1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали ви е тешко да кажете некому ТЕ САКАМ?

Дискусија во 'Психологија' започната од IndieGirl, 18 февруари 2011.

  1. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    Ако го чувствувам тоа, ич не ми е тешко да го кажувам...
     
  2. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.032
    Допаѓања:
    26.551
    Не ми е тешко да го изговорам лесни зборови се,но сепак треба да се каже со емоции а не туку-така.Има едно момче што ми се допаѓа подолго време (7 години)но сепак неможам да му кажам.Има и некоја магија кога ќе ти каже некој те сакам.Сепак те сакам и ми се јаде се многуууу различни поими. :rofl: :rofl:
     
  3. love.a7x

    love.a7x Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    112
    Многу ми е тешко да кажам "те сакам" :$ на мајка ми, татко ми и остали дома не можам да и кажам, а они кога ке ми речат те сакам само ке се насмевнам, и ке напраам некоја мила фаца хахахахха :D на бфф-фките не ми е ич тешко да им кажам :) на тој бившиот исто не ми беше тешко да му кажам додека идевме. Со новиов дечко се испадна некако набрзина, идевме 2 недели и уште си немавме кажано дека се сакаме. Седиме на клупа, се гушкаме, леле како да му кажам.. Знам дека ако не му кажев ке ми беше криво отпосле, и додека се спремав да му кажам, оп-викам "те сакам". И си мислам у себе: "леле му кажав ли" хахаххахаа, се изненадив самата себе :3 и да, кога кажувам "те сакам" секогаш тоа го мислам, не го кажувам "ради-реда" :inlove:
     
  4. blosson

    blosson Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Можам да кажам на некој што стварно го сакам, а така не бидејќи постои стравот да не биде возвратено истото Те сакам и јас :)
     
  5. mamma-mia

    mamma-mia Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    1.024
    Допаѓања:
    2.253
    Пол:
    Женски
    Кога се работи за емоции, јас сум прилично интровертна личност. Затворена сум самата во себе, тешко давам до знаење дека некој воопшто ми значи. Конкретно, те сакам, не паметам да сум му рекла на некој во блиско минато. Со моите родители сум блиска, ама ни со нив не сум изградила таков однос во кој секојдневно би ги употребувала овие зборови. Се случува да им кажам колку ги сакам кога ќе осетам налив на емоции или во некој рандом момент кога посебно ќе го почувствувам тоа. Имам блиски другарки, но ниту нив никогаш не сум им рекла нешто од овој тип. Сепак, знаат колку ми значат и дека се' би направила за нив. Кога станува збор за љубов кон спротивниот пол, никогаш не сум го почуствувала тоа. Да, сум била затрескана во некого, сум имала врски, но никогаш не сум засакала некого толку доволно за да му признаам.
     
  6. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Најтешкото нешто што може да се извлече од мене. Не можам да го кажаам, ниту дома некогаш сум кажала таков збор. Вака да си зборам можам, меѓутоа во фаца да го кажам некому не можам. Сакам ама нешто ме кочи, не можам да проговорам, снемувам глас и се блокирам.
     
  7. Loss

    Loss Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    14
    Да, затоа и многу ретко кажувам те сакам, иако тоа го мислам и навистина чувствувам.
     
  8. BlairChuck

    BlairChuck Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    Не, доколку го мислам и чувстувам тоа..
     
  9. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    I can't say i love you,is not on my DNA
    ...
    Кажувам но само во писмена форма.
    А кога се работи да му речам на некого во очи,само кога тоа е зачинето со неколку чашки алкохол..
     
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Да тешко ми е. И кога го кажувам, стварно го мислам.
     
  11. YourBoddy

    YourBoddy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2014
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    70
    Дааааа да... Многу ми е тешко. Никој никогаш од мене нема слушнато ТЕ САКАМ. Освен мојата прва љубов ...Тој ме научи да сакам и кога прв пат некому во животот му реков дека го сакам, се чувствував чудно, мнооогу чудно.. Сега на вториот никако да му кажам... Ете тој примети и ме праша МЕ САКАШ ЛИ а јас му реков А ТИ? хаха Не можам, едноставно многу ми е тешко, јас на мама и тато им немам кажано те сакам али затоа на првото либе му го кажував ...
     
  12. matejaaa

    matejaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2014
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    134
    Многу тешко ги кажувам тие две зборчиња.
     
  13. orchid28

    orchid28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Женски
    Ако стварно го мислам тоа зашто да не .... не е тешко да го кажеш, тешко е да го мислиш
     
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Сега кога сум во нова врска, да тешко е. Додека не си ја видам територијата како мое сигурно земјиште не кажувам.
    Воедно сакам да научам да кажувам те сакам преку дела без да изговорам.
     
  15. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    па нормално дека е тешко, ќе се прекршам ако кажам!
    и нема шо тука да сакам некого, си има дома мајка/татко нека го сакаат они!
     
  16. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    да да да да и да :?:
     
  17. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.425
    Пол:
    Женски
    Да, тешко е.
     
    На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Да тешко е ептен :/
     
  19. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Порано ми беше многу тешко да кажам те сакам, кога ќе ми изјавеше некој љубов и јас требаше да вратам, абе мислиш ко да држам оган во рака шо би се рекло.
    Научив да кажувам те сакам од мм, кога почнавме да излегуваме. Сега воопшто не ми е тешко, дури и ми е мака што не им кажувам почесто на мајка ми и на другарките. Животот е краток, зашто да не споделиш љубов додека не е прекасно.
     
  20. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Јас па мислам дека доколку ја имате вистинската личност покрај себе воопшто не е тешко да се каже Те сакам.
    Воопшто не ми е тешко да му кажам дека го сакам, секој ден му го кажувам тоа затоа што навистина го чувствувам тоа.
    Кога се работи за семејството и пријателите тука сум многу себична. Никогаш не сум им кажала дека ги сакам. Не заслужиле.
     
    На Acka22 и Janina им се допаѓа ова.