1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Теранова

Дискусија во 'Мода и стил' започната од annie.bt.97, 14 мај 2011.

  1. TheItGirl

    TheItGirl Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    11
    Ретко кога влегувам во Terranova. Никогаш не ме привлекувала толку многу.
    Имам влезено неколку пати. Може да се најдат некои интересни работи.

    Последно нешто што го имам купено е пред 3-4 години. Беше кошулка со ситни портокалови цветчиња, и една најобична бела маичка, без прерамки.
    Се покажаа доста голем квалитет.

    Сега- засега, не знам како стојат со квалитетот, и моделите. :)
     
  2. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Живи глупоштини.
    Кога ќе ми текне пред 4-5 години колку ја форсирав продавницава и сега колку немам желба ни да влезам внатре, разликата е воочлива.
    Премногу несредено, кој стигне зима, фрла, вади, става, голем хаос и 2-3 вработени кои не можат да воспостават ред, ужас..
    Работите кое од кое парче полошо, искрено ми се чини дека сета роба е од ланските колекции што се чуваат во залихи, ништо поразлично и подобро.. Тука некаде ми се со Калиопе.

    Инаку, што се квалитетот тиче, зависи од тоа како ќе ти се погоди тоа што ќе го купиш, на пример имам фармерки, маичка и фустан што можам сеуште да ги носам, значи три работи наспроти оние десет кои или се скинале после два дена, или се смалиле при перење, излитиле сеедно.

    Така да, да се прашував пред неколку години за фирмава, раце и нозе :D ќе раширев со цел да објаснам колку сакам да шопингувам од таму, ама денеска ни прсте не кревам. Не е тоа што беше, факт.
     
  3. Marchy13

    Marchy13 Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    девојки,дали знаете од колку до колку часот работи теранова во битола во среда и недела?
     
  4. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Може да се најде по некое добро парче :)
     
  5. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Имам неколку парчиња облека од Теранова, и задоволна сум секогаш кога одам накај Скопје влегувам во Теранова
     
  6. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Има некој видено скај/кожни јакни во Теранова?
     
  7. glosipgirl

    glosipgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    426
    Јас кога бев последно пред неколку недели во Скопје во сити мол и во Битола имаше. И ги има во повеќе различни бои, црна, кафена, крем, мислам дека и други имаше. Колку што ме држи меморијата беа околу 2000-3000 денари. Ги пробав, но не ми се погодија моделите и не си зедов. :)
     
  8. LadyNitro

    LadyNitro Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    31
    Имам доста парчиња од Теранова, но не ми се допаѓа организираноста во продавниците, мора буквално да скокаш преку облека што е фрлена на земја. :swear:
     
  9. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Девојки има ли вакви хеланки во Теранова и ако не каде ги има на друго место и колку им е цената?
    [​IMG]
     
  10. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.151
    Допаѓања:
    46.869
    Пол:
    Женски
    Хеланки во Теранова последен пат кога бев јас ( во четвртокот) имаше еден куп, секакви дезени и сите беа со цени од 149 и 199 денари :)
     
    На Golden му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Е многу експериментираат со цените! Пред година дена купив најобични сиви пантолони за 700ден. После некое време отидов и скроз истите беа над 1000. Исто и оние рамбовкине што им се по 199ден на попуст, а кога имаат нова колекција ги качуваат цените и на нив :fubar:

    На попуст капут со крзно од 4500ден. го намалуваат постепено и крајната цена му е 1500 :D Можам да замислам кој профит го остваруваат.

    Инаку често влегувам кај нив, успат ми е и имам наоѓано интересни работи, на попуст посебно.
     
  12. Maria.Vampire

    Maria.Vampire Нов член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    437
    Во мојот ормар непостои парче купено од Теранова.Не сум имала ни материјални можности,ниту прилики а ниту пак нешто ме привлекува таму.Сум разгледувала многу,ама никогаш не сум купила нити пак сум сакала да купам. :|
     
  13. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Во теранова се купува само на попуст кога цените се реални,инаку не се задавање толку пари.Во моето плакарче има неколку работи од таму.Ама на никој не му кажувам дека се од таму,понекогаш и кога не е попуст,а ќе ме бендиса нешто си го купувам. :lol: Пр едни фармерки само што беа донесени и мене многу ми се допаднаа и си ги купив,иако беа прилично скапички. :!: А во друга прод. ако одев за истите бари :$ 3 рала ќе си купев(срам да ми е :fubar: :swear: ).
    А кога се попустите теранова е поефтина од оние на пазар :D
     
  14. chips.for.free

    chips.for.free Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2013
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    37
    Сега, и во Теранова и во Калиопе на плоштад што се е ненормално ефтино!!! бетер од пазар :D
     
  15. tiph24

    tiph24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2014
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    177
    ^баш така,скапи се кога е нова колекција,а не се нешто марка па да се толку скапи..си купувам од тука ретко,имам повеќе парчиња облека,а другарките скоро цела гардероба им е од овде.
     
  16. Maria-0

    Maria-0 Нов член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    дали некој знае до колку работи во сабота (во битола?)
     
  17. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Теранова ми е една од поубавите продавници за облека во која можат да се најдат и ефтини и скапи работи. Пред една недела си купив блуза за само 199 денари, која е намалена од 700 и нешто денари. И да не беше намалена на толку ќе ја земев бидејќи си вреди за тие пари, а и не е премногу. Има преубави работи, само треба да се начека попустот. :!:
     
  18. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Досега во Теранова имам купувано само на попуст. Последно што купив беше бела маичка со натпис и беше евтина.
     
  19. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.424
    Пол:
    Женски
    Летните ствари им се со крш квалитет.Се што имам купено од маици,панталонки,абе се има или ипки фатено,или се има стеснето или конци испагано.Незнам дали сано јас налетувам на неквалитет или повекето?Зимските ствари се горе доле подобри.Имам фармерки,џемпери,еден зимски плетен фустан на кој душата му ја извадив.Она што секогаш ме лаже одново да влезам кај нив е токму шаренилото од бои особено на лето :) но само на попуст инаку не вреди да се фрлаат парите за таму
     
  20. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    ^
    Мене пак баш квалитетни ми се маиците од таму.А има убави работи, често купувам, а посебно попуст кога има е преефтино. :P