1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Труднички муабети

Дискусија во 'Бременост' започната од meU, 23 јули 2012.

  1. mariatim

    mariatim Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    1.151
    Допаѓања:
    12.529
    Пол:
    Женски
    да се пријавам и јас :) цела недела знаци сум со лазни болки...вчера цел ден некако како менструални болки имам,нокеска три пати само јаки болки ептен и толку,а кичмава константно ме боли па како да ме сече на моменти осекам како тезина нз ккао да опишам исто и зголемен исцедок имав деновиве на моменти..дали значи дека наскоро ке си го видам бебчето ?????
     
  2. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    15.279
    Леле што убаво душички,сите заедно ќе се олесните, :clap: ај нека биде се со убаво,мајка Богородица нека помага еве сега таман викенд се ближи убав празник,Тигарче,Руси,бебето и мариатим ве гушкам :inlove:
    Чоколадо и Грен ејс и вие сте блиску до средбата ;)
     
    На SpangeBob, chocolade и TIGARCE86 им се допаѓа ова.
  3. Markiza30

    Markiza30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    196
    Се испорасплачив (хормони ). Ајде со лесно нека е па сите да си дочекаме :inlove:
     
    На TIGARCE86 и green.eyes им се допаѓа ова.
  4. chache87

    chache87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2013
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    311
    Леле ама е активна денес темава :) Мамички многу ве има што сте при крај, mariatoim, chocolate, green eyes, Tigarce, а bebeto I Rusi ги чекаме денес со вести ;) сите да имате најлесен и најбрз пораѓај, ќе јадеме многу мекици неделава :D
     
    На chocolade и TIGARCE86 им се допаѓа ова.
  5. Bufi

    Bufi Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    647
    Значи ќе ни се исчисти темава од многу труднички, ама ако нека е за добро и нека ви со лесно на сите, убав викенд ќе биде ова и возбудлив за сите нас а поготово за оние сто ќе се породат!
    Како и да е , јас знам дека сте ни верни пријателки и дека и после тоа ќе останете со нас за поддрска ;)
    Девојки ви посакувам се најубаво и ве чекаме со нови вести :inlove:
     
    На chocolade, green.eyes и TIGARCE86 им се допаѓа ова.
  6. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Fala vi na site za poddrskata, mnogu mi znaci
     
    На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
  7. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Јас чекам преглед во понеделник со новата докторка, плус да видиме каква е состојбата со цистата, и да договориме амниоцинтеза. Мислам да пројдат усте овие тестови дека конечно ќе се опуштам...
     
  8. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски

    И јас не знам што чекам, се си мислев штом влезам 36 ќе се породам :lol: ама како што ве гледам сите со 40+, се повеќе сум уверена дека и јас ќе ја поминам 40 та :)

    Green.eyes да се прашувам јас уште денес би се породила :D дај кажи како да убрзаме процес, па да си се дружиме сите заедно во Чаир (ако се пораѓаш и ти таму) :lol:
     
    На TIGARCE86 и green.eyes им се допаѓа ова.
  9. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    chocolade, да можам уште сега би отишла, едвај чекам :) Не знам како се убрзува процес, ама мислам дека се' би пробала, ако имаат поиксусните да советуваат нешто нека кажат слободно :) Јас се движам колку можам, подобро ми е така, зашто веќе и лежењето ми е премногу неудобно, мислам на синко веќе никоја положба не му одговара, нон стоп се буни :D Сега кога треба најмногу да одмараме и да собираме сила за породување, јас не можам око да склопам, што од возбуда што од неудобност, ептен сум ненаспана :?:

    п.с. Не се пораѓам јас во Македонија, ако бев во Скопје, претпоставувам ќе бев и јас во Чаир, гледам искуства од други сите се многу позадоволни од Чаир. Со лесно нека ти е тебе, се надевам ќе биде побрзо :*
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски

    Фала мила, и тебе нека ти е со лесно. Не ни останува ништо друго освен да си почекаме на бебушите да им стане тесно :). Убаво што можеш да се движиш. Спротивно од тебе, последните 3 недели сум светска мрза. Убаво ми е да лежам, да одмарам. Од што ме боли цело тело едвај ручек правам. Доста е и тоа, нели :lol:
     
    На green.eyes му/ѝ се допаѓа ова.
  11. wtff

    wtff Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    533
    Devjki mozno li e jas da ve preminam site? :D Imam silni bolki vo kicmata, bolki vo preponite (okolu sramnite koski), i poslabi menstrualni. :?:
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Болки во кичма и во препони имам многу често кога ќе се изморам. До тој степен да не можам да одам. Но со одмор ми поминуваа. А за менструални, сум немала до сега :)
     
    На wtff му/ѝ се допаѓа ова.
  13. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    ^ wtff, мислам дека нема шанси :) Баш во истата недела и јас исто се чувствував, сега се спушта бебето надолу и затоа те болат препоните. Мене цела недела во тој период, може и 10 дена, премногу ме болеше кичмата, зашто најверојатно притискаше на некој нерв, и цела лева страна на кичмата ме болеше, не можев да мрднам. Имав и лажни контракции тогаш, и слаби менструални болки. Не се плаши, нормално е тоа :) Баш во тоа време имав контрола кај докторката, и' кажав што и како ми се случува, рече дека е сосема нормално за тој период, дека телото се припрема за породување, а бебето полека си зазема позиција за излегување :) Ќе ги чувствуваш овие работи од сега па наваму, таков е изгледа 9-тиот месец :)
     
    На heppymom, wtff и TIGARCE86 им се допаѓа ова.
  14. SpangeBob

    SpangeBob Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.267
    Пол:
    Женски
    Колку ви е убава темата! Со лесно да ви биде на сите.
    Извинете, ама морам да прашам. Генеколошки преглед дууури во вторник имам.
    По моите пресметки околу 5 и пол недели сум бремена. Некои три дена наутро многу ми се лоши. Еве денес до сега повраќав. Нели е рано за тоа? Има ли некоја слично искуство труднички???
     
  15. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Za da " predizvikate " poragjaj velat seks vo 9 ti :lol: jas praktikuvav so mm,ama deka se porodiv vo 41 nedela, bev kako trup od so golema i edvaj rabotev na slucajot. Ama nistoo... ne zapali toa kaj mene (mm se zapali samo :lol: ) nejkese da izleva peperutceto, pa zatoa so provokacija. Ili milum ili silum. Probajte, moze ke upali kaj vas
    aj so lesno na site, i da znaete mi se krkaat langidi (mekici) pobrzajte malku.
    SpangeBob stom si bremena nema pravilo koga se javuvaat macninite, kiselinite itn. Pogotovo vo prvoto tromesecje gi ima najmnogu.
    Ps. Mi fali temata mnoguu
    Pps. Deneska ni e godisnina so mm. Dve godini vo brak. :rock: :inlove: :clap: :party: :l:
     
    На Bufi, wtff, joy1 и 5 други им се допаѓа ова.
  16. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.822
    Пол:
    Женски
    Велат ананас во поголема количина го омекнува грлото на матката и чај од малина предизвикува контракции.На кој не му се чека нека проба :D
    Ни ги нема мешковците дали се породени?
    Девојче уште мн год да минете заедно во љубов и слога,мавни торта наваму :P
     
    На ddevojce, green.eyes и chocolade им се допаѓа ова.
  17. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Izvolte, ima i pivce i vince :)
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Rusi

    Rusi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Mesinja, vcera popladne se rodi nasiot Nikola
     
    На green.eyes, zazarsko, SimonaTino и 10 други им се допаѓа ова.
  19. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.822
    Пол:
    Женски
    Руси жив и здрав да е ,радост да ви носи :)
     
  20. bruno.com

    bruno.com Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2014
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    254
    Пол:
    Женски
    Cestitki rusi ziv I zdrav da e :*
     
    На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.