1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како машките преболуваат разделби по долги врски?

Дискусија во 'Разделби' започната од mime87, 24 јуни 2013.

  1. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    17.141
    Мое мислење е дека машките генерално потешко преболуваат. Ние женските сме позаљубљиви по природа меѓутоа побрзо ни поминува. Кај машките е обратен случај. Побавно се заљубуваат, но потешко преболуваат.
     
  2. butterfly6223

    butterfly6223 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2012
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.076
    Не знам, мислам дека кај секое машко тоа е индивидуално. Некои преболуваат побрзо, некои побавно, зависи од заљубеноста на типот.
     
    На Angel.m49 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Лесно преболуваат ако уопште има што да се преболи секој е разичен случај,туку егото и гордоста на нивоу во прв план им е секогаш :x
     
    На miss.ella, joana18, Elissa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Се зависи од карактерот на личноста и степенот на заљубеност.
    Не се сите бесчувствителни и сурови кога станува збор за љубовна разделба.
     
    На Angel.m49 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    сите се исти бесконечни лажови,завршува врската а тие како песој пуштени од синџир ете така...
     
    На martine и hermosa им се допаѓа ова.
  6. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Се е индивидуално, но јас мислам дека повеќето се ладнокрвни, излегуваат, се трудат што е можно повеќе девојки да аднат на социјалните мрежи и ако им се укаже можност веднаш завршуваат со друга.
     
    На glory 22 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. fifi16

    fifi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    како што сме ние женските така се и машките, се е индивидуално, некои преболуваат брзо, бараат утеха во други девојки, некои пак не можат така лесно да преболат... ма да мислам дека ние девојките преболуваме полесно, отколку машките, башка ние имаме и на кого да се искажеме, исплачеме, а машките со нивното его ретко кој го прави тоа... без разлика дали е машко или женско, ако некој навистина сакаш и се тоа заврши, не можеш така лесно да ја заборавиш таа личност
     
    На Elena69221 и mime87 им се допаѓа ова.
  8. omg92

    omg92 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 март 2014
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Машки
    Eве јас како машко да одговорам пошто читам како сме скотови, лажговци, идиоти и незнам шо таму...
    Доколку се заљубени машките ја преболуваат разделбата многу потешко од женските. Барем јас така мислам. И потешко е да си машко во такви ситуации. Женските имаат другарки со кои можат да разговараат но машките тоа не го прават од проста причина да не бидат предмет на потсмев од страна на другите. Машките си чуваат се во себе и затоа од надвор ви изгледаат како бесчуствителни ѓубриња.

    Еве да споделам лично искуство... Пред некое време (9 месеци некаде) тогашната девојка ми раскина со образложение дека сакала да проба и со други. Браво за нејзе... А јас ја сакав премногу... Ми раскина што ми раскина и после тоа 3 месеци неможев да се соземам, неможев да ја преболам. Толку ја сакав што бев спремен и покрај се да ја вратам назад..дури и пробав. И таа ме подлажа уште малку време, демек ќе биде едно друго и во меѓувреме таа си одеше со други, а јас се надевав и се надевав. Накрај после 4-5 месеци седнав и си размислив што уствари правам јас, видов дека сум бил глуп и после пробав да си продолжам со животот. И пак не беше се исто... На крај по 7 месеци од раскинот успеав некако да ја преболам и сега ми е подобро. Некогаш се срамам од тоа во каква положба сум бил и колку сум бил глуп што сум дозволил да ме лажат на таков начин али то е то.

    За крај... Не се сите машки бесчувствителни ѓубриња..зависи од карактерот и дали ја сакале таа со која биле. Еве јас можам да кажам дека и женските се бесчувствителни од лично искуство ама знам дека не се сите такви. Погрешно е да се генерализира така
     
    На browneyes_, Andromeda1, Stressed Out и 9 други им се допаѓа ова.
  9. siimii

    siimii Активен член

    Се зачлени на:
    19 март 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    2
    Зависи до карактерот...и до степенот колку сакаат али тие полесно ке преболат после раскинувањето отколку ние женските... :^)
     
  10. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Потешко.
    Па каков сака нека му е карактерот |(
     
  11. Angel.m49

    Angel.m49 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2014
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Машки
    Токму така.
    Жените се поемотивни, поемотивно реагираат и при раскинување, полесно се расплакуваат и полесно си ја „празнат“ тежината од душата. Мажите сета тежина ја чуваат во себе, тогаш повеќе ги притиска и повеќе им тежи болката од раскинувањето, повеќе им „пука“ срцето, повеќе им е „превртен“ светот...
     
    На Andromeda1 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.031
    Пол:
    Машки
    Нема генерализирање. Зависи од многу работи, колку сакал да да останете заедно, кои му биле причините кои му биле приоритетни за да останете заедно (секс, љубов, осаменост итн.) и колку се навикнал на вас, т.е колкава зависност сте му створиле..... има многу причини. Некои воопшто не ни треба да преболат, мене ми беше до толку дојдено преку глава, значи зборам за 2 годишна врска, што кога раскинавме ме праша, дали мислиш дека со уште еден разговор би имало шанса да се сменат работите, реков не би можел да знам и искрено се исплашив да не дојде до тој разговор пак, зошто несакав назад, на мое лично задоволство не ни дојде до тој разговор.

    Меѓутоа, ако некој сака, секако дека тешко се сносува со тоа, јасно е како ден, кога некоја личност сакаш и сте заедно, тогаш помислуваш на неа често, но кога сакаш, а сте разделени, тогаш ВООПШТО НЕ ПРЕСТАНУВАШ да мислиш на неа, тоа е проклетството на љубовта, таа ти е како обложување во сигурна утакмица, вложуваш многу, за да добиеш малце, но ако утнеш, тогаш си изгубил се....
    Исто битно е и каква е личноста, ако е некоја помека личност што лесно се предава и кука по цело време, нормално дека потешко ке преболи, а ако неќе да покаже слабост и има во себе поише горчина, од мисли за убавите моменти кои поминале, се ќе помине полесно.

    Затоа, 7 милијарди луѓе, 7 милијарди начини на преболување :)
     
  13. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Јас иако сум женско многу тешко се заљубувам, можам да кажам дека досега не сум била заљубена никогаш...
     
  14. milkyway61

    milkyway61 Нов член

    Се зачлени на:
    20 август 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    tacno. ispusteni od sindzir, ja zabremenuvaat prvata sto ke ja sretnat i se zenat.prvo mu raskinuvas deka napravil glupost. krenal raka na tebe. se obidel da te ubie zasto si rekla nekoja pcofka. posle ocaen da te vrati nazad, so meseci se do eden moment dodeka ke razbere deka napravil glupost, zabremenil nekoja devojka i deka treba da izbrise kaj sto pokakal. e togas ke te izbrise od zivotot po 14 godini zaedno. true story.
     
  15. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.379
    Допаѓања:
    35.753
    Оу ,милкивеј,не знам дали твое е искуството,но таа која овој цреп ја откачил,треба да биде пресреќна што се спасила.Што се 14 години затвор спрема доживотен со ваква будала?Count your blessings.Следната веќе му ја мисли,можеш да се кладиш на тоа.
     
  16. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.149
    Многу лесно ќе се напијат да прослават за раскинувањето и веднаш потоа ќе ја изнесат девојката што им била златна резерва поточно што во меѓувреме варале со неа и ќе се оженат и пак ќе вараат со кој ќе стигнат и така цел тоа ќе си функционира во магичен круг.
     
    На HoneyBun му/ѝ се допаѓа ова.
  17. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.149
    Многу лесно ќе се напијат да прослават за раскинувањето и веднаш потоа ќе ја изнесат девојката што им била златна резерва поточно што во меѓувреме варале со неа и ќе се оженат и пак ќе вараат со кој ќе стигнат и така тоа ќе си функционира во магичен круг.
     
  18. chicaboom3

    chicaboom3 Активен член

    Се зачлени на:
    11 август 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Ќе излезе со друштвото негово и алкохол, алкохол, алкохол и гратис некоја некоја белја ќе направи :D
     
  19. Tatjana95

    Tatjana95 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2014
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    1.115
    Пол:
    Женски
    Има една песна, доволно опишува...
    http://www.youtube.com/watch?v=EAeZPiZbpvw

    pozvat' ces kod sebe
    sve frendove svoje

    Pod hitno ti sad treba par promila
    i barem tona testosterona

    Ref.
    Nije sve, nije sve tako sivo
    nije sve tako sivo
    kad imas s' nekim otic' na pivo
    nije sve tako sivo


    Секоја чест на исклучоци ;)
     
  20. Marjan007

    Marjan007 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    3.926
    Не знам од каде ви се напикани тие стереотипи во главчината ваши но вака...душички мои ние сме кретенчина што за разлика од вас многу потешко се заљубуваат, а така да и по дефолт и потешко забораваат, преболуваат...и тоа алкохол, златни резерви...НЕ, единствениот начин да заборавам е да се занимавам со нешто 24/7 хоби, работа...али сепак постојат и исклучоци како и во се...мојот начин на преболување е тој погоре опишаниот...