1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Антицелулитни креми

Дискусија во 'Тело' започната од Mermaid, 21 март 2010.

  1. Calla

    Calla Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    1.479
    Ај ја да не ви се мешам зошто не се разбирам мн (и јас имам малку иначе) ама еве прочитав нешто дека кремите не се толку ефикасни и дека повеќе треба физичка активност
     
    На Βικτωρία и thelittle17 им се допаѓа ова.
  2. ladymici

    ladymici Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски
    Антицелулитна се нанесува на тазе миена кожа и тоа со топла вода, да се отворат порите, доколку се намачкате така нема воопшто да ве пецка и да ве жешти
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Го има некој пробано антицелулитниов гел на Балеа?

    [​IMG]
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Го купив Push up гелот за подигнување и обликување на задник на Eveline, бев во Тинекс да пазарам и ме збодна нешто кога го видов, си реков, па зошто да не? :D Им верувам јас на овие Eveline, се надевам така и ќе остане, ќе ви пишам резултати. :geek:
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    Го имам овој од Авон,ама за да делува треба физичка активност само кремот не менува ништо. :|
     
  6. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Вчера бев во Дм и имаше околу 5 различни антицелулитни креми на Евелин.Има некој пробано од некоја ?! :)
     
  7. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Престанете да користите средства за слободување од целулит, креми, лосиони итн. проблемот со целулитот не е на вашата кожа, туку се наоѓа под неа и затоа кремите и лосионите не можат воопшто да помогнат, но тоа и самите го знаете иако малкумина од жените го признаваат тоа. Од целулитот можете да се ослободите само со интензивно вежбање на мускулите на тој дел од телото!
     
  8. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.799
    Пол:
    Женски
    Е да бе престанете...
    Најдобро решение е да комбинираш, масажи, антицелулитни препарати многу вода и правилна исхрана и секако вежбање.
    А дека не се баш до толку неефективни кремиве си кажува темава. Доста постови прочитав со препораки затоа што сепак имало ефект.

    тоа дека само со вежбање можеш од целулит да се ослободиш па и не баш.
    Земи јади ти што ќе стигнеш, секој втор ден биди на брза, пржена храна и оди вежбај, баш ме интересира дали ќе немаш целулит :?:
     
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Малку касно но, јас го тестирам овој период. :)
    Вака од две недели употреба можам да кажам дека е задоволителен, но јас и немам многу целулит, па не знам како би се покажал кај некоја која има повеќе.
    Во секој случај, добро ми делува и со она кое остана од целулитот, мислам дека за скоро ќе се оттарасам од него.

    Инаку, најмногу покрај кремите ми помогна зелениот чај на Виталија и мнооооогу вода. Секако, комбинирано со многу пешачење и чат-пат поактивно вежбање. Не внимавам што јадам, тоа ми е единствена мана иако на прв поглед изгледа дека ништо не јадам. :wasntme:
     
  10. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Зошто вистина се лажете со креми, као демек приметувам ефект после неколку недели, приметуваш како да не. Посебно пак од Балеа крема за раце не врши работа не пак друго.
     
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Не знам Бриџет, секоја си знае по себе, а тоа што си земаш за право да го негираш мојот одговор е твоја работа.
    Јас ја ставам на себе и знам дали и колку ми помогнала или не. Не е без ефект, но сигурно не може да се мери со онаа на Нивеа на пример, која кожата на мајка ми ја направи стакло. :)
    Мене не ми треба којзнае каков ефект, доволна ми е и оваа колку малку да ме запецка и како подлога за да се поминам со масажер, а да не биде само обично млеко за тело или крема.
     
  12. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    ^ Ако си убедена дека Нивеата прави стакло од кожата, зошто тогаш не ја користиш?
     
  13. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Основната намена на антицелулитните креми е да навлезат длабоко во кожата и да го разградат целулитот. Што мислиш, кога упива кремата во кожата како и сите обични лосиони каде оди? Навлегува во кожата не испарува во воздух, е разликата со антицелулитните креми е што навлегуваат доста подлабоко во кожата. Кремата се сметстува на местото на целулитот во келиите под кожата каде што е наталожен целулитот и заземајќи го неговото место го разградува на помали делови, е после тоа тие помали делови мора да се согорат со вежби за да не се складираат подлабоко и пак да си останат во организмот.
     
    На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Затоа што немам потреба. Кажав и во првиот пост, имам многу малку целулит и аналогно на тоа, не ми е важно какви препарати користам сѐ додека гледам дека тоа што го правам ми делува добро.
     
  15. Queen^^

    Queen^^ Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2015
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Дали некој има искуство со Balea антицелулитниот гел/крема. Дали има ефекти и колку чини? :)
     
  16. Queen^^

    Queen^^ Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2015
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Ве молам некој да ми каже итно ми е, ќе тргнам на зумба и сакам да користам некоја крема и да се завиткам со фолија, за подбрзо да согорам масти, а не ми се даваат многу пари би дала до 300 денари. И оваа ми се виде економична. Ако не оваа препорачајте ми некоја друга ДО 300 ДЕНАРИ.
     
  17. dreamland

    dreamland Активен член

    Се зачлени на:
    12 април 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    ке може ли некој да ми каже како се користи антицелулитна крема,,бидејки до сега не користев поради тоа што немав потреба,,но приметив дека имам малку целулит на заднот дел на нозете,,на колку време се нанесува,,дали секој ден,,се прави ли масажа,,позз и ако може одговор мн ми е битно :)
     
  18. Водолија

    Водолија Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Има ли го некој користено кремот за целулит од Авон solutions . Јас денес прв пат си ставив после туширање и осекав пецкање после еден час ставив појас на половината и по 20 минути пешачење ме препоти и ме чешаше .. Дали е ова нормална појава ??
     
  19. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.288
    Допаѓања:
    6.936
    Пол:
    Женски
    Здраво драга, само што ја забележав темава па еве јас ќе ти одговорам ако не е доцна. Јас лично повеќе сакам масла отколку креми затоа што поентата на антицелулитните производи е токму кратката масажа со која ги нанесуваме. Од масла имам пробано навистина многу и б можрла еве да издвојам три кои се супер:
    1. Маслото од алверде: има одлично дејство, навистина кожата ја прави помазна и позатегната. Единствена мана му е многу јакиот мирис на цитрон и рузмарун, меѓутоа мене не ми пречеше.
    2. Масло на Ла Сој, ова масло исто така ми се допадна ама мислам дека има повеќе детокс ефект. Кожата е мазна, и на некој начин го спречува целулитот. Мирисот е ок, не е толку јак.
    3. Масло на Веледа: ова го користев и во Италија и е фантастично. Лани беше на промоција со пилинг гел за туширање и масажер, годинава не знам. Инаку има голем ефект и кожата е одлично мазна и затегната.
    Се надевам ти помогнав. Поздрав.
     
  20. s&s

    s&s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2015
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    1.066
    Пол:
    Женски
    Девојки, дојдов на идеја да почнам да продавам од мешавината која јас ја користам против целулит, преку цела година, разни антицелулитни креми, цветови,кофеин и масла... Мене премногу ми помага, ја мачкам секој ден и еве немам целулит, а и не ми се враќа... Ме интересира дали некоја од вас би била заинтересирана да купува, доколку е по цена од околу 400 денари+доставата? :) Подетално доколку ве интересира пишете ми лп :)