1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.300
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Конечно стигнав на ред и јас да пишам. :D
    Ве изначитав 20 и нешто страни. И ич не ми е мака. Разонода сте ми. :sun:

    Мене ич не ми е криво за распустов, за летото малце, ама ништо. :)
    Кончено повторно на школо, се радувам како прваче, спремам тетратки, пенкала. Ја обожавам таа еуфорија. :inlove:

    Конечно ќе ми се поправи биоритмот, и ќе си легнувам во 10, ќе станувам во 7... И се така, од ден на ден.
    И да, ќе ми се случуваат еден куп интересни случки, со омилените и неомилените наставници, со соучениците и чистачките.

    Сега отидов. Само онака наминав да пишам нешто... :D Едвај чекам утре. :inlove:
     
    На Mahidevranfan, Someonespecial, Elennaa и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.348
    Допаѓања:
    83.688
    Пол:
    Женски
    Која убавина е оваа транс музиката,прекраснотии ама за тие што можат да ја слушат :wasntme:
    А посебно па транс журка ауууу јако бе :lol:
    Синоќа се осеќав досега најубаво мислам ,абее толку убави мириси не сум осетила незнам од кога.
    Али буквално мириси,машки и женски :D
    Во диско, во кафана, на кафе значи обавезноо се дешава или некој до мене да седне што мириса на мишки :puke: или па успат да помине а реата да се шири на околу и сите да паѓаат во 'несвест'.
    А оваа синоќа беше најубавото мое вечерно излегување на журка :lol: + и миризливи стапчиња запалени на околу ах бе убавиниии :wasntme:

    Туку сакав да кажам и да прашам дека нели не смее обичен човек да ми бара лична карта ? Полицаец или ајде обезбедување(но само со униформа и додека е на работа) може да побара ама обичен човек кој што застанал на врата и гледа кој како поминува и на кој ќе му текне бара лични документи не сум должна да покажува.
    Си плаќам карта ми пребарува ташна и вели : дај лична карта,дај да видам
    Јас : а кој си ти да бараш лична карта ,должност ти е таа ?
    ...и овој со цел ум ми вели : не ми е должност но сакам да видам имаш ли 18години
    :o Ме насмеа морам да признам и само му кажав: ако ти личам дека сум под 18години фала на комплимент добро ми дојде И си поминав шо :D

    Абе ме нервираат бе луѓе кои не се никој и ништо а се прават дека владеат со се околу нив ,е така неможе батка :!: се има ред и правила :D

    Имајте убава вечер а вие што сте на училиште утре бегајте на спиење доцна е веќе [​IMG]
     
    На ColoursOfTheRainbow, Umbrella22, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
  3. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Дури сега ми е мака што сум се разделила со старите школски, ама ако најзабавниот дел од животот само што не започнал. :)
    Отидов на спиење јас! :yawn:
     
  4. fashion.girl.13

    fashion.girl.13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    кога ќе ми текне дека сабајле треба во 6 да станам ми се плаче ;( ;(
     
  5. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.470
    Допаѓања:
    17.430
    Пол:
    Женски
    Нервоза , страв , возбуда . Се се собрало во мене . Се плашам . Утре започнувам да чекорам низ една нова средина во која се ми е непознато . Нови профосери , нови познанства . Се прашувам како ли јас ќе се вклопам таму ? Бидејќи тешко ми оди комуникацијата со луѓе , навистина се прашувам како ќе успеам јас таму . Не можам лесно да се спријателам со никого . :| А ќе минам четири години со тие луѓе и навистина се прашувам како ќе се одвива се таму ?

    Многу прашања в глава , а на ниту едно немам одговор . Во неизвесност сум . А најмногу мразам кога незнам за случувањата кои ќе се случат . Можеби претерувам, но што да правам .

    Но знам едно , а тоа е дека од утре јас започнувам да пливам во води кои се непознати за мене . A тоа ме плаши .
     
    На Lella, Umbrella22, Someonespecial и 8 други им се допаѓа ова.
  6. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Утре школарчиња по една чаша со вода да клоцнете пред да тргнете на училиште. За да Ви поминува учебната година лесно и како што тече водата, напред. Таков е адетот, барем во мојот град.
    Ех, убави времиња. Со душа и срце чекав да дојде 1-ви Септември за да се видам со моите соученици. Да се врати времето убаво би било.
    Среќно и успешно на сите!
     
    На BelieberYeahh, Lella, Mahidevranfan и 8 други им се допаѓа ова.
  7. christinearabela1

    christinearabela1 Нов член

    Се зачлени на:
    31 август 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Девојки, ова е нов блог, првиот пост е денешен.
    За секакви критики и пофалби пишете ми по порака или на блогот!
    Фала :$
    http://christinearabela.blogspot.com/
     
  8. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Најлошо што можи да и се случи на паметна жена е од очај да падни во рацете на погрешен маж.
     
    На kala21, julie77, poenta и 5 други им се допаѓа ова.
  9. wilde

    wilde Нов член

    Се зачлени на:
    22 август 2014
    Пораки:
    0
    Допаѓања:
    10
    ^ Така имаше еден дедо во мојата населба,обавезно фрлаше вода по својот внук,за среќа и успех нели,па момакот повторуваше 3 години. :rofl: ама упорен беше дедово,не се даваше,секој прв учебен ден беше со кофа во рацете.Колку ми фали само тоа место :D
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  10. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Светот би бил поубаво место за живеење кога брендираниве пи*ки амерички би сфатиле дека во никој случај не е секси тоа што глумат недопирливи,центар на светот и што не може муабет со нив ни машко ни женско да направи. (тоа веројатно е античка техника која ја смислиле девојки кои не можат две-три реченици да врзат)
    Значи,ако си глупав,подобро е да си покажеш дека си глупав,отколку да глумиш. А ако си паметен,знаеш дека нема потреба од глумење. Не за друго,туку ти поубаво ќе си поминеш во јаките кафичи и дискотеки во кои толку многу се забавуваш што цело време си го сликаш коктелот па го ставаш на сите можни социјални мрежи и индиректно се фалиш колку е тој скап,а не зборуваш со никого. Освен од време на време со другарка ти,кога ги озборувате девојките кои танцуваат,се смеат,се глупираат и едноставно се забавуваат без да глумат дека се ледени кралици. Можеби си ја растуриле фризурата,им се размачкала шминката,можеби не носат толку скапи алишта но се забавуваат и се дефинитивно далеку по секси од тебе. Бидејќи не е секси да се преправаш Холивуд,секси е да не се преправаш воопшто,и да уживаш во моментот без да ти е гајле што другите мислат за тебе. :rock:
     
    На sweet-star, Kaley, SV1911 и 8 други им се допаѓа ова.
  11. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    За мојата посилна половина, „романтика“ е хотел во близина на езерото Младост и толку. Си го знаев јас од самиот старт дека он не е многу по апстракција, повеќе е опиплив и предвидлив, повремено знае да изненади, но сепак приземјен, понекогаш сурово реален, дури на моменти иритира со својата смиреност, па некогаш намерно провоцирам до степен да се извадам од такт самата себе си, а тој ладен-шприцер, со еден мутаво-смирувачки поглед ме прашува „Па маче, што се нервираш?“
    Не, не се нервирам, само така се чешлам :emo:
     
    На simoncelicius, bittersweet, Lella и 21 други им се допаѓа ова.
  12. UnPaso

    UnPaso Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2013
    Пораки:
    1.002
    Допаѓања:
    247
    Пол:
    Женски
    СДК...нека ми е среќен роденденот.
     
    На Ivy89, Lella, sweet-star и 11 други им се допаѓа ова.
  13. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Веќе 3та година како 1 Септември воопшто не ме засега...
     
    На cheetah.girl, anichka94, feminium и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Никогаш нема да сфатам која им е потребата на новопечените невести на секоја наредна веселба да ги носат своите бели невестински штикли и тоа во секоја можна комбинација???
    Или само јас сум го приметила ова?
    Стварно не ми е јасно |(
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    И повторно истото чувство.
    Празнина, страв дека ќе изгубиш уште еден човек од својот живот и дека се` ќе остане во минатото во вид на спомени на кои со солзи или насмевки ќе се сеќаваш. Заедно со уште многу други.
    Премногу личности изгубив и оставив во минатото. Ми се лизгаат од раце.
    Страв ми е дека ова ќе ми премине во секојдневие.
    Но, никогаш нема да станам имуна на тоа и секој пат одново ќе ја чувствувам истата болка.
    Премногу се плашам. Сакам само да останам сама и никогаш повеќе да не ја почувствувам оваа болка.
     
    На bittersweet, deedee0, Tiki-lolipop и 14 други им се допаѓа ова.
  16. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Убав мирис од пекарава доле, децава тргаат накај школо, ветре дувка, ќе почнам и јас кај и да е да се спремам.Еднаш во 3 месеци да го фатам утрово, стварно било убаво (уствари не ни легнав да спијам кога ќе видиш, кафево да не ми е ќе припаднам негде по пат :D )
    Еве и една песна за добро утро од мене, да ви тргне денов
    http://www.youtube.com/watch?v=-3BhhaukQPM
     
    На bittersweet, Elennaa, Waka-waka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    Aaааа, пошо сме сами со батичко дома, ме разбуди да го испратам за нашколо...
    вчера мама ме напна :!: : да му речиш да лапни шеќер и да истуриш вода пат...
    амам бе мамо ко на филмојне и ние и таа пак ако,ако адет е..
    И така батичко ме разбуди, му дадов пенкалце и тетратка ( да го запиши распоредот) хахаха
    Излегнам надвор сите комшии и стринами ги испраќаат учениците... И стрина ми со чашата во раце :tmi:
    прво заминаа тие па бато со моторот...
    Влегувам дома и во душа чувствувам празнина, си велам сакам и јас бе...
    Низ глава стотина случки од школо ах, бе ах...
    кој осетил знае...
    Сега продолжувам да нанкам :yawn:
    :)
     
    На vickyy90 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. WaffleGirl

    WaffleGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    1.046
  19. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Смислата за хумор е подеднакво важна како и меѓусебната доверба и разбирање.
    Нема поубаво чувство од моментот кога другиот знае како и кога да предизвика насмевка на вашето лице.
     
    На Someonespecial, Anabelle.Amorette, Barbie20 и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Деца, кај ви се сликите со hello september ? :?:
     
    На QweenSM, Lella, MermaidKiky и 9 други им се допаѓа ова.