1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пинк Ѕвезди (Алфа)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 18 септември 2014.

  1. BI-44

    BI-44 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    974
    Допаѓања:
    484
    "Пинк ѕвезди" е ново музичко шоу, продуцирано од телевизија Пинк, а ќе се емитува до мај во сите земји во регионот.
    Жирито го сочинуваат Цеца Ражњатовиќ, Марина Туцаковиќ, Бора Џорџевиќ, Харис Џиновиќ и Мирослав Илиќ. Во секоја емисија ќе се натпреваруваат дваесет кандидати од кои жирито бира десет кои одат понатаму, а другите десет испаѓаат. Изборот на кандидатите се базира само на гласот, затоа што жирито не ги гледа кандидатите туку само ги слуша а откако одбира преку тастер дали кандидатот оди понатаму, тогаш столиците на кои седат се креваат во воздух, жирито се врти и ги гледа кандидатите во лице. Доколку тројца членови од жирито го притиснат тастерот и нивните столици се кренат, тогаш кандидатот ја поминува првата препрека. Потоа следи уште една препрека, односно уште една песна која новата ѕвезда треба да ја испее. Во секој момент, жирито може да се предомисли и да не го пушти кандидатот понатаму.
    Во одлуката на жирито не се меша никој, а доколку тие изберат повеќе од десет тогаш на сцена се става стаклената соба во која жирито тајно се договора кои ќе бидат финалните десет.
     
    На atala и ivancekitty им се допаѓа ова.
  2. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Ова шоу е како voz mexico.
    Ми се допаѓа
     
  3. mila25ve

    mila25ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    1.090
    Пол:
    Женски
    ја гледав првата епизода на нет и ми се допадна шоуто поразлично е од идол или ѕвезде гранда, а од кога ќе почне дА се емитува на алфа?
     
  4. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Шоуто на Алфа почна да се емитува од овој вторник од 22.00 часот и трае по еден час.Мене ми е многу интересно и забавно и затоа ќе продолжам да си го гледам и понатаму на Алфа!И мислам дека е многу поразлично и поинакво од другите забавни музички емисии што сме ги гледале досега на телевизија! :* :inlove:
     
    На mila25ve му/ѝ се допаѓа ова.
  5. fashion.girl.13

    fashion.girl.13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    оваа недела ја гледав секоја епизода и многу ми се допадна интересно шоу е и ќе продолжам да го гледам само не ми се допадна што помина таа женската во последната епизода последна или претпоследна што пееше ич не пееше убаво :)
     
  6. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    На Алфа го кратат, на јутуб ги има двете епизоди до сега што се искочени, по 2 ипол саати траат.Не е лошо, не е толку сељачко како Ѕвезде Гранда, а има луѓе што стварно убаво пеат.
     
  7. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Не го кратат, туку го делат на три дела кои се даваат во вторник, среда и четврток
     
  8. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Супер си е шоуто, Милан Калиниќ епен добро го води, судиите се супер а и навистина добри кандидати има.
     
    На atala му/ѝ се допаѓа ова.
  9. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.710
    Пол:
    Женски
    Милан ме пукнува од смеа..мајке ми он није нормалан :D
     
    На atala му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Не знам дали го гледате Пинкове Ѕвездички, мене то ми е многу поинтересно од другото со големите, децата се невeроватни таленти.

    Детето е феноменално :clap:
     
    На atala, Marossa и mileystar им се допаѓа ова.
  11. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.907
    Допаѓања:
    32.508
    Пол:
    Женски
    Гледам Пинк Ѕвезди. Ми се допаѓа шоуто, особено тоа што членовите на жирито се зафркаваат.
     
  12. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Gi gledam i malite i golemite :) interesni mi se...osebono zakackite pomegu Hari i Miki :D Kalinik e super voditel,zabaven,interesen.
     
    На atala му/ѝ се допаѓа ова.