1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Да, да печатна грешка.
    Си поправив. :whew: :D
     
    На luci22 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Ми навираат спомени, кафенце се чади, врне, готвам...

    Убаво е чувството кога луѓето кои те ценат и ја почитуваат твојата работа те сепнуваат зборувајќи ти за некој твој ангажман. :smirk:

    Денес една личност со која тукушто се запознав уште пред да ме праша за мојата работа, ми вели, "Се гледа,уметничка душа си ти." И уште еднаш
    ме врати назад низ времето, ме потсети за моите први обиди во нештото за кое што веднаш сфатив дека не ми лежи.И црвсто и се држам до претходново, кое ми оди од рака, ме исполнува ужасно добро и го сакам.

    Интересно е што ми зборуваат за тоа со восхит, а јас не се пронајдов воопшто во тие води и го сметам тоа за најлош можен настап кој ми се има некогаш случено.

    Добивам и коментари дека сум премногу самокритична од луѓето со кои работам, професионалците и се мислам дали тоа чувство е само мамка на мојот ум, или навистина било добро и им се допаднало на луѓето. :?:
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Moonstone.17

    Moonstone.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2013
    Пораки:
    592
    Допаѓања:
    1.862
    Пол:
    Женски
    И пак ќе трујам малку со школо, ама да ми олесни. :wasntme:
    Денеска така, се погоди прв час математика, знаете, повторување.. Кој ќе ги реши задачиве? и сега јас тука настапувам Јас, јас знам да решам, сите се смеат јас математика сум фатила да решавам. Енд гес уат, точно ја решив, ете кој си учи математика. :D Не, не сум петто одделение па што ми е лесно, него интересно ми е да мозгам и решавам.
    ОК, ај батали што се испофалив, туку, секој ден 7 часа, мачно е, не е за тешки предмети, ама не можеш да доседиш, башка јас на тренинзи што сум, мх, мх, таман да не се приберам дома. Во петок 6 часа, ај не можеа да дадат малку повеќе и во петок, па што, можеле да стават 8 часа и плус дополнителна, би биле одлични да преспиеме во школо за викенд, да не се враќаме дома. |(
    Него, доброто денеска ми е што купувам тетратки и школски прибор, обожавам тоа да го правам. :D И времето ми се свиѓа, да си дремам ко мачка, прр.. :wasntme:
    Отрув со школово, не пишувам веќе за него, pinky promise.
    Чао. :wasntme:
     
    На Elennaa, QweenSM, ColoursOfTheRainbow и 4 други им се допаѓа ова.
  4. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    СДК толку ми е бавен компјутерот, што струја да снема после две минути ќе се исклучи. :headbang:
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    На форумов сум веќе околу еден месец и дури сега открив како да ставам поставам видео, а да не излезе само линк. Ја открив Америка! :D
     

    Прикачени фајлови:

    • success_kid.jpg
      success_kid.jpg
      Големина на фајлот:
      123,4 KB
      Прегледи:
      299
    На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    Иако времево е никакво, денов ми е одличен со одлични вести...
    Гостите од Америка доагаат за 2 недели, братми положи за кола денес, а јас го положив последниот испит...
    Хепи, хепи :D
    Се селиме во новата куќа,нова соба ќе си имам(иако мн спомени имам со оваа соба)
    епа што да кажам друго освен тоа што одам да си купам нешто за новата соба :rofl:
    :rofl:
     
    На Lella, Elennaa, eliesaab и 2 други им се допаѓа ова.
  7. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Денешниот датум е баксузен за мене. Денот не е завршил, ама до сега ми донесе само болни спомени.
    А денес, требаше да бидам среќна и сакана, а завршив сама.
    Можно ли е толку да го сакам невремето, дождот и бурата?
     
    На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
  8. minika

    minika Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2014
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    104
    Навикнати се на мојата добрина еднаш им кажав не и сега не им чинам??
     
    На Elennaa, SparkyAngel, ColoursOfTheRainbow и 2 други им се допаѓа ова.
  9. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    Ме опфаќа меланхонија која се раѓа со преслушување на една иста песна.
    Од дождот.
    Од мирот кој следи по дождот.
    Од таа живост која следи по него.
    Од таа раздвиженост на луѓе кои се криеле претходно,па брзаат кон своите домови.
    Не брзам.
    И се радувам.
    Иако сум наводенета.
    :f:
     
    На SparkyAngel, ColoursOfTheRainbow и eliesaab им се допаѓа ова.
  10. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Знам колку е болно да си сам на својот роденден, па и врз тоа да истура.
    Не посакувам таква болка на никому. Затоа, денес го разубавив роденденот на едно мало девојче. :)
    Ниту невремето не успеа да ме спречи.
    Роденден е денот кој го чекаме цела година, нема да дозволам токму тој ден една мала принцезичка да плаче токму тогаш.
    Го облеков брат ми, купив подарок, зедовме чадорчиња и излеговме. Стигнавме токму навреме, во 18:00. Девојчето беше пресреќно што нема да биде сама токму денес. Сите дечиња од одделението успеале да стигнат, безразлика на времево и на материјалната состојба. Можам само да замислам колку е радосна.
    Кога ќе видиш некое слатко лице задоволно, насмеано, и тебе ти се распалува срцето.
    Радосна што успеав да израдувам некого, си го зедов чадорчето и назад по дождот.
    Можеби таа никогаш нема да се сети на мене, но не е важно. :)
     
    На Moonstone.17, Lella, Divinebutterfly и 8 други им се допаѓа ова.
  11. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Вие што сакавте да танцувате на дождот,де излезете да ве видам :D
     
  12. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    ...ги мразам оние моменти кога седиме со другарките во кафич и кога ќе дојде време да платиме и пола саат не можеме да се договориме кој ќе го викне келнерот за да платиме, зашто на сите ни е страм. :D
     
    На ColoursOfTheRainbow и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  13. Simplicity

    Simplicity Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    534
    Себични се луѓето, многу себични. Лута сум поради тоа, огорчена, разочарана. И не би ме болело олку многу, доколку не се судрив со реалноста дека себични се и оние луѓе за кои последно би го помислила тоа - оние кои ми се најблиску. Ги имам крај себе, но само физички. Значи - ги немам. А штом ги немам нив, што имам? Се имам само себе си. А тоа, најверојатно, не ми е доволно...
     
    На makedonkamak, Seashell31, eliesaab и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Ondula

    Ondula Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2014
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    1.044
    Пол:
    Женски
    Лејдис да си знаете од сите типа на манијаци во светот јас сум оној на патики. [​IMG]

    Ама најозбилно бе, кога и да помине некој човек му се загледувам во нозете, ако не носи патики ги оставам на раат, а ако носи... е тука ви е лошото. :lol: Ги анализирам детално патиките и ми иде во секој миг да извикам „УБАВИ ПАТИКИ“, знам дури и од кај се купени па и колку пари и после си поврзувам во главата (без мозок) кој што го познавам има такви патики. :wasntme:

    Вчера на школо прв ден сите зјапаат дали ќе најдат некое убаво дете, :geek: а јас барам убава патика... епа сега.. на кој до што му е. :!: :D
    И одеднаш школската срипува и вика: „еве ги, гледај што убави се“ па јас си ги гледам во патиките, не ми се убави нешто и пола саат се препиравме дали се убави или не. На крај да сфатам дека она збори за децата што минеа, а јас за патиките нивни. :tmi:

    Така да ако деновиве видете некоја патико-манијачка што ви зјапа во нозете да знаете, јас сум. :bow: 8)

    ПС. Мајка ми ме прашува што толку пишувам што чукам на тастатурата. :D И сега што да и кажам?
    -Ќерка ти кажува дека е патико-манијак. Не бе ќе кажам дека пишувам проект по информатика инаку ќе мисли сум скренала. :D

    Ајде чао немам веќе време за пишување лето не е лето без „ГРМИ ИСКЛУЧУВАЈ“.
     
    На Daydream, Lella, sweet-cherry и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Ако ви кажам колку мачки ми се мотаат у двор ќе мислите дека сум crazy cat lady.
    Три големи мачки чувам, трите се породија, еве сега едната пак е трудна...
    Ниедно од мачињата не дадовме, моментално има 13 мали маченца, трите големи, и сега мачкава кога ќе се породи...
    God i need help :D
    [​IMG] па вака некако и мојот двор изгледа :D
     
    На Daydream, Lella, sweet-cherry и 10 други им се допаѓа ова.
  16. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Цел ден врне, ладничко, си накиснав два пати...
    Се чувствувам како да сум прескокнала цел месец.Вчера август, денес октомври. :rain:
     
    На MademoiselleB му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Луѓе од типот: ќе бидеш секогаш тука за нив, на располагање за совет или услуга без да бараш било што за возврат... И бум - при првата прилика кога заради икс причини нема да бидеш во можност да им помогнеш или при искрена критика ќе кажеш нешто што не им одговара, како со гума бришат се` што си направил за нив и го памтат само тој момент - e oд такви си патиме.

    Еден збор - неблагодарност... се` би било полесно кога не би постоел во речниците на некои луѓе. :nod:
     
    На Lella, sweet-cherry, Elennaa и 9 други им се допаѓа ова.
  18. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Море остај што се неблагодарни,па и мана ќе ти најдат на некоја работа што ќе им ја завршиш.Доста ќе одвоиш време и концентрација,па се прават и паметни.Таквите треба да ги зафркнеш јако два-три пати да им дојде памет во глава,да се потчукнат. :|
     
    На AziskaStrslenka, makedonkamak, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  19. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.961
    Допаѓања:
    8.677
    Пол:
    Женски
    Ги има ли оние луѓе кои од очи знаат да те прочитаат како си, а без притоа да прашат и да се задоволат со едно кратко зборче-да :?: ? Не бре, ги нема :emo:
     
    На Someonespecial, QweenSM и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  20. troublesome

    troublesome Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2014
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    152
    Последната реченица ти е нелогична, но не е важно.

    Сакам да кажам дека го мразам Септември! Мораше и дождови да донесе од прв ден!