко многу.
     
    На Summerlover и Cka им се допаѓа ова.
  16. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Можам комотно да промовирам нов талент - професионална шнолокршачка. :rofl:
    Значи луѓе, кај мене шнола не издржува читава, повеќе од месец - два. :D Особено во лето, кога ме фаќа склет со косата и правам секакви фризурки. Плус уште како што сум перфекционист, па ми се олабавило, чачкај, поправај стопати на ден, и оп - гледаш ми останал во рака некој од запците или дел од тоа механизмот во средина. :D
    Едно време па кога бев помала, ко колекционер на шноли бев, ги имав во спектар на виножито и плус уште неколку бои надвор од него, па пластични, еластични, од понежен, потврд материјал. Е од сите тие сега имам само разлабавени остатоци, колку за успомен и дуго сечање. :D

    А да, кога сме веќе кај несмасност, исто така не може летото да ми помине без да упропастам барем една лепеза. :D Не знам, ама тоа механизмот едноставно не е за мене бе. Успех е еден месец да издржи без да го скршам она белото доле, она на коешто се држи де. :D
    Мајка ми, пошто е особа што сака се` што може да поправи и ништо да не фрла, најинтересна ми е кога ќе скршам нешто од двете горенаведени или слично, и ќе ме искара дека сум го изгубила скршеното делче. А тоа, толку минијатурно што полесно игла во сено ќе најдеш отколку да не го изгубиш, или пак да пробаш да го залепиш. :lol:

    И така... јас уште да предложам дека стварно во секој јазик треба да има збор за секое најмало делче од предмет, мислам за вакви инспиративни бисери полесно да се објаснат, молим лепо! :wasntme:
    Ајт поздрав. :D
     
    На Marossa, ColoursOfTheRainbow, Lella и 5 други им се допаѓа ова.
  17. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Мене ми се оди во Дизниленд :D Или во некоја земја каде што не постои сарказам. Не можам да ви опишам колку многу го мразам сарказмот. Доколку го користиш,кул си. Доколку си дрзок и циничен,тогаш си паметен. Релаксирајте се :sun: Не мора секогаш да сте во право. Не мора никогаш да сте во право. Само опуштете се и бидете среќни. Немојте да си ја труете душата со другите луѓе. Немојте да си ја труете душата со ништо.
    Сите мораме да пораснеме,но можеме и да останеме деца. Сите можеме да останеме среќни.
    Имајте убав ден. Peace my niggas :D

    http://www.youtube.com/watch?v=zaGUr6wzyT8
     
    На bittersweet, Lella, Barbie20 и 4 други им се допаѓа ова.
  18. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ако си отишол на одмор, само за да се сликаш и чекираш - не си го заслужил одморот, ебате!
    Уживајте бе, тутурутки. Ко слеп за стап сте се фатиле за тоа телефоните.

    Немој случајно да не пишеш на која плажа си. Јас сум пукнала да дознаам.
    Значи жими све, ми иде да им отидам, да им ги треснам тоа мобилните од глава. :emo:

    Јас сега за доручек испеков пица бурек. Ми го испофалија и ми рекоа нареден пат да смалам со филот, не биле навикнати на толку богат бурек. :D Наместо да искористат кога Егеец дава, они... :P
     
    На Moonstone.17, luci22, Doozy и 20 други им се допаѓа ова.
  19. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.398
    Допаѓања:
    35.901
    Имелда,(јеси ли преживела? :emo: )селфи,селфи на 3500 сакаме за доказ дека стварно си скокнала.Ахххх,сакам и јас,ама банџито изгледа ми беше врв на слободнопаѓачката кариера..
    Ју гоу,грл! :rock:
     
  20. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Менструацијата убива.
    Си мислам, да вежбам. Не бе, ќе ми се измести улошката. Ај ќе се допишувам. Седнувам, пак ме нервира улошкава. Ај да спијам. Ќе се завртам натаму, наваму, ќе излезе знамето на Јапонија на чаршав. Ај книга ќе читам. Не можам згодно место да најдам од прва, ако пробам неколку пати, ќе ми се измести улошкава, пак замарање. Ај ќе гледам серија. Не, ќе се појави некој глупак да ја киднапира лепотицата, па ќе ме изнервира. Ај ќе шетам. Ау, никако. Цел град да ме види со бомба на тренерките.
    Ај ќе јадам. Не, стомакот ќе ми се надува.
    Е добро де, шо да праам?
    Ќе пуштам музика, ќе седнам на креветот без да мрдам и ќе ќутам. Само така може да мине со арно. Иначе, нема. Добро, па битно има среќен крај.