1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.298
    Допаѓања:
    83.257
    Пол:
    Женски
    Преубав ден,нека е за многу години празникот :)
    Насмевки,гушкања,кафенце и муабет кој нема крај.Посовршен неможе да биде денов :wasntme:
    За прв пат сум кај него како негова вереница,порано велев: еве кај дечко ми на гости, но сега ми забрани да кажувам дека сум на гости туку дека сум дома :D во нашиот заеднички дом :angel:

    Ви посакувам убаво да го завршите денешниов ден,ваквите денови се за да ги поминеме со оние што најмногу ги сакаме- со нашите најблиски :)
    Уживајте каде и да сте и ширете насмевки околу вас :*
     
    На kala21, Sexybaby86, Lella и 20 други им се допаѓа ова.
  2. MademoiselleB

    MademoiselleB Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    398
    Има ли нешто поубаво од тоа да видиш дека некоја блиска личност е среќна
    а со тоа и тебе те прави среќна?
    Епа мислам дека нема..
     
    На Anabelle.Amorette, QueenElena, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  3. nikolija26

    nikolija26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2014
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    590
    Незнам зошто, но покрај толку многу луѓе до мене кои навистина ме сакаат и кои јас ги сакам се чувствувам многу осамено и тажно, еве го пишувам оваа и плачам. Незнам зошто вака ми се случува :(
     
    На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
  4. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    СДК ... само со вистински пријатели животот има убава страна. Јас сум среќна личност затоа што ги имам, а не се малку ... И затоа што ме исполнуваат до максимум. :inlove:
     
    На bittersweet, ozbilnazena, Anabelle.Amorette и 2 други им се допаѓа ова.
  5. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Во овоj период ми треба само неговото ,,здраво'' :hai: . Mногу ли барам? :wasntme:
     
  6. SparkyAngel

    SparkyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.366
    Пол:
    Женски
    Што се нема да видам на фб... *смајлиштосекрсти*
    Се сликале како пијат виски со чаши од Нутела :fubar: омфг
    хахаха битно им почнал продолжен викенд :!:
     
  7. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    Еве ме и мене....
    Бев нна одмор. Кажав ДА на понудата за брак.
    Среќна сум со човекот кој го сакам што уште да кажам ?
    Го испратив пак во тугина ;( тешко ми е претешко но што се може , ајде барем уште малку време да си направиме свадбата па после ке си се прибериме...
    Вие како сте ми ? Од утре повеќе ке се дружиме ПОЗЗ
     
    На Barbie20, mimiiiii, danichap и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.581
    Допаѓања:
    3.205
    Многу е тешко да ги прочиташ машките и нивните знаци - дали те свиѓа или не... ама тоа е така, тие нас не не сфаќаат, а ние тврдиме дека сме лесни за разбирање и обратно. Едноставно двата пола немаат исти размислувања. И како да се стигне до главниот одговор на прашањето: Дали ме свиѓаш? И тоа беа да звучиш како психо? Никако, ќе си молчиш и надеваш дека еден ден можеби мистериозно ќе дознаеш.
     
    На SparkyAngel и Nimai им се допаѓа ова.
  9. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Му реков дека сакам пердув од паун, и по 3 минути го снема...
    25 минути одеше по паунот да не му паднел некој за да го земе.
    Маж ако те сака искрено, се ќе направи да те види насмеана и спокојна...
     
    На kala21, Lella, bittersweet и 7 други им се допаѓа ова.
  10. WaffleGirl

    WaffleGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    1.046
    СДК една е сестра 8) :l:
     
  11. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Последниот пост напишан пред точно пола година.
    Овде имам пишувано и во најубави и во најтажни периоди, викаат кај и да одиш на крај пак дома се враќаш, па така некако ќе му дојде моето "враќање" овде. :)
    Порано фемина ми беше 24/7 приклучена, ама тоа се смени, повеќе нема да биде така.
    Немам време за пишување, ама да се издвои пола час за да се ѕирнат некои теми се може и тоа како.
    Не знам како стојат работите, гледам промени нема, а беа најавувани. Сигурно има многу новозачленети, а гледам и некои стари членови се сеуште активни.
    Нека е за многу години празникот, толку од мене за вечерва.
    :*:
     
    На sweet-cherry, Lella, 1209 и 9 други им се допаѓа ова.
  12. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.625
    Нема лоши деца,има лоши родители!
     
    На Anabelle.Amorette, angel92 и Waka-waka им се допаѓа ова.
  13. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Феминки, ај да Ви се пожалам јас. Две и пол недели во мојот кревет не сум легнала ;( ;( ;( :( Ми се смачи веќе да менувам кревети и да одам по гости. Прво, кај тетка ми, сега кај баба ми и наредно кај е следно :o Во двор, можеби |( Ова реновирање на мојата куќа ми стана ноќна мора и измачување.
    Кај тетка ми морав од 8 саат да станам, се поради внуката која како да имаше будлиник и секој ден во исто време стануваше. Значи будење или со плачење и со прегратка :) Следеше измачување од типот: фризури правење, лакирање, шминкањи и во најлоша варијата бањање во када најмалку 1 час со полна када. Ми беше срам тамо повеќе да одам и сега се префрлив кај мојата баба. Инаку живее на прв спрат , а јас на втор. Кај баба ми креветот е катастрофа, како и да се свртиш на половината од креветот се наоѓаш, во 07 часот наутро започнуваат мајсторите со нивното тропање и работење. Крај се нема, верувајте :( некако им се погоди на мајсториве кај нас и не сакаат да си одат :D Оваа моја мака до недела ке ја трпам.
    Сакам само да кажам дека дома си е дома и никаде не е како дома. Си го сакам мојот кревет, мојата соба и мојата слобода. Незаменливи се :)
     

    Прикачени фајлови:

    На Lella и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  14. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Не им верувам на жени што немаат другари и што се удвараат на се што е машко. :emo:
     
    На bittersweet, Barbie20, julie77 и 2 други им се допаѓа ова.
  15. KatFem

    KatFem Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2014
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    658
    Бојот на нови теми во погрешни категории е правопропорционална со досадата во ноќните часови.
     
    На Anabelle.Amorette и Snow-Star им се допаѓа ова.
  16. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    20.469
    Многу ми е мило што има голем број на личности кои ги пратам на форумов и кои ми се многу мили.Ако станува збор за личности кои не ги познавам и кои се затскриени зад некои секси,необични,смешни,обични и таинствени аватари,сепак многу ми се мили.
    Толкава подршка,желба да се помогне,да се охрабри и во потешките моменти,па дури и да те расположат со некој ненормален пост онака без врска или како одговор на некое уште побезвезно прашање го има само на фемина. Како едно големо семејство.Фала ви на тоа.
    Убаво е чувството кога знаеш дека има добри луѓе,па макар тоа било и на форум. :*
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Oleeenka

    Oleeenka Популарен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    523
  18. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    ...Деκа сум сρеќна. :D :D
    И постојано и се ρадувам на сопствената ρадост.
    И тоа воопшто не е мала ρабота!
    Од таа сρеќа цρпам самодовеρба и инспиρација.
     
    На Lella, bittersweet, Barbie20 и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Нека дигне раче која будала до 4 саат сабајле сама разместува покуќнина. [​IMG]

    Не знам колку пати го сменив распоредот. [​IMG] Нема да престанам, се' додека не го осетам чувството дека - тоа е тоа! Дека тој е вистинскиот распоред. [​IMG] Нели така викаат кога ќе видиш венчаница, дечко... шта ти ја знам. :rofl: Мислам така викаат, демек постоело такво чувство. Е па ја го барам! [​IMG]

    Се препотив, ебаго. [​IMG] Да му спомнам уште нешто на татко ми да размести, мислам дека ќе ме фрли низ прозор со се' цела соба. Вака, додека сите спијат, јас си разместувам. [​IMG] Сите спијат, а јас сум самааа. :angel: О, зошто не си крај менеeee? Преместувај, разместувај, бескрајнооо. Волшебна е ноќ за местење. [​IMG] Сите маички, наметки, дуксери и дрндупки ми стоеа во еден шифуњер на закачалки. Нит диплење, нит бутур. Само закачи и уживај. [​IMG] Ама сега ме удрил некој со мокра чорапа, да ги преместам на полици, па да ги преместам. И диплев, што ќе праиш... :^) Со двете раце потпишувам дека за два дена, полиците ќе бидат растур систем. [​IMG] Ама што знаеш, можеби пак ќе ме удри некој со мокра чорапа, па пак ќе си ги ставам на закачалка. [​IMG]

    Како викаат? Си ги средив фиоките, сега очекувам цел живот да ми се среди. [​IMG] Не дека нешто посебно ме мачи... али ова диетава ептен ме мачи! :devil: У ствари диетата не ме мачи, диетата ја нема! [​IMG] Да можам да се разбудам и ПУФ, да се стопам. [​IMG] Многу вицови со златни рипки имам читано изгледа, затоа вака барам желби. [​IMG] Ама само една барам, не се трии. ;( И рипчето се скри. [​IMG]

    Ама како сум изгланцала... Леле луѓеее, лелееее што напраив. [​IMG] Фалете ме прсти, оти ќе ве раскрцкам. [​IMG] Ги вртев креветите наглавачки, ги усисував од сите можни страни, па со прашок за перење алишта ги триев, па со влажна крпа, па со сува крпа. И сеа можеш слободно да ги лижеш. [​IMG] Може ќе горчат, ама шо... [​IMG] Нешто како:
    Код:
    http://youtu.be/oviJcOru6r4?t=2m32s
    [​IMG] За шифуњерот да не зборам, цел го расклопив. :wasntme:

    Иначе најдовме фиКсални сметки од 2007 година. Уште од тогаш сме се спремале за фиКсална во рака, награда без мака. [​IMG] Значи и фиКсалниве сметки можеле да ти вратат меморија, еј. :angel: Ехеее, што се' сме чувале... [​IMG] И така... ако сам не му текне утре на татко ми, јас ќе си ги закачам полиците. Па криви биле, прави биле, шаимавезе. [​IMG] У ствари не знам кај му е бормашината. :?: Не бе бегај, некоја беља ќе напраам, после Цацко ќе ми биде крив. [​IMG] Пред некој ден се сопнав на приклучен кабел и цел штекер го откорнав. [​IMG] Aма реформите ќе продолжат! Промени за нов почеток! :rock: [​IMG]
    Пишав и од двете страни слогани, да не речете после Миле вака, Миле онака. [​IMG]
     
    На sweet-cherry, Lella, bittersweet и 12 други им се допаѓа ова.
  20. DivineFM

    DivineFM Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2014
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Женски
    Аууу хахаха леле како ме насмеа,ми ја разубави вечерта :D сеа како има да спијам :rofl: