1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Правен факултет-Јустинијан Први

Дискусија во 'Образование' започната од MyMar, 4 јуни 2010.

  1. stojmenovska

    stojmenovska Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    2
    ]
    На политички можеби имаш можност да влезеш со 80 поени во државна, но на правен тешко. Не е можно со тие поени да те одбијат во приватна, цк, нема шанси ако си во приватна ќе си во највисоко бодираните :)[/quote]
    ејјјј немаш поима колку ми олесна фалаааааааааааааааааааааааааа
     
    На JKT му/ѝ се допаѓа ова.
  2. JKT

    JKT Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2014
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    18
    ејјјј немаш поима колку ми олесна фалаааааааааааааааааааааааааа[/quote]
    Дури и на правен согледувајќи ги резултатите со 79 поени влегувале во државна, не се секирај, таман работа со 80 поени да не влезеш в приватна, ќе влезеш и те како а можно и во државна :)
     
  3. stojmenovska

    stojmenovska Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    2
    Дури и на правен согледувајќи ги резултатите со 79 поени влегувале во државна, не се секирај, таман работа со 80 поени да не влезеш в приватна, ќе влезеш и те како а можно и во државна :)[/quote]

    се плашам затoa што ми ја полнат главата дека само со врски примале....јас се надевам дека ќе ме примат :lol: :lol:
     
  4. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Дури и на правен согледувајќи ги резултатите со 79 поени влегувале во државна, не се секирај, таман работа со 80 поени да не влезеш в приватна, ќе влезеш и те како а можно и во државна :)[/quote]

    Јас лани влегов во државна со 74 поени на правен. Тоа зависи и од колку луѓе се пријавиле со голем број на поени, инаку 300 мислам дека може во државна квота .
     
  5. stojmenovska

    stojmenovska Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    2
    Јас лани влегов во државна со 74 поени на правен. Тоа зависи и од колку луѓе се пријавиле со голем број на поени, инаку 300 мислам дека може во државна квота .[/quote]

    300 влегуваат во државна ама на правни студии а јас ќе се запишам на политички науки овде влагаат 40во државна квота.
     
  6. supersonic

    supersonic Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    49
    Некој што ќе се запишува на Односи со јавност..??
     
  7. Histerica1

    Histerica1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    На 25 ни е официјалниот упис сега така? ништо не можам да најдам на странава..
     
  8. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    Во едно соопштение на страната на факултетот го има ова:

    А кај потребните документи исто на страната на факултетот го пишува ова:

    Значи 25 и 26 се сигурни :lol:
     
  9. HardRock733

    HardRock733 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    2
    Nekoj ako moze da mi objasni malku poveke za predmetite Teorija na drzavata i pravoto i za ustavno pravo dali se lesni teski za ucenje i razbiranje ? i kakov e toj nov nacin EKTC dali usno se polagaat ispitite ili pismeno ve molam za odgovor koj znae :*
     
  10. pasarora

    pasarora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    6
    ме интересира може ли после тие 3 години правен да се запишам на посдипломски психологија? :) и ако има запишани на правни студии пишете ми во лп :*
     
  11. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.015
    Допаѓања:
    34.201
    Пол:
    Женски
    Јас сум на правни студии колешке =)
     
  12. kitty267

    kitty267 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2013
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    51
    Има ли некој што е запишан на политички студии да ми објасни што како е, и дали додипломските траат 3 или 4 години ? и ако се запишам на политички студии не можам да полагам правосуден испит?
     
  13. Olesita

    Olesita Активен член

    Се зачлени на:
    4 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    7
    Здраво, сакам да ве прашам колку се плаќа за продолжување на рокот за одбрана на магистерската тема? Според правилникот на правен факултет рокот за одбрана на магистерската е 1 година, јас не ја одбранив во тој рок и во ЕКТС ми беше кажано да поднесам молба за продолжување на рокот. Кога поднесов ми кажаа да чекам 3 недели за да добијам одговор за колку време го продолжуваат и колку треба да платам, дека однапред неможеле да кажат, за тоа одлужува деканатот.
    Ако знае некој ве молам нека ми каже. Благодарам , :) поздрав :)
     
  14. supersonic

    supersonic Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    49
    Женски некои нови настани, работилници и сл за бруцошите на Правен да не има...? Или ништо не се случува до 15ти дури не почнеме официјално со предавања?
     
    На Buterfly2576 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.015
    Допаѓања:
    34.201
    Пол:
    Женски
    Колку што знам до сега нема ништо ново :/
     
  16. SaraTd

    SaraTd Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    А се знае ли кога ќе добиеме известување бруцошите во кои групи ќе бидеме распоредени и како ќе ни биде распоредот? Претпоставувам ќе објават наредната недела на страната на факултетот.
     
    На Buterfly2576 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.015
    Допаѓања:
    34.201
    Пол:
    Женски
    Би требало да објават неделава, но не е ништо чудно и ден пред 15ти да објават :|
     
  18. supersonic

    supersonic Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    49
    Цццц, како бре вака... Моја другарка на Градежен веќе си средила за изборни предмети, знае распоред на предавања и има инфо што како околу материјалите за учење. :^)
     
  19. Marie.m

    Marie.m Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    843
    Допаѓања:
    764
    И на 14ти вечерта во 1-2 саатот може да објават во која група сте, а и распоред на предавања.Инаку кај нас на правни студии нема изборни предмети на додипломското студирање, сите се задолжителни предмети.
    За книги, секој од предметините професори ќе ви каже на првите предавања, така да не се брзајте, ништо не се испушта.
     
  20. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.015
    Допаѓања:
    34.201
    Пол:
    Женски
    Распоредот ќе биде објавен во петок 12.09.2014
     
    На Buterfly2576 му/ѝ се допаѓа ова.