1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ДМ маркет

Дискусија во 'Тело' започната од MacaLove, 20 мај 2012.

  1. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
     

    Прикачени фајлови:

    На UnordinaryOne му/ѝ се допаѓа ова.
  2. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.733
    Допаѓања:
    8.092
    Пол:
    Женски
    Дали сте го забележале ова во Дм? И цена ако знаете... :?:
    [​IMG]
     
  3. Youlen

    Youlen Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    194
    Да, јас го имам купено крај на декември некаде во Веро центарот и беше на некоја промоција, за редовна цена не знам да ти кажам знам дека јас го земав околу 200 денари. Путерот најискрено ме привлече бидејќи не се измива и за тие пари се покажа доста солидно, косата е мека на допир, лесна за чешлање, скротена, а за врвовите и покрај тоа што сите сме свесни дека единствениот спас е ножица, колку толку ги маскира и мириса прекрасно. Jас го употребувам и пред и после капење, минимум 40ина минути пред да се капам, а потоа на полусува коса го втријувам и немам гајле се до наредно миење. Не ја мрси дополнително косата, а ако ставате на корен искрено не знам, јас на корен втријувам само кога го употребувам пред миење и лесно се одмива, не остануват после никакви масни траги. И трае и трае, еве уште го користам првото пакување а од декември до сега има ехееее колку миења поминато.
    Се на се, вреди да му се даде шанса ако му е редовната цена максимум до 250 денари.
     
    На simoncelicius, renata77 и Nausicaa им се допаѓа ова.
  4. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Зошто во ДМ во Веро Џамбо нема штанд со Catrice козметика ? Или јас не сум видела, иако не верувам до толку да сум изгубена.
    Еднаш ќе се решам да се изм'кнам до ДМ и видиш што се случува. :D

    Во ГТЦ исто имаше многу слаб избор од декоративата, солиден избор само од пудрите. Дали до толку не ги ажурираат производите или ... кој ќе ти каже. :|
    Толку со мерак отидов, на крај ништо не купив од Catrice. Друг пат. :wasntme:
     
  5. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Мишела јас го земав првиот за нормална кожа не ми се подуени само многу темни без разлика дали сум спиела или не,за колку време да очекувам резултати недела-две ? :)
     
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Јас го користам, првото. И многу е убаво, мене кога ми е миена косата ми се плетка и кога ќе нанесам од ова,полесно ја чешлам,плус не ми ја гори кога ми ја сушам и пеглам, и ми се задржува мирисот на шампонот кој го користам. Го имам веќе од март навака. И предобро е.
     
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Не би знаела да ти кажам точно, мислам дека сама ќе си приметиш колку ќе има подобрување. Јас по неколку недели забележав дека подочниците ми се освежени, а со подуеноста после недоволен сон ми помага многу, како да ми ја разладува областа околу очите и се повлекува отокот.
    Нема некои ефекти за брзо време, ова ти го кажувам за да не очекуваш чудо уште првата недела, зашто јас очекував. :lol:
    Но, сепак е супер производ, тоа не го негирам никако. :)
     
    На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. lal

    lal Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2012
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
    Dali ima nekoj iskustvo so kremot za depilacija?
     
  9. jb82

    jb82 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    298
    На другата тема за топче под пазуви прочитав дека имало некои дезодоранси без алуминиум. Може да ми кажете кои се тие? Јас не одам често во ДМ па не знам ни каде да барам. Се што купувам е прочитано и со препорака од овде :D
     
  10. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    409
    Допаѓања:
    541
    Јас колку што знам на Балеа дезодорансите немаат алуминиум само за тие знам ако грешам нека ме поправи некој ама мислам дека само тие се без алуминиум :)
     
    На jb82 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Мислам дека Alverde имаат во колекцијата рол-он без алуминиум и ако не се лажам, имаше бело капаче и нешто плаво или зелено на налепницата. Не сум го користела, ама како да ми останало во сеќавање кога сум разгледувала.
     
    На jb82 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.940
    Допаѓања:
    10.073
    И jaс исто веќе неколку години користам исклучиво антиперспиранти без алуминиум хлорид. Од Балеа тоа што пробав ме разочара премногу, ужас жив беа. Од Алверде имав еден спреј од жалфија и лимета и ок беше, малку јако мирисаше на почеток ама мене не ми сметаат такви мириси. Пристојно си ја вршеше работата ама ова што го користам сега е три класи над тоа. За осетлива кожа е и многу пријатно мириса, не иритира и супер штити од непосакувани мириси. Спречува и потење, но не толку агресивно како класичните.
    Секој има различни потреби но за моите е близу совршен.
    Еве овој е. Цена околу 130-140, стварно не памтам.
    [​IMG]
     
    На jb82 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. dulcela

    dulcela Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2013
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    134
    Женски кој шампон на балеа е за осветлување на коса? Знам дека има и спреј али нз длаи е на балеа. :)
     
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.819
    Допаѓања:
    102.688
    Пол:
    Женски

    [​IMG]

    [​IMG]

    Мислам дека за овие два шампона зборуваш :) значи не се осветлува косата од нив туку го `убива` жолтилото на плавата коса. Инаку има и маски и регенератор од истата линија. А тој што го бараш ти мислам дека е на првата слика. Инаку тој спрејот ја осветлува косата зашто внатре содржи хидроген ,а за шампонот сигурно во него нема хидроген :)
     
    На Ciici му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    dulcela, веројатно мислиш на оваа колекција


    Меѓутоа, колку што знам, само спрејот ја осветлува косата. Шампонот и рененераторот си се стандард шампон и регенератор :)
     

    Прикачени фајлови:

    • blond1.png
      blond1.png
      Големина на фајлот:
      222,6 KB
      Прегледи:
      434
  16. dulcela

    dulcela Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2013
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    134
    е да Nausicaa овој си го купив. :inlove:


    иначе се мислев помеѓу овој и жолтиот, и ко шо прочитав жолтиот е за постепено осветлување на косата. :)

    Сепак фала на двете :*
     
  17. peregrina

    peregrina Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    34
    Има ли нешто во ДМ за побрз раст на коса?
     
  18. Deemy

    Deemy Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    689
    Допаѓања:
    7.295
    Пол:
    Женски
    А дали остава бели траги на облеката?Јас претходно го користев спрејот,сега земав рол он од нане и бергамот и гледам во составот ролоните имаат цинк оксид,па да не си направам дамки на некоја блуза
     
  19. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Рол-он и геловите обично оставаат флеки на алиштата, и не само флеки туку и го уништуваат постепено текстилот. Баш јас сакав да прашам дали овој истиов го има во друга форма, како стик или дезодоранс...? Би сакала да го пробам.
     
  20. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    409
    Допаѓања:
    541
    Das gesunde plus haar vital komplex mit zink- апчиња се,се пијат еднаш дневно и мноогу помагаат,меѓутоа не сум сигурна дали ги имаат донесено кај нас во ДМ јас прашував пред неколку месеци ги немаше,распрашај се,или евентуално ако имаш некој од некаде да ти ги купи,како јас што правам,на витаминска база се,а косата стварно расте пребрзо :)