1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болки во стомакот

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Victorya, 7 март 2010.

  1. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Денес имам неподносливи болки на левата страна во долниот дел на стомакот :( значи неможам ниту да седам, ниту да лежам :sweat: Страв ми е да појдам на лекар :worried:

    Што може да биде? :doh:
     
  2. n1k0la

    n1k0la Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87

    Лева страна... најверојатно јајникот, или пак евентуално бубрежен калкул(каменче) ги гребе каналчињата.. Оди на лекар, да ти направат ехо, ќе се види и да станува збор за воспаление/циста или било што на јајникот или пак ако се работи за некое каменче.
     
  3. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Синоќа пред спиење имав јака но кратка болка во десниот јајник, како со нож некој да ме сече. А пред некое време кога отидов во ВЦ гледам на гаќите како крв но со кафеава боја како да ми дошол циклусот, инаку ми е рано 18 ден ми е. Некоја со слично искуство? :(
     
  4. coralin-e

    coralin-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2013
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    98
    Дали имаш редовен месечен циклус?
    Ова мене ми е како симптоми за циста на јајник, но не мора да значи. Најдобро е да посетиш лекар доколку болката продолжи.
     
  5. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Немам редовен циклус ми доаѓа од 35-50 дена и тоа со пиење апчиња за покачен пролактин, а кога не ги пиев и по 6 месеци не ми доаѓаше.
    Пишав тука дека цел месец докторката кај што одам нема да биде тука.
     
  6. coralin-e

    coralin-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2013
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    98
    Би можело да биде циста. Посети гинеколог најбргу што можеш.
     
  7. srna1

    srna1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    11
    јас имам цистит, пецкање кога мочам . пијам палин капсули на 12 часа и увин чај..сега почна да ме боли левата страна на стомакот,во линија на папокот е. споделете слично искуство, на др. не сум била...
     
  8. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.599
    Допаѓања:
    13.295
    Пол:
    Женски
    Веројатно е од цистите или може си преладена па затоа те боли. Покрај увинот можеш да пиеш и чај од брусница. Со него ќе ти се намали пецкањето..
     
  9. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Мене ова ми се случува кога сум во плодни денови. Понекогаш толку јако ќе ме заболи што морам да се свиткам за да помине.
     
  10. srna1

    srna1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    11
    bolkive prodolzuvaat,posebno navecer me boli stomak
     
  11. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.599
    Допаѓања:
    13.295
    Пол:
    Женски
    Епа тогаш во понеделник обавезно на гинеколог. За тоа време пиј чаеви и стави од онаа гумата (со топла вода). Колку толку ќе те смири.
     
  12. srnasrnicka

    srnasrnicka Нов член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Zdravo devojki, redovno ve cetam na mn temi no prv pat Vi pisuvam, pa vaka mojot problem e sto i jas poslednava nedela imam odvreme navreme bolki vo jajnicite, kako da me preckuva, no mi pominuvaat,kratkotrajni ostri se bolkite, plus i me bolat bradavicite na gradite,Mozebi e smesno no bolkata na bradavicite e strasna kako da gi grize nesto mn jako,a i mn cesto odam da mokram.INAKU ZA MENSTRUACIJA MI E RANO
     
  13. srnasrnicka

    srnasrnicka Нов член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    zaboraviv da napomenam deka veke dvanaeset god imam redovna menstruacija sekoj mesec na 28 30 dena , so maz mi imame odnosi bez kondom no sepak se pazime uste ne planirame bebce za nekoja godina zdravje, pa neznam sto bi mozelo ova da bide ?pozdrav i molam za mislenje
     
  14. angelinaskopje

    angelinaskopje Активен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    1
    sakam da prasam otkamo ke mi zavrsi cikljusot imam slini bolki vo dolniot del na somakot se do narednata mestruacija dali e toa vo red ve molam pisete
     
  15. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    4 дена имам болка од време-на време на десната страна од стомакот на момент ќе ме заболе многу и толку... ми доаѓа некако помеѓу колкот или под и некако до јајникот не можам да објаснам ...

    Да не е циста,слепо црево,кила .. .. На болница можам да отидам дури во среда..Кај матичната или гинекологот да се јавам? Никакво утоплување и масажа не ми помага..Менструацијата ми е редовна 5 дена..на секој 28 ден..
     
  16. ripcence

    ripcence Активен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2014
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
    Zdravo na site...bi sakala da vi objasnam i ako ima nekoj da mi odgovori....Znaci vaka so mash mi si probuvame za bebenci pvriot pat se ispustiv ovoj pat nesto kako da ne e ok so mene...mi dojde menstr.no ne bese kako prethodnite menstruaciii.mene mi trae 6 dena i toa do 5 dena tecam i toa salam tecam,a sega samo prviot den a drugite 2 dena po malku ni partalce ni nisto sto ne e vo red toa...inaku neli 3 dena so traese traese ami sega isto kako menstrualni bolki imam vo dolniot del od stomahot i nekako se mi e tesko poslednite 2,3 dena kako da ke povrnam,sabajle napraviv test i bese negativen...ve molam za odgovor sto pobrgu...vi blagodaram
     
  17. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Пробај овде ќе добиеш повеќе одговори.
    bremenost/poddrska-za-onie-sto-sakaat-da-zabremenat-t3956/
     
  18. ripcence

    ripcence Активен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2014
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15

    Fala ti mnoguuuuuuu :*
     
  19. hapyygirl

    hapyygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2013
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    4
    здраво феминки

    би сакала да ве прашам нешто имам болки јаки во долниот дел на стомакот порано имав микроплазма кламидија и есерихија коли и плус имам песок во бубрезите во јули месец правен микробилоски испитувана во ре медика и ми се показаа негативни а некна правев и урино култура и ми беше негативна на ешерихија коли а болката не ми се намалува бев на гиниколог и па го повторив овие две бактријии и напрвавив пап тест бидејки сум психа ме мава дека имам рак некоја лоса болест и ми реце дека по него немам гиниколскки проблем туку да одам кај уролок и имам заказано нели по мој термин другата недела и незз мислам дека ке се секнам до тогаш пијам веке цаеви колку мозам и од брусница и од сипикни и од се веке незз ни од со топлам се не мозам да ја контолирам моцката во бесиката ко ми е полна мислам дека ке умрам од болки а така благо пецкнје ко уринирам како да го нема а на допир многу ме боле и незз некој совет да ми даде некој некој да не бил во некоја слична ситуација бидејки се мислам дека рак имам на моцниот меур посто пусам ногу а нели он е најголем прицинител за рак на бесиката ве молам за совет
     
  20. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    A be daleronka da nee neznam sho ke pravime neznam. Pomaga kako znae I umee.
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.