1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ритуали при извршување голема нужда :)

Дискусија во 'Насмевка' започната од Offspring, 31 мај 2011.

  1. NineTailedFox

    NineTailedFox Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2014
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    157
    Се носи телефон. Ако телефонот е празен се носи лаптоп. А ако се празни и тел и лаптопот е тогаш се чита книга или сосе полначите и во тоалет. :rofl: :rofl:
     
  2. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.317
    Пол:
    Женски
    Тел во рака си седам на фб/фемина безразлика што сум брза мора тел да е до мене
     
  3. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    ^
    Хахаха ти си бρза аρно ти е и на тебе и на твоите немоρа да те чеκаат 2 саата :lol: , а ја заглавувам внатρе, тρеба со тρаκтоρ да ме вадат после, κога излегувам овие дома се посρале κој на тепих, κој на теρаса ја битно моето си го пуштив :rofl: :rofl: :rofl:
     
  4. butterfly4

    butterfly4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2014
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    528
    :rofl: :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

    На martine, MalaMedena, LittlePinky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Chokoholic25

    Chokoholic25 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2014
    Пораки:
    237
    Допаѓања:
    1.441
    Пол:
    Женски
    хаххаххаа темава
    Јас искрено се концентрирам на работата што ја вршам :lol:
     
  6. love11111

    love11111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2014
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    148
    Пол:
    Женски
    Најчесто седам на мобилен или читам книга и ќе се занесам, а ако некој чека многу ми е гајле нека си чека. :rofl: :P 8)
     
  7. Reachel

    Reachel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.902
    Пол:
    Женски
    Се концентрирам макслимално и мора да биде тишина за на раат да си се олеснам. :smirk: :D
     
  8. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    Јас со мобилен најчесто,разгледувам фб :D среќа па ми фаќа Wi-fi
    Татко ми има навика цигари да запали,како што знае да се задржи половина час. Обавезно му стои пепелникот на машината за перење :D
    Брат ми,музика слуша на телефонот..по еден саат ке дреме во ВЦ..ми се чини преслушува некој албум со по 12 песни :D
    Само мајка ми нормална,ништо не прави,бар јас како што знам :D
     
  9. Najubava09

    Najubava09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2014
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    108
    Хаха ме изнасмеавте :rofl: ..Инаку и јас сум од они што читаат упатства за шампони,прашоци,омекнувачи и др.. :P Па ми текне си разгледувам наоколу,ноктите си ги гледам.. :?:.Знам понекогаш и телефонот да си го земам па си чепкам во него.. И да кога ми завршува ритуалот одам кај огледалото и се гледам,правам фаци..Тоа ми одзема најмногу време :lol:
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  10. LittleGirl23

    LittleGirl23 Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    14
    Хаха и јас сум од оние кои читаат декларација на шампони прашоџи омекнувачи или се загледам во една точка и си се сконцентрирам на работата . :wasntme:
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  11. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Јас сум чуден табиет некој,секогаш кога какам ми текнува на некои ситуации во минатото во кои сум се посрамила,и таман ќе фатам да го пуштам ќе се сетам на нешто и ќе го соберам од срам :D Ама најсериозно ова,немам поима што ми се случува,морам на некој психијатар да одам. Затоа,и ако сум ептен брза си го земам телефонот и најчесто играм temple run :D А ако ми е празен,ќе си земам некој омекшивач,шампон,регенератор,купка ова она и читам што пишува и тоа на сите јазици,и оние кои ги знам и оние кои не ги знам :D
     
    На senza.parole, LittlePinky и luci22 им се допаѓа ова.
  12. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Колку си го сакам овој дел од денот :inlove, заедно јас и мојата шоља.. сплотени :$ ...
    За овој свечен чин имам мноогу ритуали, али у последно време чест ритуал ми е: ќе го земам тоалет-папирот, и ќе го одмотам цел.. паа ќе го замотам и се така дур не си се олеснам скроз, туто комплето :$
     
    На AziskaStrslenka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. TheBlueMoon

    TheBlueMoon Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2014
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    645
    Пол:
    Женски
    Јас при извршување на голема нужда си читам. Ама не книги, туку декларации на средства за чистење и хигиена. :lol:
     
    На Daddy's Girl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Temava nema vrska
     
  15. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Земам книга па останувам по 1 саат :rofl: Или пак телефонот, ако ми се брза и сакам побрзо да завршам :lol:
     
    На Ichliebedich му/ѝ се допаѓа ова.
  16. love.a7x

    love.a7x Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    112
    Многу брзо вршам голема нужда. Моиве дома се бавни во вршење нужда, и затоа се наоѓа по некој весник во вц. Еднаш седнав да какам, зимам весникот, читам една реченица, и следеше бришење. А ако се работи за запек, не можам да читам ништо, туку мора да се сконцентрирам на нуждата :D :D :D
     
  17. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Леле луѓе ви се чудаммммм. Абе седнувам, си завршувам работа, се бришам, мијам раце и дим да ме нема. Што има толку интересно во ВЦ-то не знам :rofl: , јас едвај чекам да станам и да излезам од таму, како губење време ми е тоа. :lol: Единствено уживам во тие 10-20 секунди додека го пуштам, е тоа е уживање признавам, ама другово... :rofl: јас се чувствувам валкано, едвај чекам да се избришам, а не пак да седам уште. :D
     
  18. Daddy's Girl15

    Daddy's Girl15 Активен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Едноставно си се сконцентрирам на работата и си читам упатства закористење на некој омекнувач, на некој прашак или пак ги испитувам шампоните....Еднаш од што ми беше досадно си ја избришив ендата рака лелелеле .....:puke::D
     
  19. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Јас порано, како помала сум читала упатства на шампони, прашаци и сл, сега не. Иначе сум брза секогаш, никогаш не се случило да какам пола саат. за 30 секунди сум готова. Исто време колку што мочкам толку и какам, и несфатливо ми е како можат да какаат толку време, што е проблемот? им се кака а не им излегува па пружаат напори или?
    Еве брат ми на пример долго се задржува во ве це и секогаш кога ќе излези има солзи на очите. Вели дека кога ќе давал напон, солзи му капеле. Тешка е разделбата кога нешто си чувал во себе, си го создавал, и сега требада се разделиш.... може и солзи да ти дојдат :lol:
     
    На UniqueGirl12 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. UniqueGirl12

    UniqueGirl12 Нов член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Хаххахахаха темавааа! :rofl::rofl::rofl::rofl:
    Телефонот в раце и игри си играм(facepalm):D
    Јас немам некој посебни техники:rofl:бидејќи подолго од 1мин не се имам задржано...Брза сум :$:rofl: