1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Aко на некого пуштите позната стара инструментална песна и ви изреагира со „Ааа, значи вака се викаше песнава!“ со ја открив Америка тон, можеби тоа сум јас... :lol:
    Кога би почнала да водам евиденција за сите песни коишто некогаш и негде сум ги слушнала и чиј рефрен ми е познат, а за насловот некој ме просветлил после неколку години, волкава книга не би ми била доволна.
    E така! :D
     
    На Lella, sweet-star, thelittle17 и 7 други им се допаѓа ова.
  2. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.902
    Допаѓања:
    30.639
    Пол:
    Женски
    Сакам да ви ја кажам мојата глупа навика. :D

    Значи, секое утро кога станувам, прво што правам е одам до фрижидер. Ќе го отворам, и веднаш ќе го затворам. Онака, без причина. :D А не ми се јаде. :D

    Единствена ли сум?! :wasntme: :D
     
    На Lella, Elennaa, the-girl1 и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Од секогаш сум сакала да добијам некогаш поклон книга. Не ми е битен насловот,дали е позната или не.Сакав само да добијам книга :$ Денес добив една на подаркот :$ Чуството е преркасно,дури не описливо! :inlove:
     
    На Lella, 1209, Skyfall и 7 други им се допаѓа ова.
  4. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Ова сакам да кажам.
    Ама човечки, а не од секакви животинчиња.
     

    Прикачени фајлови:

    • 3_n.jpg
      3_n.jpg
      Големина на фајлот:
      34,2 KB
      Прегледи:
      337
    На Anabelle.Amorette и lovemme им се допаѓа ова.
  5. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.624
    Допаѓања:
    8.509
    Пол:
    Женски
    Ми доага да ги измлатам сите оние кои ги измачуваат животните :@ !
     
    На sweet-cherry, Lella, 1209 и 7 други им се допаѓа ова.
  6. Stefani999

    Stefani999 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    601
    Овоа лето пенкало немам во рака ставено..Си викам и да пишувам ќе заборавам :rofl:
     
    На sweet-star и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  7. UniqueRose

    UniqueRose Активен член

    Се зачлени на:
    21 август 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    6
    Колку се понижуваат некои девојчиња, значи не е можно :worried:ilent:
    Поготово бившата на дечко ми, девојчево е за грев. Немам ништо против неа, не ми пречи воопшто, не сум љубоморна на неа ни малку, зошто ако се било во ред сега би биле заедно, но колку се понижува не е свесна :|
     
  8. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    мене + машина за шиење = disaster
    си се смеам самата на себе на час :D сите шијат јас уште незнам како да ја пуштам :rofl:
    [​IMG] is this
    не не ми е наследно
    бабо кај си ко ќе ми требаш ? :devil:
     
    На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
  9. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Само сакам да кажам дека времево е преубаво. Нека потрае.. :l:
     
  10. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Има некои луѓе на коишто тоа устата им смрди, копа, труе на фекалии.. а притоа не преземаат ништо.. стварно не ги разбирам, па нели е малце непријатно да збориш со некого и да му дишиш у сурат, а тоа устата да ти смрди, труе.. уфф. бљак исто како да земам и со ВЦ шољата да си праам муабет, па стварно нема смисла!
     
    На Barbie20, Elennaa, sweet-star и 4 други им се допаѓа ова.
  11. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Одам до сендвичара да си купам за јадење,и една баба пред мене си нарачува за внукот :D „Едно хокле докле како за беќарче’’ :rofl: :rofl: Made my day.
     
    На Lovely93, Lella, Ivy89 и 14 други им се допаѓа ова.
  12. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.033
    Пол:
    Женски
    До сите кои ме откачија денес: Фала најмногу.
     
  13. minika

    minika Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2014
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    104
    поракиве никако да стигнат дали не сакаат да пишат или не виделе незнам ... :(
     
  14. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Не живееме повеќе. Само... живуркаме, по малце онака, колку да се рече, колку да не биде дека сме умреле. Петок вечер, улициве празни, за два дена почнува школска година, надвор само слушам некој комшија како си ја поправа колата. Овој викенд, последниот пред први септември, некогаш беше погласен од концертите на школка во парк.

    Минатиот викенд, едни деца застанати кај мене под прозор, галамат за нешто кое го гледаат кај едниот од нив на мобилен, па се смеат и гледаат кај еден од другите. Погледите не им се спојуваат воопшто, а околината не ни постои. Да ги праша човек, сигурно не ни знаат дали има куќи или згради околу нив.

    Сте го гледале на Пиксар, Wall-E? Епа тоа не чека. Купче дебели глуперди кои без асистенција на стручни роботи не можат ниту да се вратат во столчето пред мониторот и воопшто и не знаат како изгледаат. И ми велат „треба детенце да имаш, знаеш колку ќе го сакаш и убаво ќе ти биде“, а јас не смеам ниту да им одговорам дека премногу го сакам уште неродено, зашто страв ми е во кој свет ќе расте. Не смеам, зашто ќе ме направат луд. Веројатно луд и сум.

    Дневно поминувам околу 15 часови гледајќи во различни типови на монитори. Компјутер, телевизор, телефон, константно поврзан на интернет, претрупан со информации од секаков вид, а чудесно, никогаш порано не ми било толку тешко да форулирам реченица, да се разберам со луѓето или воопшто, да одржам нормален контакт со друго човечко битие на улица.

    Порано размислував да баталам сè и да купам куќа некаде во планина, да уживам во природата, ама така се чувствував ненормален со мислите. Сега ми се чини како тоа да е единствениот начин да останам нормален.
     
    На elisabeta, kala21, Sexybaby86 и 20 други им се допаѓа ова.
  15. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Епа аман веќе од комшикиве-другаркиве на баба |( Секој ден доаѓаат на кафе. Добро тоа не ми смета, има право жената да си се дружи и мене ми доаѓаат другарки, ама овие нејзиниве.. :| Сами се влегуваат, без да заѕвонат на вратата. Ајде да им се случи еднаш, ама секој ден ли бе.. Што е најлошото ни баба ми не ги сака цел ден, си има работа жената ама ги трпи.

    Прееска си седам јас на комјутер, а баба ми си легна во соба да се одмори, оваа си влегла, а јас со слушалките во уши не сум ја ни слушнала. Баба ми ја разбудила и си зборела она, а баба демек ја слушала :rofl: Умрев од смеа кога ми кажуваше :lol:
     
    На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Kaley

    Kaley Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    1.256
    Допаѓања:
    3.016
    Пол:
    Женски
    Колку пати сите ми викаат не се приврзувај толку со животни немаат тие век, само гледај ги и чувај ги штом ти се убави, без приврзување, ама неможам јас таква сум, многу ги сакам сите животни.
    И ради тоа денес си се изнаплакав поштено :sweat:
    Ми избега папагалчето :( Душичката мала, се научи и да зборува, се припитоми скроз, и се, и да ми избега е ај да не се секирам и да не плачам ;(
    Го видовме кога избега и сите одма го баравме тука во близина, узбуна направив :x
    Среќа го најдовме, после пак плачев ама од среќа :$ (будала сум, знам)
    Далеку и високо можело да лета бре, јас го мислев папагал неможе, а тоа до кај другарка ми да ти заминало во двор на цреша кај неа :geek: А пред тоа ја исконтактирав да бара и таа натака што му знаеш си викам, и ми се јавува по неколку минути ми вели тука е го слушам црцори, тоа е, плаво е, брзо кај мене :D
    Другарка ми ја доби најголемата гушка :hug:
     
    На Lella, LittlePinky, Barbie20 и 3 други им се допаѓа ова.
  17. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    Од оној ден кога клекна пред мене и ми даде прстен ми го разубави животот.
    Ме избра баш мене за негова доживотна совпатничка.
    Можеше да одбере друга , било која , има милиони , ..... но јас сум таа која му го украде срцето како и тој моето. Постојано ме изненадува и ми го разубавува животот. Тој е најважното нешто во мојот живот , деталот на мене без кој неможам да живеам и несакам. Уште кога прв пат го погледнав знаев дека тоа се очите кои сакам цел живот да ми го осветлуваат патот.Не верував никогаш во обострана љубов но ете ја почувствував. Никогаш не верував дека ке посакувам на некого толку подобро дури подобро одколку што посакувам за самата себе.Тој ми го даде срцето и јас му го дадов.
    Неговата рака нека ме води цел живот .Ти благодарам љубов моја :inlove:
     
    На Lella, LittlePinky, hermosa и 12 други им се допаѓа ова.
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Боли луѓе..ама се за убавина.
    Пак е тешко да си женско.
     
    На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  19. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    И скршена, пак можам да сакам! Јас ли?! Се што имав…се раздадов! И не жалам!!!
     
    На kala21, Barbie20, Dentina и 2 други им се допаѓа ова.
  20. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    97.723
    Пол:
    Женски
    Леле ,колку ли ни е на нас добро во животот кога стигнеме да зборуваме за Цацко и Маца.Струјата не поскапува,вработување има,платите и пензиите растат,стандардот ни е зајакнат,инфлација има неприметна,па кога ни се така убаво ајде да видиме што се случува по чаршијата.Се разведуваат Цацко и Маца?Навистина?А зошто?А кој е крив?Тој ја преварил?ЛЕЛЕ...Има ли доказ?Ама и таа него го превари ама тој не знае.Пих..кој му е крив кога е глуп.Со кога го преварила?Со Зоран?Не слушам?Со Зоран или Горан?И двајцата??Па што да кажам....?!
    Блазеси и на неа,а блазе си ни и на нас кога ова ни е топ тема.Страшно!
    Ограниченост!
    [​IMG]
     
    На Peppermint, tessie, mal.ecka и 5 други им се допаѓа ова.