1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Која е најмрзеливата работа којашто сте ја направиле?

Дискусија во 'Насмевка' започната од Elennaa, 24 август 2014.

  1. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Сосем случајно наидов на една статија, која ми се виде интересна. И патем ме натера да прогуглам. Еве дел од мрзеливите случки. :)

    • * Се јавив во ресторанот да ми го пратат келнерот на мојата маса.

      * Се обидував со 10 стрели за пикадо да го исклучам светлото. Но, го промашив со сите и таа вечер спиев со вклучено светло.

      * Нарачав достава за пица. А живеам над пицеријата.

      * Нарачав достава на пица, само затоа што сакав цигари. Платив екстра, за возачот да ми донесе цигари.

      * Возев до факултет. Ескалаторите сѐ до 3-от кат беа расипани. Се вратив дома.

      * 45 минути седев на вц школка, затоа што ме мрзеше да си ги облечам панталоните.

      * Секогаш кога ја користам микробрановата печка, ги загревам работите на 1 минута и 11 секунди или пак, на 2 минути и 22 секунди бидејќи сум премногу мрзлив да ги мрднам прстите и да стиснам 0 пред да почнам.

      * Јас и мојата цимерка ја декориравме собата за да биде соодветна за употреба од страна на мрзливи луѓе. Едната од нас секогаш може да досегне до мини-фрижидерот и до прекинувачот за светло од својот кревет, а другата до прозорецот и климата од својот. Од тогаш па наваму никогаш и за ништо не се скаравме.

      * Брат ми седеше во неговата соба, го викнав за да ми го исклучи вентилаторот. Не сакаше, па јас се разболев.

      * Жена ми ми побара чорапи. Ги врзав за грбот на мачката и и' реков на жена ми да ја викне.

      * Сите чинии за житарки беа за миење. Покрив една валкана чинија со фолија и така јадев. Тоа го повторив и наредниот ден.

    Па? Вие со која мрзелива работа би се „пофалиле“? :rofl:

    Мене ко за инает, не ми текнува ништо. :D
     
    На Puffy2019, crimson, Lella и 2 други им се допаѓа ова.
  2. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Искрено ретко ме фаќа мрза ама кога ќе ме фати не ме пушта цел ден, така што од мрза и не јадам.
    Во една народна приказна ( мрзливата жена), жената седна под едно дрво со јаболки ја отвори устата и чекаше да и падне јаболко во устата:)
     
  3. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Мене(а сигурна сум и на многу други) ми се има случувано да и викам на мајка ми вода да ми донесе од другата соба. :D А пак татко ми,преспиваше,се разбуди,јас во друга соба седам,ми звони на мобилен за да отидам в кујна и кафе да му сварам. :rofl:
     
  4. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Пред четири години. Ја истрпев цела главоболка од почеток до крај (едно три саати) зашто ме мрзеше да станам, да направам десет чекори (буквално “се шмекавме“ со гезвето и тоа у крупен кадар) и да си сварам кафе (5 минути работа).
     
  5. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Од кога имам стол онаков,за на биро со кој можам да се возам,тоа ми е такси по дома и не станувам од него,ако ми притреба нешто ќе си се возам само :D 8)
     
    На Sanniii, Someonespecial, Crna Dama и 14 други им се допаѓа ова.
  6. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.946
    Допаѓања:
    30.784
    Пол:
    Женски
    Беше петок. И ние испаднати седеме во еден ресторант, а надвор врнеше. Само што станавме да одеме во дискотеката, надвор почна многу силно да врне. И јас, за да не ми се извитка косата од дождот, си викнав такси, а дискотеката ми беше на едно 15-20 чекори. :rofl:
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Си го фрлам телефонот на кревет бидејќи ме мрзи да направам пет чекори да го ставам.Па сеа негов проблем е ако му го пукнам екранот. :D
     
  8. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.581
    Чешмата позади мене ја терам мајка ми да излезе од купатило да ми даде вода :tmi:
     
  9. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Ја гледам и најдосадната програма затоа што ме мрзи да станам и да го земам далечинскиот управувач за да сменам канал :)
     
    На Tri_Bubacki му/ѝ се допаѓа ова.
  10. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Гледам цртани на тв затоа што ме мрзи да ја тргнам чинијата од мене и да го земам далечинското.

    Лежам во кревет и три часа по станување, затоа што ме мрзи да се пресоблечам. :)
     
    На Nalutena1 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Stefiks

    Stefiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2014
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    47
    Спијам и едно време на телевизорот се вклучи силна музика, се разбудив и ме мрзеше да станав да го искл. и да си легнам и продолжив да спијам со ПРЕгласна музика |( :^)
     
    На Tumblr.123 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Moonstone.17

    Moonstone.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2013
    Пораки:
    592
    Допаѓања:
    1.862
    Пол:
    Женски
    Кога даљинското или било кој предмет ми е под нозе, а сакам да го земам, тоа го правам со прстите на нозете и го кревам нагоре да го земам. :D

    Исто и кога сум на кревет, а сакам да земам нешто околу мене што е, не станувам да го земам него се тегнам ко гасеница да го фатам.
     
    На CrazyGirl15 и AziskaStrslenka им се допаѓа ова.
  13. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    И ѕвонев на мајка ми на телефон да дојде кај мене в соба да ми го изгасне светлото зошто јас демек бев многу убаво наместена, па да не ми се расипе положбата, а иначе светлото е над мене и можам да го изгаснам само ако ја подигнам раката. :D :tmi:
     
    На crimson и Dobie им се допаѓа ова.
  14. Stefani999

    Stefani999 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    601
    Eднаш со брат ми седиме во соба и вратата и џамот отворени и ПРОМАЈА! Се дереме полаа саат ко не нормални по мајка ми за да дојде врата да затворе :rofl: :rofl: :x
     
  15. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.322
    Неколку пати го имам направено ова: Легнав да спијам навечер и убаво си се наместив под ќебенцето, ама гледам не сум го изгасила светлото во собата. Телефонот ми беше на маса до креветот. Го земав и му титнав на брат ми, он беше у соба. Кога дојде ми вика што е, му викам ај изгаси светло, ме мрзи да станам :lol: :lol: и ми изгаси :) :)
     
  16. LittleGirl23

    LittleGirl23 Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    14
    Еднаш легнувам да спијам и сум легнала со упалено светло ме мрзи да станам да го угасам , и почнав да се дерам по мајками :мамооооо мамоооо доаѓај веднаш имам нешто важно да ти кажам !" И таа цела испаничена :Што?! И јас и велам :Мамо знаш колку многу те сакам ,ај угаси светлоо " :wasntme: и она го угаси . 8) Happy End
     
    На Crna Dama и Tumblr.123 им се допаѓа ова.
  17. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    Со нога ги отворам вратите од купатило аххаха ме мерзи и ракава да ја помрднам некогаш.
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  18. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.953
    Допаѓања:
    20.834
    Со сестра ми ја делиме истата соба.Си легнавме да спиеме и таа се покри со две кебиња,а јас со едно.Не беше многу ладно кога си легнавме,сеуште беше топла собата ( беше зима,ама оние потопли денови) Додека беше тола собата убаво ми беше со едно кебе,ама после кога почна да студи,а ме мрзи да донесам уште едно кебе,требаше да се спуштам на долниот спрат,ем студи,ем ќе се расонам.Викам,ај сестра ми ќе си донесе друго и и го украдов нејзиното второ кебе,си се замоткав и про :lol: должив да спијам.
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  19. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Ни беше расипано даљинското од телевизорот у дневна, и нормално пошто телевизорот е мнооогу далеку да, нема јас сега така убаво легната, наместена да зеам и да станувам за да си мењам.. таман работа! па затоа земав и со сукалка си ги менував каналите!
     
    На iloveyou29, Crna Dama, LittlePinky и 6 други им се допаѓа ова.
  20. RainbowButterfly

    RainbowButterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    609
    Пол:
    Женски
    Ако ми треба некој што е во другата соба, му се јавувам на телефон за да го викнам.
    Ако мајка ми не ми постави да јадам, не јадам.
    Ме мрзи да стојам додека се туширам, па си седнувам во када.
    Го пуштам и го исклучувам компјутерот со нога.
    Понекогаш ме мрзи да се облечам и цела ден ја поминувам во пижами...
    ме мрзи уште катаљарда работи ама ме мрзи да ги кажам. 8)