1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би му кажале...

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 13 декември 2009.

  1. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
  2. Kaley

    Kaley Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    1.256
    Допаѓања:
    3.016
    Пол:
    Женски
    Тебе крајот не ти се наоѓа, што е сега, нешто си ми чуден или јас нешто си умислувам незнам.... :?:
     
  3. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Не можам да опишам колку не ми се прифаќа статусот сингл. Одамна не си ми бил 24/7 на ум како денес и вчера. Не знам дали грешам, не знам ни што сакам, и не ми е јасно дали е од навика, иако јас сум таа која стави крај, по милион пати проверувам дали си ми пишал, ми се враќат спомени, убавите моменти ги надвладеаа лошите поради кои и се решив на ова, и сфаќам сега нешто додека го пишувам ова...

    http://www.youtube.com/watch?v=kWakZcEGB38
     
    На thelittle17 и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
  4. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.379
    Допаѓања:
    35.753
    Фала ти за денес.Работите кои ги изговори,ми го стоплија телото повеќе и од сонцето..
     
  5. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.699
    Допаѓања:
    4.124
    Пол:
    Женски
    Од 0 до хамбургер те сакам како хамбургер со сите можни додатоци. :*
     
  6. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Те сакав најмногу на свет и уште те сакам.Но решив да престанам да се борам и да ги ставам моите интереси пред твоите како што ти правеше.Твоите дела ме повредија,но зборовите уште повеќе.Некако си ми изладен,а ако ме сакаш повеќе од се како што велиш ПОВЕЛИ во твои раце е нашата врска,бори се..јас веќе се изморив.Може имаш уште време да ги поправиме работите и да биде како порано..а не ми е сеедно признавам,но морам да се оладам така најдобро ќе увидам до каде си спремен да одиш за мене и колкава е твојата љубов. ;(
     
    На Angel.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. jagodka.18

    jagodka.18 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    607
  8. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.298
    Допаѓања:
    83.256
    Пол:
    Женски
    Се радувам за утрешниот ден,и за тој после него,се радувам и за наредната недела...Се радувам за наредниот месец и за секој нареден по него ... се радувам што те имам до мене во секој нареден ден :inlove:
    [​IMG]
     
    На thelittle17, Daydream, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Абе море, сеуште незнаеш со кого си имаш работа, па нАли затоа ке се видиме... :emo:
     
  10. Kaley

    Kaley Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    1.256
    Допаѓања:
    3.016
    Пол:
    Женски
    Теле ајде станувај, стануваааааај алоо :devil: Ми иди да ти дојдам дома да те разбудам :ninja: па шо спиеш олку, аи ич не си на мене вака ранобуден :geek: :lol:
     
  11. Marijana93

    Marijana93 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    1.127
    Допаѓања:
    6.569
    Дали го направив она што требаше или.....сепак не.А неможам без тебе,знам дека нема да издржам ама нема да те побарам..немам храброст,немам лице за тоа после се.И ништо нема да биде како порано,деновите ќе поминуваат прашувајќи се ''што ако,,?... потајно ќе се надевам дека ќе ме побараш а знам дека нема..ама сепак ќе се надевам. Ќе мечтаам за твоите прегратки и бакнежи,за тебе..ама нема да се јавам. Вака е подобро за тебе,лесно ќе се одвикнеш од мене,ќе запознаеш друга и ќе ја сакаш како никоја друга. А јас?.. ххах не е важно,јас можам и вака ..се навикнав да те губам. Може ќе помине,а може и не..сакам само да бидеш среќен,а знам дека со мене неможеш да бидеш..затоа е подобро вака. Ќе се заљубиш ти пак во некоја друга,ќе и пружиш неизмерна љубов..ќе има се што неможеше со мене..и знам дека ќе бидеш среќен. А за мене не е ни важно,ќе го поминам и ова ваљда..или сепак нема..
     
  12. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    28.08.2012
    Две години..ти се верува ли? Две години поминаа од датумот кој толку време ми беше лозинка на сите телефони,социјални мрежи,форуми. Кога би ти го кажала ова,сигурно би ти било смешно. Како што ти беа сите мои чувства и малечки потреби кои само ти беше способен да ги задоволиш. Но ете гледаш,после се,не си бил способен. А некој друг е,совршено.
    Знаеш,кога го засакав него мислев дека конечно сум се ослободила од љубовта која пет години со истата динамика ја чувствував кон тебе и која никогаш не сакаше ни малку да ме остави насамо со останатите мои чувства. Но дури сега сфаќам дека,никогаш не може да ти недостасува некој кој знаеш дека ретко помислува на тебе,а кога помислува,не чувствува кнедла во грлото и не му навираат солзи во очите. Можеш да ги сакаш оние кои тебе не те сакаат,но не можат да ти недостасуваат оние кои те повредувале толку многу.
    Кога ќе го чујам твоето име,или кога некој ќе те спомне сеуште чувствувам како нешто во мене се стишува и сосема тивко и нежно умира. Можеби тоа е некоја од неколкуте клетки во мене на кои сеуште им значиш нешто. Но тоа не е ништо,мил мој. Знаеш ти колку силно јас знам да љубам. Со целото свое битие. Знам целото свое постоење да и го подарам на само една личност и безусловно да ги љубам сите маани и црнила во нејзината душа.
    Знаеш што? Среќна сум. Се надевам дека и ти си.
    Се надевам дека ја чуваш,онака како што јас заслужував да бидам чувана. Се надевам дека и дозволи да ти биде се. Се надевам дека,целосно и се предаде и почувствува како е да зависиш од нечива љубов и да се чувствуваш како ништо дури и при самата помисла дека можеш да ја загубиш. Прекрасно чувство е токму таа слатка болка,кога знаеш дека би страдал само за насмевка на нечиво лице. Јас не го чувствувам веќе. Знам дека покрај прекрасна личност како него,никогаш нема да страдам. Тој ми пружи сигурност,и во неговите раце се чувствувам како најмалечката девојка на светот. Нема да страдам. Можеби конечно и јас ја добив таа,посакувана,љубов од соништата. И ќе ја чувам. Учам од твоите грешки.
    Знам дека никогаш нема да те заборавам. Но,зарем можеш да заборавиш некого кој во некој период од својот живот си го сакал повеќе и од што си се сакал себеси? Но,знаев дека сум те преболела кога веќе не ни сакав да те заборавам,не чувствував потреба да те избришам од сеќавањево и срцево. Бидејќи во тој момент ти се претвори само во спомен. Прекрасен спомен од една прекрасна љубов,која заврши,но признавам,заврши на прекрасен начин. Ти благодарам што ме научи на толку многу работи и ми покажа каков е светот кога си вљубен. Беше неверојатно искуство и неверојатен човек. Засекогаш ќе останеш запечатен во мојата младост и никогаш не сакам да го тргнам тој жиг од својата кожа. Знаеш зошто? Бидејќи веќе не ме пече. :)
     
    На Barbie20, sparklie, thelittle17 и 11 други им се допаѓа ова.
  13. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    За денес, немам зборови
    :sun: :* :* :* :sun:
     
  14. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    seen и не е некој одговор ... моеше некое смајли да стаиш ако ништо др .... фалиш копито едно !
     
    На Nimai му/ѝ се допаѓа ова.
  15. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    алооо пред тебе су остај го телефонот :@
     
  16. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.906
    Допаѓања:
    30.652
    Пол:
    Женски
    Се надевам дека има благо, за да не идам за џабе. :P Се шалам душо. Многу ми е мило што ќе го поминиме денот заедно. :hug:
     
  17. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Да си знаеш ]:)
     
    На erica му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Не, не бев затрескана во тебе,сепак не се знаевме долго за да дојде до тоа.
    Ама сепак имам некое чудно,несфатливо чувство во врска со тебе..од глава не ми излагаш.
    Јас ќе си терам по старо,сакала-неќела ќе морам да се навикнам на твоето отсуство.
    Се ќе биде како и порано. :) Ама тоа што те запознав.. Само ќе ми фалиш многу, тоа е тоа. :)
    И се надевам дека некогаш пак ќе те сретнам, а дотогаш се надевам нема да ме заборавиш. :)
     
    На Golden му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
  20. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Толку многу те сакам што никогаш не би дозволила некој да не раздвои засекогаш. Толку многу ми требаш, што никогаш не би продолжила без тебе. Толку многу ми фалиш кога те нема. А најбитно од се, толку многу ме правиш срекна што посакувам засекогаш да бидеш мој. Само мој и само ние двајца. Далеку од сите, далеку од секој лош збор.