1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гатање, баење

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kiki-riki, 21 ноември 2009.

  1. margobi

    margobi Нов член

    Се зачлени на:
    14 август 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Feminki zdravo. ke ve molam ako moze brojot na Viki od Cair nekako itno mi e? Pozdrvce
     
  2. D-E-L-F-I-N-A

    D-E-L-F-I-N-A Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    22
    Некој да не знае број од Клеопатра и во кои денови гледа,и доколку некој бил може да ми пиши порака дали стварно погодува.
     
  3. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Не верувам баш во магии , а и немам време да се замарам со такви глупости , но пред некој ден ми се случи нешто чудно. Ме сретна една жена. Ми побара цигара , али бидејќи не пушам културно и кажав дека немам , а таа почна да ми кажува некои работи. Ова втор пат ми се има случено и истово втор пат го слушам од две различни жени. Пред 2-3 години ми се случи сосема исто нешто, али брзав за на работа и само запамтив некои битни работи. Истово го слушнав пред некој ден. Нема шанси да е нешто наместено па исто да ми кажат. А и кој би се замарал со мене.?!?! Двете жени ми кажаа дека ќе имам близнаци, дека ми имаат фрлено магија и не ми иде во љубовта ради тоа , дека бившиот сеуште ме сака (јас глупача неколку години се замарам со еден човек)... А и кога ќе размислам подобро стварно немам среќа во љубовта. Многу пати ми се случува да ми се додворува некој дечко , ќе почнеме муабет на фб, ќе искачаме и одеднаш се се лади (мислам на другарско искачање додека да се запознаеме). Таман да почне ќе заврши. Дали знае некој да ме упати кај некој што стварно се разбира за да не губам време со глупости... ? Ве молам ако сака некој нека ми помогне. Благодарам.
     
    На bavarskomomce му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Orthophill

    Orthophill Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2012
    Пораки:
    1.781
    Допаѓања:
    4.395
    Пол:
    Машки
    Види мајката, се` и` кажал ѓаволот за тебе, освен дека не пушиш. ;)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. alexsandraa

    alexsandraa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    737
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае гледачка во Прилеп? Благодарам однапред. :)
     
  6. Maarina

    Maarina Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2012
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Има една Костадинка се вика, незнам дали ја знаеш и дали имаш одено кај неа, ако те интересира пиши ми во пп ќе ти дадам бројче.
     
  7. guardatela

    guardatela Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2014
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    85
    сакам да прашам има ли некој некое искуство за некоја бајачка против АКНИ .. ? не знам како звучи ова ама еве веќе ми е петта година како го имам овој "здравствен" проблем (19 години сум .. не сум у пубертет)и не ми препорачувајте дерматолози,гениколози и масчиња,таблети,природни маски .. верувајте се имам пробано!! бајачка ми е единствено логично размислување кое што ми преостана... Ако знаете некој кажете во било кој дел и да е во Македонија?
     
  8. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    Сакам да ти кажам дека акните немаат врска со бајачките, и дека кожата е проблематична додека не почне да го губи колагенот, а тоа може да трае и до 27 година

    пс; помалку мрсно а повеке зеленчук и редовно миење на лицето со благ сапун и никако фаќање со нечисти раце, а најмалку стискање на митисерии и акни.

    И да ти кажам уште ова, знаеме многу бајачки и гатачи низ целава земја и има скоро за сите броевии адреси, а ти сврти некоја страна наназад и ке најдеш, за да немора да се пофторува се едно исто
     
  9. JadeStone

    JadeStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Zdravo, po moe iskustvo so lazni i vistinski gataci, moze da kazam deka Nikolce od Ohrid navistina imase nekoja posebna mok. Za zal covekot si otide od ovoj svet. Dali nekoj sto go znael ima poznavanje za nekoj drug ko nego, so vistinska mok da pomogne?

    Za prasanjeto okolu telefon na Viki, nemam, ama na nikoj ne bi mu preporacala da odi tamu. Kakva prevara e taa Viki.
     
  10. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045

    Има и уште една Бергита,позади уредот седи
     
  11. alexsandraa

    alexsandraa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    737
    Пол:
    Женски
    Ја знам таа :) имам повеќе пати одено кај незе :D Сепак фала :*
     
  12. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    koj nikolce ????? dan e od vidobista ?????
     
  13. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    љуге а дали сте слушнале за жената од огњанци што бае од уплав. Бил ли некој има ли ефект ?
     
  14. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Јас сум чула. Велат дека има ефект.
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  15. nesumjas

    nesumjas Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Девојки, кажете ми дали верувате во баење од оџа, дали сте слушнале за такво нешто, ако да ве молам да споделите искуство или некој што ви кажал.... Дали е точно дека оџа може да ти ја отвори среќата и да помогне да се промени лоша среќа во добра
     
    На ubeden му/ѝ се допаѓа ова.
  16. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    Како е можно обичен човек да ти ја отвори среќата?
    Не мила, ни оџа ни поп тоа не го можат, туку само Бог.
    Е сега ако ти е нешто направено тие може на некој начин да ти помигнат, ама друго не.
     
  17. hopes

    hopes Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    325
    Здраво
    Дали некој бил кај Оливера од Дедебалци?имам слушнато дека жената многу знаела и помагала за болести и за деца.Би сакала да споделите искуство ако имате многу би ми значело и ќе ви бидам благодарна можете и приватна порака да ми испратите.
     
  18. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    Побаараај низ темава имаа пишувано за неа, дека помагала.
     
  19. hopes

    hopes Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    325
    ima nekoj na forumov od prilep?
     
  20. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.164
    Допаѓања:
    23.019
    Пол:
    Женски
    Јас вервам зато шо знам случаи кај шо имат помогнато, и то блиски случаи.
    Брачеда ми е пример, веќе енколку години со ред ја болеше опашката, глата, на денот на свадбата пред да дојдат да ја земат се уби од повраќање, со самото пристигнување в кафана исто.
    Внука на зет ми мало чупенце 14 години, било нервозно, значи дома секако да му вика, нејќам да ве гледам да бега од дома, значи страшно :worried:
    Беа на бајачка кај некоја во битолското село Карамани, ама сега да ме отепаш не знам како се вика.
    На брачеда ми и вика дека некоја плава другарка и имала клаено нешто во кафето, дека злото му е влезено скроз во неа, и кај била порано да оди :worried: . Јас се преплашив од сево ова, му рекла дека чупето шо го напрајло то ќе му излезело на сон. И вистина му излезе ја виде и то другарка со која не се дружеле многу само онака надвор, и неколку пати си биле на кафе по дома и му кажа шо му напрајла и како му напрајла, не знам дали му даде нешто, како му даде ама овие битни информации шо стварно се од големо значење.
    Јас планирам да одам овие недели, пошто кај мене ништо не оди на арно, со кој и да се зафатам некој 2-3 недели и толку, факултетот ми е хаос и се друго со ред, почнувам да се плашам.
    Имав другарка шо некако ми е сега многу сомнителна, не сакам да земам никој на душа ама сепак :worried: :x