1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Е не се лути веднаш де! Ај денес си на лекар па пиши што ти кажале.
    Абе глупача сум денес е недела, утре.
     
  2. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Ova se simptomi i za policisticni jajnici.
     
  3. Ariel21

    Ariel21 Нов член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Здраво феминки, само што се приклучив на форумов, ве читам оддамна. Имам еден проблем па би сакала да ги слушнам вашите мислења. Имам дечко со кој сум во врска скоро 2 години, досега не сме имале проблеми со сексот но при последните 3 обиди да имаме секс јас неможам воопшто да се навлажнам :sweat: :sweat: Од тогаш нашиот однос е многу влошен тој дури ми кажа дека помислува како јас повеќе не го сакам и сакам да бидам со некој друг. Ако знаете што може да биде причината за ова или некоја од вас имала вакво искуство би ви била многу благодарна...
    поззз...
     
  4. loveIan

    loveIan Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    61
    Да не си нешто нервозна периодов?

    Пробај да се опуштип, психата има голем удел во сите работи. Ти си сигурна дека го сакаш нема што да се грижиш за тоа. Пробај да се исклучиш и да уживаш. :*
     
  5. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.318
    Допаѓања:
    28.177
    Пол:
    Женски
    За да не бидеш погрешно сватена ќе си кажеш и ќе си прашаш како што е,бидејќи форумов е анонимен не те познаваме која си,а не мора одма да избувнуваш и да ми праќаш лп со погрдни,вулгарни и навредливи зборови.Или тука каде што те читаат сите си мирно маче а во лп си опасно бесно куче...
     
  6. lav4ence.e.e

    lav4ence.e.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    Девојки што да правам. Одкога имам добиено менструација за првпат отсекогаш ми беше редовна, ми доаѓаше скоро на ист датум секој месец, а сега последнава година ми варира, почна да ми доаѓа и по 5-6 дена порано секој месец. Бев на гинеколог пред 9 месеци , ме гледаше на ехо и ми кажа дека немам ништо , кога ќе сум останела бремена ќе ми се средел циклусот. Овој месец добив на 12ти и ми траеше 5-6 дена. Еве сега сме веќe 27ми и утрово кога идев по голема нужда и коа се избришав напред забележав свежа крв на два пати . Се исплашив.Инаку немам никакви болки и досега не сум имала односи. Дали е ова нормално или треба пак да посетам гинеколог?
     
  7. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Еј колку години имаш? Јас мислам дека е нормално, нема потреба од паника. Некогаш ќе ти е редовна, а некогаш и не. Се тоа може да биде како последица од стресот, од времето. Значи јас приметив и кај мене овие два месеца ми варира. Минатиот пат добив на 1 август,а сега добив на 26 август. Јас еднаш годишно добивам по 2 пати во месецот. Ама мислам тоа е нормално. Така да, не би требало да имаш паника. Ќе се среди со тек на времето сама.

    Се извинувам за редактирањето, брзо пишувам и грешам.
     
  8. lav4ence.e.e

    lav4ence.e.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    21 год имам. Инаку како што знам нормално е да добиваш менструација на секој 21 дден па нагоре,но мене ме загрижи тоа што не поминале уште ни 15 дена одкога добив последен пат а забележав крв.
     
  9. lav4ence.e.e

    lav4ence.e.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    ^ Изгледа не ми е менструација, денеска немам ништо. Тоа беше само еднаш кога се избришав. Има ли потреба за да одам на лекар?
     
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Појди си за секој случај.
     
  11. ViN.-2

    ViN.-2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Колку се шансите да се остане бремена ако сврши во тебе еден ден после менструација или за време на менструација?
    Колку што знам тоа се неплодни денови и нема шанси да се остане бремена.Дали сум во право или можеби грешам?
     
  12. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    На ViN.-2 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.948
    Допаѓања:
    20.770
    Можеби се смета дека се помали шансите,ама дека не е можно не е точно во никој случај.Идната јатрва забремени баш во тие "неплодни денови" по менструацијата.Не забременуваат сите само во плодни денови.
     
  14. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.589
    Допаѓања:
    3.259
    Зависи од својот организам, секој е различен :) Еден тест нема да е лошо да направиш за некоја недела...
     
  15. kitty267

    kitty267 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2013
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    51
    Со сегашниот (2) партнер вчера имавме прв пат секс но без кондом.. Колку толку се обидував да се распрашам да прочитам, да дознаам нешто повеќе бидејќи сум неискусна со првиот не се одвиваше се во најдобар ред, знам дека мали се шансите да се забремени ако не сврши во мене (што никако не се случи тоа нема ни да му дозволам) но ме мачи помислата на гинеколог бев пред 2 недели и ми кажа дека сум била многу плодна. Ради тоа ме фати некој страв и паника... И доколку имам секс еднаш без кондом втора тура никако без за сигурност, така? :$
     
  16. zelenooo

    zelenooo Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    Postoi edno pravilo vo koe se veli SEKOJ NEZASTITEN ODNOS MOZE DA DOVEDE DO BREMENOST , pa sega ti misli mu ja.
     
  17. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.335
    Допаѓања:
    83.593
    Пол:
    Женски
    ^
    Ризично е да но доколку немало свршување внатре мислам дека нема паника :)
    Гинекологот и мене ми го кажа истото дека сум многу плодна па секој однос ни е без кондом,може да се внимава иако ризикот е голем :lol:
     
  18. puflicka1.1

    puflicka1.1 Нов член

    Се зачлени на:
    29 август 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    prv pat se logiram i ne znam nitu dali pravilno ke se isprati taka ako ima nesto koregirajte me...so soprugot sme vo brak godina dena a vo vrska bevme 5 god....otkako se rosi nasata kuklicka pominaa 3 meseci a toj ne spomnal za seks...cudno mi e posto citam sekade deka bracnite parovi edvaj cekaat da pominat 40 dena i odma .....a jas edvaj cekam..go sakam ne mozam bez nego no bidejki ne znam kako da mu kazam glupo mi e da spomnam se karam so nego i gnevot go isruram kazuvajci ova mi smeta ona mi smeta..offdf nekoj sovet kako da zapocnam razgovor so nego na temava .toj voopste ne spomnuvamuabet za vakvi raboti samo nekoi formalni muabeti
     
  19. Tatjana95

    Tatjana95 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2014
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    1.115
    Пол:
    Женски
    Де бе, толку време сте заедно а тебе ти е срам да му речеш дека сакаш да имате секс.. Па не е ништо страшно де.. Јас мислам дека ќе се израдува кога ќе му кажеш, а ти се мислиш како да му речеш, па и уште дополнителни проблеми си правиш :wasntme: Нема што да биде глупаво тоа, мислам дека баш пријатно ќе го изненадиш :D Со него можеш и треба да бидеш најотворена. Нема што да му се мислиш токлку ;) А ако толку не можеш да му речеш отворено, тогаш пробај поинаку.. иницирај ти! Што и да направиш, нема да згрешиш. Може тој мисли дека сеуште не сакаш, дека немаш потреба, итн. Сигурно е уплашен и од тоа твоето пребирање на секое, страв му е дека пак ќе му се скараш за нешто :lol:
    Направи си услуга, немој да ги влошуваш работите со тоа што ќе ќутиш.. Па не мора стално тој да иницира, така?? И ти си жива душичка, нормално е. Ајде, не се плаши! Не се знаете од вчера па да му се срамиш... Само опушти се и уживај! ;)
     
  20. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Во некои ситуации делата многу повеќе значат од зборовите.Со оглед на тоа што долго време сте заедно и го сакаш треба да бидеш отворена со него.Гневот и караниците заборави ги и биди посигурна во себе.Иницирај моменти на блискост и тактички покажи му што сакаш.Ако во досегашното заедничко функционирање не си го научила ова како лекција,имаш голем пропуст кој мораш да го поправиш.
    Не си создавај сама проблеми таму каде што ги нема.