1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Студентски домови

Дискусија во 'Образование' започната од Unfaithful18, 28 јуни 2010.

  1. jasminabt95

    jasminabt95 Нов член

    Се зачлени на:
    19 август 2014
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    primena sum vo stiv besplatno sakam da znam koi dokumenti se potrebni i koga mozi da se vselime?
     
  2. Marinka99

    Marinka99 Нов член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2014
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    Na listot za ziranti, treba li da ima pecat od firmite vo koi se vraboteni zirantite ili samo nivni potpis??
     
  3. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Зошто на некого му се потребни жиранти а на некои не ? И како тоа може бесплатно да седиш во студентски ?
     
  4. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    17.756
    ^ Не живеам во студентски, ама по некоја логика, оние што немаат никакви финансиски примања или минимални примања во семејството сместувањето им е бесплатно.
     
  5. stiki18

    stiki18 Активен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    56
    Треба да има и печат.
     
  6. LifeLove

    LifeLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    141
    Можеш да се вселиш веднаш по објавувањето на резултатите до 10 дена најдоцна. Најрано сега што можеш ти е понеделник.
     

    Прикачени фајлови:

  7. pasarora

    pasarora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    6
    да не има некој од Пелагонија што сака да се префрли од женска во машка зграда? :)
     
  8. moniiiii4

    moniiiii4 Нов член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Дали некој сака да се префрли од Пелагонија во Сенич?
     
  9. visnicka

    visnicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    20
    Има ли неκоја девојκа од Пелагонија што саκа да се пρемести во Стив 1- машκа?
     
  10. Athena17

    Athena17 Нов член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Дали може некој да ми го каже бројот од Стив Наумов и бројот на сметката на која треба да се уплатат парите? :)
     
  11. sweet<333

    sweet<333 Нов член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    dali nekoj saka da kupi bonovi od pelagonija?
     
  12. LoveIsAllAround

    LoveIsAllAround Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    92
    Епа значи имам неколку прашања.Најпрво сакам да престојувам во студенстскиот дом Кузман па ме интересира колку е одалечен од ФИНКИ,исто така сакам да знам какви се условите таму и по колку цимерки се во соба :)
     
  13. LittleChili

    LittleChili Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    2.227
    =Кузман ти е центар, сега проверив на гугл мапс и од ФИНКИ до Рекорд ( строг центар) има 2.3 км или пешки значи 30 мин. Јас сум била на посета . Таму се по двајца во собите, не знам дали и кај девојкиве е така, на спрат нема определување видов дали машки комшии имаш или женски. Сега не знам дали кај сите се исти собите, на спратот се вц. Ваму каде што бев собата е мала, одма кога влегуваш лево има еден регал голем, заеднички за со тој што ќе седиш, десно имаш огледало зависи какво ќе најдеш, лабаво и рафт за да си оставиш таму сапун, четка. Многу е мал просторот само насредина се поминува, до едниот кревет е од едната страна на ѕидот, другиот ма другата и имаш по две маси исто од таа страна што се креветите и голем прозорец. Сега имаш и соби со тераси, не знам не сум влегла и не знам какви се ти соби. За храната колку што сум информирана имало редовно, исто како и кај сите домови е со бонови.
     
  14. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас имам одено во Стив студентскиот и Гоце. Во Гоце во машкиот дел е руини. Сега ги реновираат па ваљда ќе се подобри. А во Стив во женскиот сум бил и многу посредено и подобро е. а во Кузман немам идено. Немам никој од таму. ;(
     
  15. thefuturedoctor

    thefuturedoctor Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2015
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Кој студентски е најблиску до медицински факултет во Скопје? И какви се условите ако има некој таму што престојувал или знае како е?
     
  16. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.514
    Допаѓања:
    2.157
    Кузман е најблиску, таму е најдобра храната, но собите се малечки по 2ца во соба(што е подобро, отколку по 4ца во Стив и Пелагонија) и како најголем недостаток е што има вц на спрат. После Кузман по близина е Пелагонија, а Гоце и Стив се подалеку.
     
    На thefuturedoctor му/ѝ се допаѓа ова.
  17. AngelinaJoliee

    AngelinaJoliee Активен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Имa ли среднoшкoлци вo Пелaгoнијa?
     
  18. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Продавам бонови за пелагонија, заинтересирани во лична порака :)
     
  19. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Некој да не има место во Гоце студентскиот што не го користи, по можност остава, кујна, цртална, апсолвентска... Да направиме некој договор?
     
  20. little.doll

    little.doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
    Од септември сум со намера да престојувам во Стив во бараките, па имам прашања во врска со примањето таму,дали би ме примиле без ''врски'' и дали се смета и тоа ако имам добар просек од предходната година на факс ? Благодарам.