1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секси "селфи" фотографии

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од differentmkd, 1 мај 2014.

  1. differentmkd

    differentmkd Активен член

    Се зачлени на:
    27 април 2014
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    35
    Дали сакате/практикувате да си направите по некоја ваква фотографија?

    Каде завршуваат истите...остануваат во домашна архива лично за себе, со посебна посвета до некој, на социјалните мрежи...? :)


    [​IMG]
     
  2. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Не знам каде завршуваат тие фотографии, но прилично сум сигурна каде ќе заврши темава. :D
     
    На Someonespecial и cooll им се допаѓа ова.
  3. differentmkd

    differentmkd Активен член

    Се зачлени на:
    27 април 2014
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    35
    И јас знам, групата на најпрегледувани :D
     
  4. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    А ти ја отвори темава со надеж дека женските од форумов одма ќе почнат да постираат свои слики во "жешко" издание?
    Ах, баш провидно. Зошто ти требаше темава, можеш само да пишеш sexy girls на google и да гледаш и глееедаш, не мораше ни да се зачленуваш на форумов ако ти е само за секси селфи фотографии.
    А кога веќе отвараш тема, треба да почнеш со твоја секси фотографија, како што е редот. :D
     
    На tessie, Twinkles, eloves и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Јас лично не правам и не практикувам вакви фотографии на социјалните мрежи затоа што не сум таков тип на девојка и затоа што не сакам некој перверзен манијак да дрка и да фантазира на моите слики и не сакам да дојде до јавни скандали и до злоупотреби!А,мислам и дека не ми доликува ниту на години,ниту на моето образование така да правам! :fubar: :puke: :x :hai:
     
    На little women, twilight123, Tigerspassion и 3 други им се допаѓа ова.
  6. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.136
    Допаѓања:
    4.106
    Завршуваат на инстаграм, а ако добијат вулгарни коментари корисничките одат во сетингс за нареден пат некој дркаџија кога ќе кликне да му се појави: Ooops... this is a private account. :rofl:
     
  7. differentmkd

    differentmkd Активен член

    Се зачлени на:
    27 април 2014
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    35
    Нормално дека не, меѓудругото би се косело со правилникот на формуот...
    Најнормална појава веке и кај нас па зошто да не добие простор и за коментар, примери со непријатни искуства, злоупотреби...
     
  8. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Не,не сум таква девојка :lol: И можат сликите да бидат злоупотребени.
     
    На twilight123 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Не сум правела и не би правела.
     
  10. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Сум правела и правам сеуште чат-пат, онака чисто од радозналост да видам какви ми се можностите.. и cооl е! :D
    Ви препорачувам и на вас, па мислам една секси селфи сесија нема ништа да шкоди! :rock:
     
    На little women, Tigerspassion, AziskaStrslenka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Исто,исто :D
    Е така де,што ќе глумам калуѓерка кога сум месождерка :rock: Шала,не знам што шкодат таквите слики стварно. :D
     
    На Tigerspassion и luci22 им се допаѓа ова.
  12. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    Абеја со коментарите :D :D :D Ама во право си е ...

    Ај ќе разберам некоја да направи фотографија, ама истата да ја ставиш на фб, каде градите ти се цензурирани ( значи зборам за целосно гола девојка ) и да пишеш извинете на цензура? И одоздола гледаш еден куп простачки кометари од типот што би и правеле и колку е она јака, а она на секој коментар враќа со фала и срценца?

    Или пак таква фотографија по туш, и пишала случајна под туш... Како тоа случајна? :?: А фацата да и ја видите нема повеќе од 16 години девојчето. И се прашувам како тоа девојче не го знаат родителите кога таквите слики и се јавни на фб. Зарем не стигаат коментари до ушите на родителите? Не се срами дека тие фотографии можеби ќе ги види нејзин професор, братучед, роднина?
    Се нашло едно единствено нормално машко да и пише реален коментар со цел да ја освести дека можеби ја демне кекој педофил покрај тие слики, и го направија човеков абе не знам најголем непријател, љубоморен...
    Да ти е страв женско дете да родиш утре ден, не знаеш во што ќе израсне... :|
     
    На WildMk, LittlePinky и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
  13. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Па фала богу бе брат, абе мој човек си ти... него ја незнам шо има тука толку лошо.. не е на одмет по некоја секси селфи сликичка! :D
     
    На Tigerspassion му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Ако на некој мозокот му е толку заостанат и глупав не може да произведи нешто попаметно и покреативно од вакви фотографии.

    Затоа овие личности ми се со кокошкин мозок.
     
    На LittlePinky, makedonkamak и Srckata28 им се допаѓа ова.
  15. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Ако мозокот функционира на ист начин кај секој, моралните вредности ќе имаат голема улога во општествениот и личниот живот, наспроти деградацијата која ја достигнаа.Однесувањето во согласност со нормите и правилата на моралот е заменето со контроверзност, вулгарност, нискост и дезориентираност за остварување на животните цели пропагирани од добрите начела.За жал,човечноста како една од моралните доблести ја детектира социјалната интелегенција која е под границите во современото општество,а мудроста,знаењето и умереноста се повеќе имаат занемарувачки третман.
    Рејтингот се брои според пиедесталот на интимноста.
    Очајно, патетично и страшно е до кој степен е сведено секојдневието...
     
    На jovanovska94 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Немам такви слики , не би правела .. :^)
     
  17. SuperGirl8

    SuperGirl8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    205
    Пол:
    Женски
    Имам многу вакви фотографии :lol: Ама ги бришам.. :P
     
    На Tigerspassion му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Никогаш не би направила вакви фотографии. Бог да чува. :^)
     
  19. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    982
    Допаѓања:
    1.623
    Ги поддржувам феминките кои се негативно настроени кон ваквите фотографии и во случај да се има, тие се за домашна архива а не за споделување бог да чува. А ти што ја створи темава, ти препорачувам на фејсбук да ја разгледаш страницата Macedonian girls таму ќе најдеш тоа што го бараш, оти паметни таму нема, а разголг'зени има :)

    П.с не сум против секси тела и слично, ама по рекламирање и коментари - сега доаѓам шири се, аа не, не,не !
     
  20. differentmkd

    differentmkd Активен член

    Се зачлени на:
    27 април 2014
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    35

    Ти благодарам на сугестија, се гледа дека многу повеќе си во тек и од машката популација па ќе испадне како онаа старата споредба..."плукам по турбо фолк во етер ама прва се качувам на маса кога не ме гледаат другите" :rofl:
    Како прво, колку што гледам, таа група нема ама баш никаква врска со селфи а како второ и многу побитно... ако машко отвори ваква (која колку и да си негативно настроена е актуелна) тема, според твоите размислувања значи дека ќе очекува слики - патем, кој вика дека само девојките се сликаат... :x
     
    На kikav му/ѝ се допаѓа ова.