1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Виткана коса

Дискусија во 'Коса' започната од velesanka, 10 април 2010.

  1. love-it

    love-it Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    78
    Јас имам природна многу вртена коса.Вообичаено ја пеглам со преса за коса но така многу ми се оштети а исто така имам првут :( навистина многу тешко ја мијам со "head and sholders" шампонот а исто така за 2 дека ми се мрси.Што да правам? :x
     
  2. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    Каде во Ск ја имаше кремата Хоби за виткана коса, во Космо и Дм ја нема, каде на друго место да побарам ?
     
  3. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Види во рамстор , тинекс
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.642
    Пол:
    Женски
    Јас имам виткана,но разлетена коса и сеуште не сум си нашла погоден шампон.Ајде препорачајте нешто освен Wash&Go и Head and shoulders,све сум испорбала од тие.Поздрав,фала однапред :D
     
    На Maria.Vampire му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Ruzica00

    Ruzica00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    172
    После купување на секакви скапи,скапи,најскапи шампони, излезе дека одлично ми одговара, ни помалку ни повеќе, шампонот Тео бебе :)
     
  6. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Женчиња.. Сакав да сменам у изгледов нешто и се одлучив да ја сменам фризурава, дека не знаев каде да прашам реков тука ќе пишам. Виткана ми е и до раменици, сакав на степени да ја направам и да ми ја изретчат ( Оти многу ми е бујна) Совет?
    Благодарам однапред :D
     
  7. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    сега зависи за колку вртена коса станува збор,и дали често ја средуваш,мислам дали ке ја носиш така или ќе ја пеглаш? Но можеш да пробаш,би требало да ти е добра,а и коса е ке порасне ;)
     
  8. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    и јас имам виткана и разлетена коса,користев Wash&Go,па го сменив бидејки уште повеќе добиваше на волумен и побујна беше.Не би било лошо да пробаш од шапоните на орифлејм или авон и да си земеш маска за коса и капки
     
  9. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Виткана ептен,локни и бујна. Е сега нормално некогаш ќе ја испеглам некогаш со пена ќе ја направам. Барем така планирам :^) :D
     
  10. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    за таква виткана коса најдобро е да е долга и би те посаветувала да ја пушташ.Можеш да ја изретчиш ама ептен малку и малку степен колку да имаш некаков облик, ии пуштај ја :D
     
  11. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    ^^ Па така и планирав, немам намера да ја кратам ич, едвај ја пораснав. :lol: Фала :*
     
  12. MoonChild

    MoonChild Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    90
    [​IMG]

    Колку чини ова ?
     
  13. PinkDramaQueen

    PinkDramaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Балеа спрејов за локни е само за тие што имаат виткана коса да им ги оформи убаво локните или пак се прават локни од него на права коса?
     
  14. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Мене косата природно ми е виткана ама не локни, туку онака како прекршена. И ставам пена Интеса и многу убава ми испаѓа.
     
  15. nikolija26

    nikolija26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2014
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    590
    Сакам да ве прашам значи јас имам виткана коса и сега ме нервира не ми се обликуваат убаво локните, ќе ми се надува косата и грдо изгледа што да и правам кажете ми некој совет
     
  16. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.759
    Пол:
    Женски
    Го има ли некој користено овој гел - крем за коса, имам виткана коса на големи локни како брановидна е, што се не пробав и ништо не ми ја прави убава косата, а од тоа што бев задоволна не можам да го најдам изгледа е повлечено од продажба. Дали е добар за оформување на локни, затоа што сепак не се работи за стандарден гел, ако има некој искуство со него да сподели :wasntme:
     

    Прикачени фајлови:

  17. pavlinapale

    pavlinapale Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Јас го имам, го купив порано од аптека со намера дека ќе ми ја витка но ништо од тоа и сега си го користам само ко ќе ја фенирам , и мене ми е виткана на големи локни на некој места мали :x ужас па сега дека ми е долга многу ми се заплеткува и многу ретко виткана ја носам, а иначе Тафт розовата многу ми ја витка, а не ја мрси. 8)
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  18. pavlinapale

    pavlinapale Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Спрејот е за тие што имаат виткана коса , ама еве и јас имам виткана па не ми ја витка , а кремот од балеа е многу убав :)
     
  19. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Го користел ли некој ова фигаро? Го видов во Рамстор, па да видам коментари пред да го купам. :)
    4t34t34.jpg
     
  20. moni18

    moni18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2014
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Незнам колку би ти користел одговоров бидејќи има доста време одкако си го поставила прашањево, но ајде, да си кажам јас :) Нивеа крем-гелов го користам многу време, исто и сестра ми, за ништо друго не би го замениле, премногу сме задоволни, кадриците ми се преубави, но секако, витканата коса бара многу нега, неочекувајте само да ја намачката со нешто и таа да биде woow, како на сликите што ги гледаме на интернет.. :/ :)