1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би направиле ако дознаете дека дечкото ве изневерил..?

Дискусија во 'Сингл' започната од Candygirl11, 20 јули 2011.

  1. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    еее да сме живи и здрави :smoke: Зар сега да земам да му мислам што сиротиот не знае што се норми и како треба да се однесува во животот..мајка му ако не го научила, јас пак ич немам намера да се замарам со малограѓанштина ]:) Ќе си најдам друг ^_^
     
  2. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Памти па врати ^_^
     
  3. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Внимание, експлицитна содржина:

    Има ананас да му начукам в дуп. :rofl:
     
  4. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.758
    Допаѓања:
    6.648
    Пол:
    Женски
    :envy: :call: :fubar: :bandit: :muscle: :ninja: :punch: :emo: :makeup: :smoke:
     
    На stefyle, Twinkles и Madam-A им се допаѓа ова.
  5. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Прво би сакала да ја дознам причината поради која го направил тоа. Би сакала да ми објасни зошто една не му е доволна и слично.

    Потоа го оставам, мило ми беше чао! :hai:
     
  6. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Искрено би сакала да ми објасни зошто и под кои услови го направил тоа. Нормално дека ќе му раскинам ама сакам да го сослушам зошто го направил тоа.
     
    На chicaboom3 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Искрено не сум размислувала на темава..
    доколку се случи такво нешто ќе бидам повредена и лута најмногу затоа што знам дека тој е личност што најмногу мрази неверство..а сепак го направил тоа...ќе барам да ми објасни зошто го наравил тоа.. подоцна со ладна глава ќе размислам дали ќе простам или не..
     
    На Mimi123 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.902
    Допаѓања:
    30.639
    Пол:
    Женски
    Саркастичка насмевка и чао,се најубаво во животот. :hai:
     
  9. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.461
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Одма му правам кастрација физичка. 8)
    Се зезам, ништо. Чим направи нешто такво значи не е за мене, не е вредно да се расправам.
     
  10. JustBeYou

    JustBeYou Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    Епа вакаа :))
    Кога дознав дека ме изневери беше сабота и бевме во еден ноќен клуб, излеговме надвор почнавме да се караме ме стегна за рака знаејќи колку сум агресивна ИИИИИ ... Бидна го истепав, да добро прочита го истепав, всушност не го истепав него го СКРШИВ ОД чОТЕК ... ај што ме изневери уште и ме мава? Хееј мало морген, мене татко ми не ме мава а не некое магаре од улица. Го мавав едно време и со штиклата почнав да го мавам го направив партали така цела лом влегов во дискотеката (предходно сите приметија дека се каравме) кога ме прашуваа каде е **** одитов кај другар му на маса и му реков земи го ... лежи надвор а случајните минувачи пред тоа не делеа ... хах да циркузен хаос беше :)
     
    На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Bile15

    Bile15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2013
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    38
    Ке му се одмаздам така што бел ден нема да види,ке се кае цел живот и од дома нема да може да излезе.А таа госпоѓа има убаво да и покажам,онака за да си знае со кој си имала работа,па ке ме моли.
     
  12. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.902
    Допаѓања:
    30.639
    Пол:
    Женски
    Би му се насмеала и би му се заблагодарила што ми покажа навистина каков е. :)
     
    На martine и nikolija26 им се допаѓа ова.
  13. Nina23a

    Nina23a Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2014
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    19
    Тука можеме се да кажеме и да си правиме претпоставки што и како би направиле ако тоа некогаш ни се случи. Можеме да кажеме дека ке му раскинеме на дечкото, или дека ке ја убиеме таа со која не изневерил, или пак дека ке пратиме луѓе да ги истепаат и двајцата :lol: . Шала на страна, но мислам дека само кога ке се најдеме ние во таа ситуација ке знаеме како да постапиме и што би било најправилно. Сега на пример некоја ке каже дека ке му раскине на дечкото, а кога ке се најде во таа ситуација може да се случи и од љубов и да не му раскине, туку да му прости и да биде сеуште со него. Никогаш не се знае ;) .
     
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Колку детско ти е ова. И што ќе постигнеш, ќе се понижиш само. Не е таа крива ништо, туку тој е крив, она само потпаднала на истите финти со кои ја освојува секоја девојка. Ќе се тепате, а нему ќе му ги дигнете акциите и ќе си се смее цинично на страна. После ќе се фали наоколу.
    Јас не простувам изнерверување. Од каде да знам дека нема пак да ме изнервери. Таков дечко мене не ми е потребен. Ќе му раскинам секако, на најцивилизиран начин. И секој по свој пат, чао пријатно.
     
  15. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Паа.. ќе му го запалам станот, па ќе му набијам рогови (клин со клин се избива) за после тоа да го откачам наравно,
    и за крај ќе му купам едно лижавче за да си го шмука (пошто ќе ме нема мене) да си се занимава нешто човекот (имам разбирање ипак) ! ]:)
     
    На AziskaStrslenka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.540
    Допаѓања:
    21.517
    Пол:
    Женски
    Најнормално би му раскинала,друго ништо,не би му се ни лутела. :)
     
  17. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Пред се да кажам дека ако ме изневери дечкото немам намера да се гонам, тепам и карам со девојката со која ме изневерил. Ни најмалку. Вината ќе ја гледам во него и единствено во него. Ако не си сигурен повеќе во чуствата па брате фино, лепо раскини и крши глава а не да изневеруваш и да с еправеш еве што сум. Инаку ништо нема да му направам, да смислувам одмазди и планови не ми паѓа на крај памет ќе му се изнасмеам во лице и ќе го оставам да сфати пто изгубил. Во секој случај ќе му бидам благодарна што ми покажал какво ѓубре е.!!
     
    На curlygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Исто како да умрел...исто како да го закопале.
     
    На Barbie20 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.699
    Допаѓања:
    4.124
    Пол:
    Женски
    Што мудруваш одма, само да се цитирало бре. |( Девојката не кажа дека ќе ја тепа таа девојката, туку дека е шала. Мислењето и е сосем во ред.

    Он топик, кога би ме изневерил ќе ги вложам сите сили да го преболам и да не се претворам во искомплексирана и љубоморна личност, пак да научам да верувам и да сакам некому.
    Никогаш не би го погледнала повеќе. Не постои таа љубов што ќе му прости такво нешто.
     
  20. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Ќе му го пресечам и ќе му го обесам на чело :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На luci22 и AziskaStrslenka им се допаѓа ова.