1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тенки или подебели веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од suGarBaby, 5 февруари 2010.

?

Какви се вашите веѓи?

  1. Потенки

    410 глас(а)
    28,7%
  2. Подебели

    1.020 глас(а)
    71,3%
  1. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Подебели!
    Нејќам тенки како на оваа! :!:
     

    Прикачени фајлови:

  2. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Тенки како линија нацртана со молив никако, многу дебели па ич, златна средина сакам:)
     
  3. lobenickaa97

    lobenickaa97 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    38
    Дебели дефинитивно. Еднаш само сум одела на козметичар да ми ги среди вегите, едната моја веѓа е како на половина очупана и неможеше да направи убава форма а јас дома со моливче си ги исцртувам изгледаат поубаво подебели. :D :!:
     
  4. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Тенки. :) Козметичарката кај што одев не сакаше да ми ги направи тенки колку што сакам (не биле во мода, пфф глупости) и неодамна почнав сама да си ги чупам. :lol: Сега ми се ептен тенки ама мене битно ми се допаѓаат. :D
     
  5. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Ни тенки, ни дебели.
    Премногу дебели ми се машки некако, не фала, нејќам да изгледам ко трева некосена цела година. :D
    А ептен тенките, исто ти е ко да си ги цртала. Ако погрешка скинеш влакно повеќе, ти отиде веѓната фризура. :D
     
    На 4rever.unique и sweet-star им се допаѓа ова.
  6. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Мене ми се ни дебели ни тенκи. Баш κаκо што тρеба дебелината, и фоρмата не ми е лоша, ама можело и подобρа. Сепаκ во споρедба со неκои дρуги, супеρ ми се :D
     
  7. BabyyBoo

    BabyyBoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Јас на почетокот имав убави веѓи и пред некое време така стоев пред огледало и видов така ново влакно израснало и сама си го искубав и така почнав несвесно сама да се чупам и сега имам тенки веѓи а сакам подебели ама не ми раснат веќе. Има 3 недели од кога почнав да ги чувам и ништо не се како што беа.
     
  8. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.753
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно подебели веѓи. На козметичар идев и ми ги правеа ем кратки ем текни, и никако не си ги сакав веѓите. Ги исчував околу 1 месец, и сама ги средив, и секое наредо чупање се сликам и гледам само разлика сега колку ми се подебели и подолги за разлика од пред 1 година што мн пати ме имаа утнато :)
     
  9. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Златна средина. :D
     
  10. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Сакам некој убаво да ме исчупа, си ги чував не се чупав цели 2-3 месеци и сакам сега да отидам кај некоја што ке ми направи форма и после така ке си ја чувам..
     
  11. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.824
    Пол:
    Женски
    Единствена козметичарка што знае да чупа во Скопјево според мене е онаа на Бит пазар - Амели или така некако се викаше салонот. Баш на станицата за 2ка, има слики од Меган Фокс, Анџелина...
    Бев скептик баш поради локацијата, се додека не видов на една подалечна другарка како и ги има средено веѓите.
    Е сеа малку скапо работи, околу 200 зема, ама ако сакаш поприродни веѓи, што ќе ти одговараат на обликот на лицето топло ја препорачувам. Босанка е ама алал да и е, досега од ниедна ама баш од ниедна не сум била задоволна во поглед на чупање :)

    Коа ке размислам албанкиве и босанкиве најмногу ги бива за оваа работа во поглед на шминка фризура, почнувајќи од Фиторе, Мина сега и Амели :)
     
  12. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Како за чудо, истото го приметив и јас. Имам многу добра другарка албанка и има благо речено совршени веѓи.
    Знам еднаш завлековме муабет околу тоа и ми рече дека средува веѓи кај албанка. Јас следен пат одам кај неа, не знам за која девојка или жена станува збор, ама ете имам доволен доказ за да не се откажам овој пат.
    Доволно ми е само еднаш да ми ги среди за да личат на нешто, па потоа јас ќе си ги средувам сама.

    Моите на толку чекање и растење, вчера ги утнав на непланирано и сега пак ќе дремам цел месец.
    Ако не ги потсредам малку со мат сенка, како без веѓи сум. Не ми се воопшто тенки, ама премногу ми се светли и сами од себе изгледаат тенки.
    Мислам дека жената што ја спомнав погоре работи во Радишани, ама не сум сигурна. Ќе прашам и кога ќе одам ќе дадам рапорт. :D
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  13. BojanaLegija

    BojanaLegija Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    66
    Средина :angel: ама не ми се баш "кренати". :x
     
  14. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.732
    Допаѓања:
    3.505
    Пол:
    Женски
    Средни па може и дебели :D а тенки никако :x
     
  15. LittleChili

    LittleChili Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    2.227
    Бавно ми растат мене веѓите, ќе можи да ми препорача некоја нешто за брз раст. :)
     
  16. Sfera

    Sfera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    2.416
    Природно имам дебели веѓи, кои кога почнав да ги средувам се' повеќе и повеќе ги тенчев, а со тоа ги упропастував. Никако не успевав да ги израстам, затоа што кога ќе почнев да вадам влакненца се заборавав, се' додека не ги оставив убаво да израснат (бев во неколку дневен карантин :D ) и одново ги обликував. И сега не ми се "совршени" ама барам личат на нешто. Не ми се ниту ептен дебели, ниту ептен тенки.
     
  17. Dinsyyy

    Dinsyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    93
    Пробај мачкај ги со масло од бадем, така имам слушнато дека побрзо растеле :)
     
    На LittleChili му/ѝ се допаѓа ова.
  18. JoVaSt

    JoVaSt Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2014
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    233
    Сега ми се средни накај дебели и конечно успев да ги оформам како што сакам.
     
  19. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Хаааа веѓиии... најмногу што мразам е форсирање дека требало дебели да бидат. Најтрагично е што не му стојат на секој дебели, разберете не му стојат на секоооој и изгледа како буф. Иначе ми растат за една недела многу брзо и сама си ги кубам. Преферирам средни кон слаби. Дебели нененене :shake: :shake: :shake: :shake: :shake:
    Си ги имам и во козметички салон средувано, еднаш козметичарката ми ја згреши формата, а прв пат каде што се правев без презадоволна, но сега немам време кога си одам дома да одам на козметичар за веѓи :)
     
  20. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Имам плави очи , темна костенлива долга коса и дебели (не многу) веѓи. И многу убаво ми стојат. И на форма на лице , и на изглед..
    Сама се чупам.. :)