1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како мали...

Дискусија во 'Насмевка' започната од Elennaa, 15 јуни 2011.

  1. LittleGirl23

    LittleGirl23 Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    14
    Како мала мајками кога ќе ме легнела да ме успива ја сум можела со дното око а со другото сум глеала и демек спијам и сум и чепкала во носот, во устата, сум и ги отварала очните капаци ,ма шта да ти причам . :wasntme: :D А кога сум била 4 години мајка ми ме моолела да јадам ми готвела се а јас ништо не сум јадела од зготвеното туку сум одела кај една комшика и сум ]велела ''ај свари ми супа . И се кај комшиката сум одела супа да ми вари . Леле сега кога ќе ми текне ... :tmi: :$
     
  2. WildForTheNight

    WildForTheNight Нов член

    Се зачлени на:
    27 август 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Кога бев мала,премногу сакав да шетам со мајка ми низ град.Кога сме шетале,сум мрдала цело време со косичката (машала долга коса имав) и сум викала Видете какво убаво детенце..И стари и млади сите ме застанувале да ме прашаат како се викам :lol:
     
  3. Toffee

    Toffee Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Дожд, најомилено нешто во животов мој !
    Уште од мала кога и да заврнеше си седев покрај прозор и уживав во глетката како капките паѓаат хаха ,а уште повеќе како се создаваат големи вирови пред мојата куќа, за момент да си помислиш дека си на море :D и така пресреќна дека врне гледајќи како се полнат големите дупки со вода едвај чекав да се искрадам од дома и на раат да се искапам, ама баш буквално да се искапам. Забрзана така никој да не ме види шлап во вирот :tmi: па и уште се опуштам ке си легнев и ке си ја навлажнев и косата за поубав да е филингот :emo: а моментот кога ке ме видеа од дома кај сум неопислив :x не знаев на каде побрзо да бегам гола трчав по улица ко најголемо идиотче што постои на планетава и при секоја таква постапка се знаеше газот црвен ,за да не можам следниот пат да седнам во вирчето да се капам но џабе и ме заклучуваа дома и ми ја полнеа кадата да се капам ама ништо јас навистина многу обожавав да се капам во вир полн со кал и камчиња тие на асфалт не ми беа многу удобни :!: истото се до 4 одд, да до тогаш ги испробував вирчињата кое ке ми е поудобно за опуштање :tmi: Иначе премногу обожавам да се капам,и ден денес кога и да заврне одма ми се јавува желба за капење само сега ја полнам кадата и уживам ама навика е навика купувам кристалчиња за нешто барем малку да ме боцка ама верувајте не можат да ги заменат каменчињата под моето младо газе :P
    П.С до 15 години секогаш кога и да заврнеше мајками ми се јавуваше да ме потсети дека има топла вода да се искапам дома :D
     
  4. ivana63

    ivana63 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2013
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    229
    Како мала сум ги гледала албумите на мајка ми и татко ми од свадбата и сум викала: - Еве ги бабите, еве ги дедовците, еве ја тетка ми, тетин ми.. А ние? :?: Ние дома сами сме се чувале! :rofl:

    Исто памтам еднаш мајка ми си дојде дома од работа, и таа цела пресреќна си нашла бел лак каков шо сакала. :lol: И ја и викам: - Мамоо, а овој каков лак е? :geek: - Па бел бе сине, млечно бел. :inlove: И ја ни две ни три, лакот во млекото, да ја проверам бојата де, дали е млечно бела. :$ :D Среќа шо не истурив многу, а и не беше полна чашата ептен. :rofl: После морав да гледам како се лакира за да научам дека лак се става на нокти, а не во млеко. :D
     
  5. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Си имав една секси пцовка,маму маму :D Сите матер кратер ги слушам по дома,и јас маму маму :D И уште си ја користам!
     
    На luci22 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.648
    Допаѓања:
    20.898
    Пол:
    Женски
    Заспивав на кауч во дневна за да ме кренат во раце и така да ме носат кај мене во соба. :$
     
  7. Samer

    Samer Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2014
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    168
    Пол:
    Женски
    Кога ке отидев во тоалетот ке земев сите средства за перење,чистење,пастите за заби,парфеми,пена за бричење ке соберев се и во нешто ке истурав и мешав се заедно ке измислував нови креми абе дете :lol: :lol: :lol:
     
    На borjan4eto му/ѝ се допаѓа ова.
  8. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Како мала и ги крадев кармините на мајка ми и си ставав на усни. Едно отворање карминот и одма кршење. Хулахопки исто така не ми трпеа, одма ги кинев. Мајка ми само се нервираше и кога ке ме видеше со дупчиња на колената и се креваше коста. Ќе ме погледнеше и секогаш ми велеше дека нема повеќе да ми купува.
     
    На luci22 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Како мала сум била тотална спротивност од сеа, бељаџика права! :lol:
    ... ќе земев и бутав моркови у видеото (у тоа време немаше DVD-иња као сеа),
    го отварав фрижидерот и ќе фатев и сите јајца ги кршев,
    ќе земев ќе ги откачев завесите и врз глава ги ставав и ќе се качев врз стол и кралица изигравав :) ,
    им ги шишав косите на куклите и си викав па шо ако ќе им пораснат. :D
    и мн сакав кога мајка ми ќе пружаше алишта со дубакот да отидам на тераса и да и ги подавам штипките, мн ми беа интересни, шарени :lol:
     
    На LadyInTheDark, SwanMay, Lella и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Elena..T

    Elena..T Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Хаххахах..ме изнасмеавте..:D
     
  11. bella96

    bella96 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    1.027
    Тинкивинки,дипсииии,лалааа,поооооооооо
    телетабиси,телетабиси,велаааааат здравввооооооо
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  12. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.640
    Пол:
    Женски
    Како мала си имав едно Пикачу дома.Кога си доаѓав дома од некакво излегување,ѕвонев на ѕвончето за Пикачу да ми отвори и му викав Пикачу отвори!Еве едно писмо до Пикачу шо сум напишала :D :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

    • Foto12.jpg
      Foto12.jpg
      Големина на фајлот:
      216,5 KB
      Прегледи:
      304
    На borjan4eto, crimson, SV1911 и 7 други им се допаѓа ова.
  13. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Како мали често не чуваше баба ми
    Со сестра ми едвај чекавме да сври грб за да и земеме тенџериња,виљушки ,лажици и да правиме ручеци и торти
    Ах...сеуште ги памтам тортите од кал па со декорации (камчиња и цветчиња) хахаха прекрасни
    Кај тенџерињата упропастени па и цвекињата испокинати
     
  14. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    А знаете дека прв збор ми беше „Мерцедес’’? :D Сум си знаела што сакам уште од мала па :D Прво сум ги знаела сите марки на коли на 3-4 години,па потоа сум била по багерите и по 2 часа сум ги гледала како копаат,па сум се пикала во дупките таму :D
     
    На Someonespecial и Lella им се допаѓа ова.
  15. fashion.girl.13

    fashion.girl.13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    леле па и секоја буква во различна боја хаха душичка
    ај да не бидам офф ја кога сум била мала и кога ќе сум видела кловн сум се криела да не ме види :rofl:
     
    На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
  16. SuperGirl8

    SuperGirl8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    205
    Пол:
    Женски
    Сум ја криела џуџлата, и сум лажела дека е загината, а кога ќе ми купеле нова сум ја ведела од местото каде што ми била скриена :lol:
     
  17. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.640
    Пол:
    Женски
    уште недорасната,мало ситно крцкалче,без заби бе,без заби,лапав леблебии као из шале :D
     
  18. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Аа, јас бев хардкор.
    Имам пишувано како тепав келајци со гребла, али сум играла и у Die Hard стил.

    Сум сакала да бидам некаква си Суперменка и стално сум се пентерела и летала од столови, маси и останат мебел, сè дури тоа не станало преаматерски за мене и не сум решила да летам од прозор.
    Живеев во зграда каде фактички со тие меѓуспратови му идеше ко на 7ми да сме, па така, некое сабајле уште во рани зори сум се провлекла некако, сум се качила на прозор и...сум тупнала долу на тераса со главата. Сум ги разбудила моиве со тропањето и очајниот и засрамен повик за помош, па од памет прво се извадиле, ама кога ме виделе таква во оптегнати пижами со нозете нагоре (на ѕидот се потпреле во падот) кај што стојам закопана ко неуспела ракета, ме чукале по газот и се смееле на цел глас.
    Којзнае па тоа колку психопатски делувало во очите на комшиката што излегла да види. :D


    Потоа...алиштата на барбиките стално си ги перев, ама еднаш бев фатила и да ги сушам ко мајка ми што ги суши - на жица, нели. Али пошто во Барби Ворлд сè мора да е минијатурно, за жица сум украла игла за плетење од баба ми, сум ги наредила мокрите алишта, па со сиот мозок на дете од три години, сум пошла „жицата“ да ја закачам во дупчето од штекер да стои. :x
    Да не се разбудела мајка ми во моментот и да ме зграпчи, ќе ме најделе насмеана.
    Јас го памтам само моментот кај што писка по мене. :lol:

    Тречи део од сагата „Не бев многу паметно дете“, е делот каде секогаш се убедував себе дека обичен конец за шиење е доволно силен за да со него си уловам куче и да го довлечкам дома. :rofl:
    Исто така, обожавав лулашки, ама пошто немавме место на тераса, следи „Снаџи се, па живи“, така што фино, лепо, си изврзав конци (конац је ствар за сва времена и секоја прилика, исто и селотејп) меѓу два стола, си ставив врз нив картон од табла за јајца, си седнав иии...паднав и си скршив тртка моментално, нормално.

    И тако то... :tmi:
     
    На borjan4eto, Madam-A, Lella и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Кога сум била 1во одделени со мојата тогашна најдобра другарка,комшивка се договоривме дека во 7мо одделение кога ќе бидиме дека ќе си фатиме дечко :o :tmi: :lol: .Епа ниели големите кои тогаш беа 7мо одделение имаа дечковци,женски.И иди 7мо,си иди и 8мо и ние немаме дечковци. :rofl: :rofl: Таа кон крајот на 8мо фати,ама јас не.Ама уште од 1во јас и она сме мислеле на дечковци-матуфи.. :rofl: 8) :lol:

    И сум сакала да дувам оган,на чкорче или упалијач.НЕНОРМАЛАН РАБОТА.Дека тетин ми пуши цигари и кога ќе запалел јас сум му велела ,„Тетин чекај да дувнам“.Истото и на мајка ми кога ќе правела кафе на плинското.

    Сестара ми ја викавме Џеврие.Епа нели тогаш беше„Кога лисјата паѓаат“,и Џеврие беше лоша.Ипа сесра ми иста Џеврие беше и е сеуште.

    И мислев дека живеам во 2светска војна.Одоев по улици и чекав да ги видамм Кригер,Хитлер,мајор Милер итн.Сум обожавала да гледам филмовои од 2ра светска.Омилена серија Повратак Отписних
     
  20. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.640
    Пол:
    Женски
    Берев сликички од животинско царство и јадев ептен чоколино
    (сеуште берам,сакам сеуште чоколино..ама никој не ми купува повеќе ;( )
     
    На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.