1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Труднички муабети

Дискусија во 'Бременост' започната од meU, 23 јули 2012.

  1. pilenka

    pilenka Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    3.494
    И мое мислење е да одиш вфрднаш во болница пукнат ти е водењакот 99%. Поздрав и со лесно на сите. П.С. Така тече водењакот малку по малку неконтролирано ќе с :rofl: и мочкаш
     
  2. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Девојки помош ми падна чепот кога да се јавам на болница веднаш или сабајле???имам кафеаво на гаќите мислам дека е тоа според вежбите на Гак,и сеуште имам болки во кичмата испаничив сега дека мм спие незнам што да правам збунка сум
     
    На bebeto93 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Utre sabajle, ne e strasno toa. Na nekoi od koga ke im padne se poragjaat za nekolku dena. Ako dosol momentot ke se zbrkas od bolka i togas ke trcas nakaj bolnica. Ajj so lesno da pomines, i odmaraj dur imas uste malku vreme :)
     
  4. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    УФ фала Мила ми олесна сега знам дека наговестува дека почнува процесот на раѓање само незнаев дали сега да отидам утре сабајле секако одам поздравче :*
     
    На ddevojce му/ѝ се допаѓа ова.
  5. pilenka

    pilenka Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    3.494
    Тигарче, без паника, иако се породив пред повеќе од 7 години сеуште ме држи сеќавање дека откако ми падна чепот(да тоа е или кафено или розево)) отидов веднаш во болница и ми рекоа, почнат е процесот на раѓање,но дојди кога ќе те фатат силни болки или откако ќе ти пукне водењакот. Поздрав :inlove:
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Bufi

    Bufi Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    647
    Тигарче со лесно и на тебе мила, побргу да се олеснис, заедно со Руси, Бебето и останатите:) Изгледа сите ве фати во исто време, ќе бидете заедно во болница:))Нека ви е со лесно :inlove:
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.540
    Пол:
    Женски
    Колки возбудливо :) три трудници одеднаш во исчекување.Ајде девојки храбро само дојден е моментот.И пишете обавезно кога ке излезат бебушите :)
     
    На SimonaTino и TIGARCE86 им се допаѓа ова.
  8. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Ajde Tigarce ti cuvam mesto :)
    Moram da vi pisam mesinja deka tuka personalot e bezprekoren, site do eden, brz razlika na nacionalnost, tolku se ljubezni i usluzlivi sto nemam komentar, mnogu prijatno me iznenadija.
    Pozdravce do site!
     
    На chocolade и TIGARCE86 им се допаѓа ова.
  9. bebeto93

    bebeto93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2014
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    165
    :rofl: :rofl: :rofl:
    Сноштии појдоб на болница, како што ми рековте, ама ме вратија со 1 и пол прст отворена, ми рече дежурниот докотр дојди сабалје повторно. Си дојдов дома легнав да спијам, заспав и во 5 и пол кога се разбудив кога одам во вецеее кога видов, мукиозниот чеш паднаал :D и се утешив се ближи вемето и дома че седам дури не дојдат премн јаки болки ама пусто неможам да заспијам.. Па станав од кревет, се нашминкав се дотерав и сеа чекам да дојди смена и одам право на болница. Сношти дежурниот ког ми ја кажа смената денешна на болница мх мх просто да посакаш да родиш бааш овој ден :) Засега како подмачкано, ии се надевам дека кооонечно ле се олеснам :) ааах ...
    Болките се интезивни од сношти, и во спиење малку ги чувствував, бокава е како дури да пробијам менс, таква болка имам.. Ама мислам ги осетив вистинските болки, наеднаш ме заболува и кичмата и долу кај стомакот ме затега и притиска, дежурнуот сношто рече то шо затега е напон и се ближи порајѓајот.. Ајед ве бакнувам и че ве известам оттаму шо е како е. Ако сум отворена доволно за порајќа останувамм, ако сум исто 1 и пол, идам дома да лежам на креветов, да се тегнааааааам хахахаха оти после кизнеј кога че имам прилика за таков луксуз хахахахахахах
    Тигарчеее, Русии со лесно и на дветеее, па можеби во ист ден че ги родимеее бебувкитеее :* :*
     
    На SimonaTino, Bufi, TIGARCE86 и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Samo sto mi kazaa deka denes ke bide, go cekame momentot :)
     
    На SimonaTino, ddevojce, Bufi и 5 други им се допаѓа ова.
  11. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.540
    Пол:
    Женски
    И ние со тебе мила :)
     
    На Rusi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. mila25ve

    mila25ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    1.090
    Пол:
    Женски
    Rusi со лесно и побргу да си се гушкаш со бебчето
     
    На Rusi му/ѝ се допаѓа ова.
  13. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Со лесно!
     
    На Rusi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Драги Мои феминки јас сега се вратив од преглед и Цтг почнав да се отварам по малку некаде околу 2 прсти сум отворена и чепот ми падна нели вчера,Докторот ми кажа да очекувам викендот или најдоцна до Понеделник дека ќе се олеснам,болки имам ама сеуште не се многу јаки се издржуваат јас се надевам дека утре или недела ќе биде,држете ми среќа да немам проблем со притисокот за да не завршам царски тоа ми го кажа докторот правиме се за природно да биде,само да не зезне притисокот фала ви на сите за поддршката и разбирањето,многу ми значи ВЕ САКАММММ :* :* :* бебето со лесно нека ти е и ти ситно броиш,Руси мила знам ти си ми јака ќе поминеш добро,ама пак со лесно да ти биде се гледаме за брзо ние :D уживај си до вечер ќе се гушкате со бебушот најубав :*
     
    На ddevojce, Kitten, Rusi и 4 други им се допаѓа ова.
  15. Najmili

    Najmili Активен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2014
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    47
    So lesno neka vi e TIGARCE86, RUSI i site mesinja koi ste vo iscekuvane da gi guskate svoite malecki!!!!
     
    На Rusi и TIGARCE86 им се допаѓа ова.
  16. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Тигарче, Руси и Бебето уште јас фали да ви се придружам :lol:
     
    На Rusi и TIGARCE86 им се допаѓа ова.
  17. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Ајде сите брзо и со лесно, таман викендов убав ќе биде :)
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. wtff

    wtff Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    533
    Со лесно да си поминете мамички, останува уште малку до средбата со најмилото. Ви пуштам среќичка на сите. :inlove: Ах... што убаво и јас сакам побргу да поминат овие недели... :sweat:
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Chocolade Мила ајде што чекаш таман си 38ма недела достa ти е :D не претерувај како мене,плус eдна недела од термин :D нека биде септемвриско дете ќе ги здружиме сите први другари ќе бидат :*
     
    На SpangeBob и chocolade им се допаѓа ова.
  20. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Rusi, Tigarce86, bebeto, со лесно нека ви е на сите, стигна долгоочекуваниот крај :) :inlove:

    chocolade, јас и ти сме исто со термините, не мора да чекаме краен ден, нели? :D

    Мене утре ми стигнува дополнителна поддршка-доаѓаат мајка ми и татко ми ^_^ Се истуфка мајка ми од страв да не се породам пред да дојдат, ама нема, еве внукот и' ја исполни желбата :D Многу сакам да одам на аеродром да ги пречекам, ама има 1 саат возење.....ќе видиме, можда сепак ќе отидам. :?:
     
    На chocolade, Bufi, Markiza30 и 1 друга личност им се допаѓа ова.