1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

УН Диета

Дискусија во 'Диети' започната од mKdevojce, 7 јануари 2010.

  1. mila34

    mila34 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    82
    Девојки имам едно прашање...После колку време треба да се почуствуваат ефекти? еве јас сум веке 14 ден на дијетава ама не гледам некои очигледни резултати...не се измерив на почеток си викам ке си почуствувам сама по изгледот и по алишта ..ама сеа за сеа како што ми се чини ништо..А е придржувам строго...не ескивирам , дека овде по форумов читам за 14 дена некои девојки симнале и по 7 кг , а јас како што гледам слабо скоро па ништо...дај ве молам дајте мотив некој некоја консултација...ви благодарам
     
  2. ristovska123

    ristovska123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    64
    Имам прочитано дека секојј различно слабее.Зависи колку си висока,колку килограми имаш,колку имаш за симнување.Ако имаш повеќе од 10 килограми препорачана е ун,а ако имаш 2-3 кг за симнување не се препорачува.Инаше ефекти треба да има во 1 или втората недела(јас за 5 дена ослабев 2 кг) и негрижисе сега нагло ќе изгубиш 2-3 кг.Не се мери секој ден на вага.Мери се на 10 или 15 дена :)
     
  3. ristovska123

    ristovska123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    64
    6 килограми ако бидеш упорна за 1 месец ќе ги симнеш :)
     
  4. Eci98

    Eci98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    6
    Не ви пишав за 5/90 протеински
    Доручек-2јаболки
    Ручек-3стека,леб,салата,супа
    Вечера-исто но без супата

    6/90
    Доручек-2крушки
    Ручек-гравче тавче,лев,салата
    Вечера-исто


    Пијам вода но бидејки сум од 12 до 10 зафатена само литро пијам во тој период

    Осекам дека пополека ке има ефекти
     
  5. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Здраво девојки !!!! Јас повторно ќе ве дружам :)
    Периодов навистина немав воопшто време за ништо , ама сакам сега повторно да си ја почнам диетава.
    Минатиот пат издржав цели 90 дена и потоа повторно ја почнав и држев до пола.
    Резултати имаше и тоа премногу, ама повеќе бев задоволна од промената во организмот.
    Имав премногу енергија, посреќна бев и ми треба сега тоа.

    Така да, се надевам ќе се дружиме заедно се до 90тиот ден. :)

    1 ден - протеински

    Доручек - праски
    Ручек - пилешко со зелена салата
    Вечера - салата
     
  6. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Нема никој да ме дружи?

    Ајде терам соло овојпат..

    2 ден - Скробен

    Доручек - Кафе и две јаболка
    Ручек - Ориз со пиперка и кромид
    Вечера - зелена салата
     
  7. xxLoodacaxx

    xxLoodacaxx Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Зошто си мешала протеини?
    убаво си пишува дека не треба да се мешаат протеини(само месо или само јајца или само млечни производи)
    и зошто јагленохидрати во протеински ден(мислам на зелник со урда)?
    Нормално е да не изгубис килограми
     
  8. nonamefanatic

    nonamefanatic Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    53
    Три недели ја држам минус 4 килограми се чувстувам прекрасно и не се откажувам :D
     
    На mKdevojce му/ѝ се допаѓа ова.
  9. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    3 ден - Јагленохидратен

    Доручек - Кафе + Две јаболка
    Ручек и вечера - макарони со доматен сос

    4 ден - Прво Овошен !!! :D

    На менито јаболка и по некоја банана
     
  10. blackred

    blackred Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2014
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    ве молам побрзо кажете ми дали во протеински ден ајвар се јаде во замена за салатата со месо или па да не јадеме месо само ајвар ,леб и салата ??? :(
    и друго прашање,денес ми е овошен ден.дали можам да јадам пример за ручек банани ,грозје и круши или мора едно овошје ???
    фала ви и да ослабете сите :*
     
  11. ristovska123

    ristovska123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    64
    Ајварот е правен од зеленчук,можеш да го јадеш како салата ама не многу 2-3 лажици(има многу зејтин)
    Во овошниот мислам дека за ручек можеш да јадеш повеќе овошја(да си направеш овошна салата) само за доручекот 2 исти,после тоа во денот како сакаш комбинирај го овошјето :)
    Денес ЈХ
    Доручек:Неколку парчиња лубеница
    Ручек:Јувки со кечап
    Вечера:2 парчиња со крем,пола чаша пудинг,6наполитанки (претерав малце ама од школо дојдов и ми се јадеше,сепак немам прекршок,политанките беа мали :) )
    Утре овошен и ќе јадам лубеница,јаболка цел ден,можеби ќе си купам сончоглед на школо,ќе видам

    на прва смена доручекот ми е во 6и 30 (пред школо),ручекот во 13 и 30,14,13 и 30(зависи кога ќе дојдам од школо ако во скробен печам компири ме фане 14ипол) вечера:во 19и 30 или 20h
    на втора смена:доручек сабајле во 8 кога станувам,ручек во 11,11и 30 вечерата ми е во 18,19
    Вака ми е ептен убаво на школо не јадам ништо најадена сум ако ми се јаде си џвакам орбит ;) Позз до сите :*
     
    На blackred и Srckata28 им се допаѓа ова.
  12. blackred

    blackred Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2014
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    11ти ден

    доручек:две праски
    ручек:проја со мааааалце сирење
    вечера:2торти и чоколадо за готвење една лента
    иначе 3 кила сум ослабена :!: :clap:
     
  13. MejustMe

    MejustMe Нов член

    Се зачлени на:
    28 септември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Го направив профилов за да можам да се приклучам овде.
    Ја почнувам диетава денес и добро би ми било да си имам некој да разговарам за тоа.
    Сега имам 70кг (мислам :lol: ) и сакам да стигнам до 55.

    Појадок зелен чај и 1 банана
    ручек и вечера не сум стигнала. најверојатно ќе биде варени јајца
     
  14. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    20.467
    Денеска сеуште ме држи мотивацијата која ја добив вчера навечер.Еве некако почнав со диетава,да издржам денеска и утре и после не е страшно.Ако издржам ќе почнам да пишувам тука.Потребно ми е да симнам 5-6 кг,ама и додатно ќе ми треба вежбање за обликување на телово.
    Ја држев веќе еднаш,намалив 12 ,од кои за жал за период од 6-7 месеци вратив 2. Не е страшно,ама мора да се внимава.
     
  15. MejustMe

    MejustMe Нов член

    Се зачлени на:
    28 септември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    hello-kitty.90 Јас вежбам дома Т25 и календарот трае 3 месеци, исто колку и диетата па се надевам ќе видам резлутати.
    Ако сакаш нешто полесно ти ги препорачувам 30 day shred, ги има на youtobe 1,2 и 3 ниво. За обликување се супер.
    Кога си ја издржала еднаш ќе ја издржиш уште еднаш. Ќе си правиме друштво. ;)

    Ручек беше салата со сирење, домат, мм и босилек; 1 лебче (не црно), малце малиџано за лутина и малце печурки запржени :$ со лимон. Заборавив супа :P

    blackred :clap: :clap: :clap:

    Гледав на други места каде што ја имаше диеатава луѓе губат многу на килажа. Тоа ќе ми биде мотивација.
     
    На hello-kitty.90 и blackred им се допаѓа ова.
  16. LiliMari

    LiliMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2013
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    18
    Повторно ја почнувам ун од утре понеделник 29, ајде кој е за, или барем утре е на протеински ден.
    Диетава е супер минатиот пат бев презадоволна, ајде сега уште последните неколку кг кој се бројат на една рака
     
  17. blackred

    blackred Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2014
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Прво,извинете што ве давам пошо буквално секој втор одговор од мене е ама од понеделник сум втора смена и немам како да се синхронизирам со ручекот и вечерата.Ај барем да беше различно на пауза ќе си купев нешто па дома друго...ама се враќам во 7 и не можам ебате грав да си носам во пластично и да си постелам крпа па плус салата па леб .ужас.Како се снаоѓате вие ако сте биле во ваква ситуација и дали можам наместо ручек и вечера кога ке дојдам дома да јадам порција ипол од јадењето ?? Фала ви однапред хехе.
     
  18. LiliMari

    LiliMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2013
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    18
     
    На blackred му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ristovska123

    ristovska123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    64
    Дечки на втора смена доручкувајте во 8,ручајте во 12 и кога ќе се вратите одморете малце и вечерајте во 7 така е најјубаво.На школо џвакајте мастики орбит,мене многу ми помагаат и воопшто не чувствувам глад. ;)
     
    На blackred му/ѝ се допаѓа ова.
  20. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301

    Најдобро е да јадеш во 12 пред да одиш на училиште. Ќе си ручаш и потоа кога ќе се вратиш ќе си вечераш. А наутро до 12 ќе пиеш вода и овошје.
    Овошните најлесно се држат кога си на училиште. :) Ќе си земеш бананче, портокалче и готово ;)

    Иначе мене

    Ден 10/90 - Овошен
    Малку ми се измешаа деновите ама нема врска. Денес на мените јаболка, манго и кафе! :D
     
    На blackred му/ѝ се допаѓа ова.