1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Штип

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од GarpovaV, 28 август 2011.

  1. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    DUKI DASO-Štip ИМА ПОТРЕБА ОД ЕДНА ДЕВОЈКА ЗА РАБОТА НА ОПРЕДЕЛЕНО РАБОТНО ВРЕМЕ, ВО ТРАЕЊЕ ОД 9 МЕСЕЦИ
    ЗАИНТЕРЕСИРАНИТЕ КАНДИДАТКИ МОЖАТ ДА ПРАТАТ C.V. ВО ОБЛИК НА ПОРАКА НА СТРАНАТА ...ИЛИ ДА СЕ ПРИЈАВАТ ДИРЕКТНО ВО ПРОДАЖНИОТ САЛОН ВО ШТИП...
     
  2. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Па што не ми ја исекле на парчиња ако се јаде со прсти.
    Пастрмајлија јадев. Не е исто? :o
     
  3. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Незнаев дека пастрмајлија не спаѓало под пица. Зошто таму на менито а и во други пицерии се водат под пици. :?:
     
  4. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    И јас сум јадел во Даблин. За услугата во право си, многу е лоша.
     
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Бев во Штип летово, поради фамилијарна работа.
    Со мајками седнавме во кафиќ на кафе и цело време си седевме таму. И така по жешкото бевме. Јас си изнакупив многу работи, некаде можеш да најдеш ефтино некаде и не. Интересно е што истите работи се тука ама се по екстремна цена.
    Иначе за пастрмалиите им се најубави и меки. Секоја чест.
     
  6. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас се припремам за Пастрмајлијадата следниов месец. Нема нешто пеачи освен Аца Лукас и Жељко Јоксимовиќ. Некои од ова Икс Фактор ќе пеат, ама на нив само мали деца ќе има. На Жељко би идел.
     
  7. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Се кине, се крши :D Непишано правило е тоа. Инаку, можеш да побараш да ти ја исечат, ама и во тој случај ќе си ја јадеш без прибор и ќе мора да ја кршиш, оти ќе ти ја исечат на покрупни парчиња :)
     
  8. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    До сега кај и да сум одел секаде ми ја сечеле пастрмајлијата. Само во Лонгуров не. Колку сакате зборете, но според мене најлоша услуга во Мк.
     
  9. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Во Штип одам секој месец за контрола на забите бидејќи носам протези. По рестораните немам многу одено, туку имам влезено само во Angels Cafe и Square Pub. И во двете кафулиња бев добро услужена. А бидејќи одам секој месец не ја испуштам можноста за шопинг бидејќи има повеќе продавници отколку во нашиот град. Град како град, секој си има свои маани и предности. Сепак ми се допаѓа Штип како град кој вреди да се посети. :)
     
    На SiMpAtIcNaTa и eloves им се допаѓа ова.
  10. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Некој кој е од Штип ако сака да ми каже рецепт за пастрмајлија? Ме интересира како го прават тоа тесто толку меко ... :D
     
  11. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Стај маслиново масло и толку.
     
  12. Gorgina

    Gorgina Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12
    Eloves да те прашам ако знаеш, теретаната кај пазарот случајно да не се вика Fitnes centar или Power gym пошто на fb само овие две ги најдов?
     
  13. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Power gym мислам дека е таа кај пазарот, што се оди накај сутлак.
     
    На Gorgina му/ѝ се допаѓа ова.
  14. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Фитнес клуб Еликсир е таа спроти Здравен дом, а Power gym е кај пазарот над Туш, под Кам маркет. За други не знам, ако знае некој нека кажува :)
     
  15. Gorgina

    Gorgina Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12
    Само што дознав теретаната Fitnes centar се наоѓа на ул. Ванчо Прке во зградата Кубис, само гледам на сликите на фб слабо девојчиња само машки. Ова теретана ќе ми биде најблиска ама ете тоа ме мачи :?:
     
  16. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Фитнес клуб Еликсир таа спроти Здравен дом како што ти кажа Бумби е само за женски како што мислам јас, а и не е многу далеку од трговски.
     
  17. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Може има и некоја трета :) За овие две што ги пишав сум сигурна, Еликсир е само за женски најверојатно затоа што е баш фитнес клуб, имаат само степери, ленти за трчање и статични велосипеди и уште понекоја справа. Power gym е баш теретана, ама таму одат претежно машки да се билдаат :)
     
  18. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Пастрамалија се јаде со прсти. Непишано правило. Затоа не ти донеле прибор. :)
    Инаку секаде се прават пастрамалии во лето, во сите ресторани, и 50 степени да е надвор, ако си порачаш ќе ти направат.
    Друго, сум кажала милион пати, избегнувајте го Даблин. Беше убаво кога го отворија, сега е заникаде. И услугата и храната, а за хигиената да не правам муабет.

    Најубава пастрамалија шо сум јадела до сега е било во Гроф. Без конкуренција. Исто така Верона и Алберта ги препорачувам.
    Во Нецко, Лонгуров и слични ресторани избегнувајте да јадете пастрамалии и пици. Таму јадете скара и специјалитети. Пастрамалии, а особено пици, по пицерии.

    Инаку долги фустани во Нана, Беас, бутик Иле и Нина чат пат. На друго место од Штип не. Венчаници Бела се катастрофа. Светкави, ефтини сатени и никакви како во униформа чипки. (мое мислење)
    Во Нана можеш да начекаш и попуст, зависи кој период отидеш.

    Теретана има у центар, до бутик Дума и златара Јувелир, во подземниот дел, Пинк Партнер мислам дека се вика. Ако ве интересира и за цена можам да прашам.
     
  19. Gorgina

    Gorgina Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    12
    Теретана има у центар, до бутик Дума и златара Јувелир, во подземниот дел, Пинк Партнер мислам дека се вика. Ако ве интересира и за цена можам да прашам.[/quote]


    Стварно Аноук ако можеш да дознаеш за цена ќе биде супер.
     
  20. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Горгина, како што ми кажаа, 600 денари е месечна карта. :hai:
     
    На Gorgina му/ѝ се допаѓа ова.