1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Односот брат - сестра

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од baby87, 13 март 2010.

  1. Kikka.C19.20

    Kikka.C19.20 Нов член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    22
    Немам ни брат ни сестра ! :D :D :D :D
     
    На celineparis му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    Имам сестра поголема и многу често си помагаме ми кажува домашно , знам секогаш за нејзините дечковци,ми дава совети,се дотерувама заедно,излегуваме на шопинг а некогаш се и караме ама сепак сестра ми е многу си ја сакам
    а имам и двајца братучеди кои се поголеми од мене се понашаме исто како да се ми родени браќа многу сум поврзана со нив и многу си ги сакам
     
  3. lovebrazil

    lovebrazil Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    78
    Имам поголем брат. Го сакам повеќе од се и секој на светот.
     
  4. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Јас и брат ми-север и југ,често се караме,се надевам дека некогаш ќе престанеме хаха.
     
  5. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Јас и брат ми имавме многу добар однос пред 6 год. односно пред да се ожени.Од тогаш комуникацијата ни се промени.Повеќе не сум блиска со него.
     
  6. Mahidevranfan

    Mahidevranfan Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    2.063
    Пол:
    Женски
    Брат ми е постар од мене, има 18 години. Како малечки многу се закачкавме, ама сега ретко. Порасна и му дојде умот :D
    Абе многу си го сакам :$
     
  7. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Сакам да имам помало братчеее!!! Сестра ми си ја сакам, но сакам едно мало братче исто така.
    Од маало едно детенце (сега е прво) има психо сестра и цело време е тепан од неа за безпричина...
    Многу ми е жал за него, а во школо секогаш кога ќе ме види трча по мене и ме гушка и вика дада. :inlove: Душичка... ;(
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Јас имам тројца браќа и една сестра :)
    Со едниот брат сум близнак, сосема различни карактери сме, добро се согласуваме, ама има моменти кога неможаме да се поднесаме еден со друг :D
    Со другиот брат имам супер однос! Помал е од мене 12 години, многу личи на мене и во карактерот и во физичкиот изглед :)
    Со третиот брат е помал од мене 11 години, исто така имам добар однос со него, иако е многу помалечок од мене :)
    Е сега за односот со сестра ми можам ептен многу да пишувам :) Разлика сме 9 години, и многу добро се согласуваме сега за сега :) Иако е малечка, имаме заеднички теми, ептен е културна, сака да учи, друштвена е :)
     
    На Doozy, 1209 и Cka им се допаѓа ова.
  9. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Имам брат и сестра.Помала сум од сестра ми 11 години а од брат ми 13!
    Мнооогу несогласици имавме порано кога бев малечка...Со брат ми се карав а сестра ми ме малтретираше многу(во позитивна смисла)ме редела на ѕид мирно да стојам ко војниче и секаде кај што ќе ми речела морало да ја бацам инаку не ме пуштала ;( :lol:
    Брат ми се жени добив и внучиња и се оттргна пажња од мене,арно ама почнав да растам па сакав да излегувам и сестра ми тогаш најголемиот "душман" ми беше :D Никаде не ме пуштаа да одам без нејзина дозвола :!: Па нерви од моја страна еден куп!
    И тоа помина и ете сега можам да речам дека сум во сосема коректен однос со брат ми и сестра ми!Со сестра ми џоа другарки сме сега и редовно се присеќаме на карањето околу тоа пусто излегување и искрено и сум благодарна за целиот труд вложен во мене за јас да испаднам како што треба :lol:
     
  10. Haritiela

    Haritiela Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2013
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    222
    Пол:
    Женски
    Ептен добро се слагам со брат ми , порано не зборевме воопшто , ама како пораснавме сфативме уствари дека треба да се цениме и сакаме.. :) Некако детсткото карање , тепање исчезна..сега нема ден да не се слушнеме и видиме :)
     
  11. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Брат ми е постар од мене. :)
    Супер се сложуваме..не сме како порано да се закачаме за секоја ситница ..
    Сега веќе е друго..:)
    Па си имам и снашка, хухуху :lol:
    ГО САКАМ, а и тој мене НАЈМНОГУ :l:
     
  12. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Брат ми цели седум години помал од мене, па речиси секој ден го чувам бидејќи нашите се постојано зафатени со работа.
    Ова не` зближи многу, само на мене ми ги кажува тајните, заедно учиме, заедно и готвиме. Единствено не ме слуша кога се зборува да чистење. Ај, нема везе, постои најголемата во куќа, таа че исчисти. :D
    Не се баш сложуваме за телевизорот, тој сака да гледа цртани, јас детективски серии. Но, некогаш како помал знае да попушти и заедно да гледаме серија, или пак јас попуштам кога има приказни во форма на цртани. Тие и јас ги гледам. :lol: Мора се што се мора. :)
    Сепак, јас сум поголема и одговорноста паѓа врз мене. Некогаш и го бањам, го заспивам, му читам книги, но не ми е тешко. Напротив, прекрасно е кога ќе си дојде дома целиот испотен, стои и ме гледа, а повремено и трепка. Па нема најверојатно да чекам некој друг да дојде да го избања. :D
    Го сакам премногу. :l:
     
  13. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Јас и братми сме 6 и пол години разлика.Порано очи несакавме да си видиме ама сега највеќе си се сакаме :inlove: едноставно свативме дека немоземе еден без друг и дека тој ми е се :inlove: :inlove:
     
  14. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Брат ми е постар од мене околу 8 години, и како деца се случувало да се скараме нормално а може и ме закачил, не памтам искрено. Денес имаме добар однос, знае дека пушам/дувам и земајќи го фактот дека ми бараше јас да му средам.. Крај. :D Понекогаш ќе седнеме, ќе направиме и озбилен муабет и ќе се смееме за нешто, сум патувала надвор од државата со него и ме чувал, ме пазел. :)

    Последниве години и не го гледам баш по дома, зошто по цел ден е на работа, јас или во школо или надвор со друштво. Го почитувам и сакам како брат, само не оправдувам некои негови непромислени постапки и планови, и кога ќе заглави сите му се криви. :| Но ете, каков е таков е - брат ми е.
     
  15. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Постара сум од брат ми 3 години и се караме по 100 пати на ден :tmi: Премногу ме нервира и се закача и после јас ќе пукнам и ќе го удрам силно и плаче и и кажува на мама и јас кривата после :@ Ама има моменти кога се гушкаме и иако се караме сепак се сакаме највеќе :inlove: :rofl:
     
  16. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Мојот однос со брат ми е една голема нула.
    Помал е од мене ама е многу непедантен, невнимателен и слично. На моја несреќа делиме иста соба. Нему не му е срам ако му дојдат другарчњата и креветот му е растурен и облеката ама мене ми е. Не барам апсолутно ништо од него. Јас 2 пати недлено чистам бришам и метам тој само да си го намести креветот и собере алиштата ама ни тоа не го може. Постојано викам по него ама со кој ќе се разбереш. И онака годините му се малку влегува во пубертет и односот му е малку буктовнички спрема секого несамо спрема мене ама верувам дека тоа ќе се промени со тек на време.
     
  17. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Брат ми е 6 години постар од мене. Како мали многу повеќе се дружевме, но потоа се оддалечивме, тој излегуваше, скоро никогаш го немаше дома, ретко разговаравме.
    Ама сега, за било каков проблем можам да му се обратам, секогаш ми помага.
    Тој ми е најважен. :l:
     
  18. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Брат ми е постар од мене 2 години и никогаш не сме биле блиски, ме бара само кога му требам за нешто.
     
  19. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    Brat mi e postar od mene i imame poveke od korekten odnos.. Se druzime,imame zaednicki prijateli,sekogas sme tuka eden za drug..:D
     
  20. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.983
    Допаѓања:
    166.601
    Пол:
    Женски
    Помал е од мене точно 5 години. Понекоаш се распрааме за глупости, ама воглавно сме најголемата поддршка еден на друг. Љубов ми е. :)