1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопски знак со најлоши каректеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од fatbeautiful, 20 јули 2011.

  1. Kacjushka

    Kacjushka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    170
    Не знам за најлоши, знам кои мене најмногу ме нервираат.
    Девиците се премногу здодевни и напорни суштества, ќе ви дрдорат над глава убедени дека се во право иако всушност немаат поим. Мислат дека се премногу сестрани и интелигентни а станува збор за просечни човечиња во секој поглед. Точно е дека се наивни, во се можеш да ги убедиш освен ако им укажуваш колку се наивни, во тоа никогаш нема да поверуваат.
    Стрелците се е*иветер 90%. Жените премногу озборуваат, мажите потсеќаат на дворски шутови. Има ретки исклучоци.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ketnis

    Ketnis Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    238
    Пол:
    Женски
    Според мене вагите и девиците :D
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Rawr

    Rawr Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    38
    бикови дефинитивно
     
  4. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    На мојата листа се Близнаци, Овен,Шкорпија, Јарец и Риби .... ај да прекинам подобро како ми тргнало ќе излезе дека сите знаци ми се лоши :D јас сум Рак и самата за себе си ја двојам како лоша особина Емотивноста и честото непотребно сменување на расположение . :devil::devil:
     
    На cresa-jagoda, realGirl и LittlePinky им се допаѓа ова.
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Девицата - најужасни се, љубоморни, дволични, себични, сакаат да манипулираат, да имаат се што поседуваат другите. Немаат свое "јас".
     
    На blueeparadise, samovila.red., Good.Girl. и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Ferhundela

    Ferhundela Активен член

    Се зачлени на:
    22 март 2015
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Женски
    Хахах јас сум девица и да за напорни напорни сме, знаеме да манипулираме, знам да си ја свртам секогаш ситуацијата кон мене, секогаш тука за да те сослушам совет да ти дадам, не сме наивни у никкој случај( барем јас) добри другари, коа сакаат, сакаат многу ,нема шанси да те изневерат, лубоморни, и јас сум у стил не дирај ме не дирам те ама закачиме ке се покаеш сто пати знам да бидам дрска и лоша на јазик :D
     
    На shushu му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Schizophrenia1

    Schizophrenia1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Нема врска хороскопскиот знак се е до личноста. Ја сум на пример вага а не сум ни нарцисоидна ако може да се каже ја немам ни самодовербата ахахаха .. Од хороскопските знаци така не ми е оди многу со Лавовите сакаат да бидат центар на внимание, манипулатори, горделиви.. сепак немора да значи за сите хахаха
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  8. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Водолија, Девица, Овен и Стрелец:
    -Другар и братучед водолии, абе абе живци да ти откорнат.Одвратни знаци, инати најголеми се бараат само де те критикуваат, они се најдобри, секогаш во право, а причина за карање не треба да има, ќе се испокара и око нема да му трепне (facepalm)
    -Девицa-другар и другарка, досади живи, најголеми наивначи, во се веруваат, можеш да ги лажеш до утре нема да те сетат, па кога ќе почнат да прашуваат глупи прашања посебно машки девици оф леле. работа да не си фатиш со нив |(
    -Овен-татко ми, абе абе да може со исти фармерки цел живот ќе оди ама нема да даде пари нови да си купи :^).Зборлести како ножици, а за карање први, ма ќе ти кажат се у лице, влакно на јазик немаат.
    -Стрелец-другарками, да се оговарало на секој чекор, и тие наивни како девицине, малку глупички и гоеми инати!

    Шкорпиите цареви :muscle::muscle:, покрај нив најдобри се рибите, ракот и лавот :D
    Едит: Патем јас сум шкорпија и си уживам, да љубоморни сме ама кога премногу сакаме (а не љубоморни ако некој има нешто повеќе од мене), одмаздливи-и тоа како, уфф во крвта ми е тоа, обожавам да кројам планови хаха, искрени-не секогаш, мора да се лаже де и тоа добрно ни оди, напорни-нее, никогаш, секогаш сме кратки и ЈАСНИ :D
    Што ви смета кај нас не знам, за разлика од некој други ние сме срциња :P:P
     
    Последна измена: 6 април 2015
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ferhundela

    Ferhundela Активен член

    Се зачлени на:
    22 март 2015
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Женски
    Шкорпите се болно љубоморни во врска со нивните партнери (сепак тоа е е индивидуално, не се сите луге исти) и да одмаздољубиви се и све подмукло работат.
     
    На samovila.red. му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mini90

    Mini90 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2014
    Пораки:
    570
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Дечко ми е шкорпија, фала богу не е толку љубоморен :lol: А рибите бе? Јас сум риби во хороскоп, и не ми е јасно зошто ги опишуваат како пасивни.. Дефинитивно подзнакот има големо влијание :rofl:
     
  11. Abrakadabra

    Abrakadabra Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    20.043
    Пол:
    Женски
    На астрологијата едно време гледав како на забава без врска и ништо друго. Но еднаш сестра ми порача некоја книга од Хрватска, ама по грешка доби книга со некои графи и таблици и толку беше налутена, да јас решив да откријам што е работава со табеливе и степени некои?? чуда. Се заинаетив и открив дека е тоа за пресметување на подзнак ( поим немав дека има такво нешто ) куќи и планети бла бла.Море кога почнаа после сите да ми бараат да им пресметам што се во подзнак, па куќите кај им биле и планети, па несакајќи почнав да се чувствувам како астролог аматер хахахаааа
    На темата лоши карактеристики, искрено сите имаме лоши страни и таков знак без лоши страни нема.
    Мени сите ми се ОК бидејќи се трудам да ги разберам тие со кои сум и секогаш прво ги гледам добрите, а потоа лошите особини. Гледам за мојот знак најмалку има поплаки. :wasntme:
     
  12. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Овен дефинитивно - имам блиски личности од знаков, абе поголем инает не постои мислам, не се излага на крај со нив, себични, и самобендисани дури и премногу.
    Риби - овие па се спротивно, наивни, самокритични, само си наоѓаат причина за нервози и се жалат на некој, потпаѓаат многу под туѓо влијание, емотивни до коска што не се трпи.
    И да си кажам искуство од стрелец машко - забавни и исклучително шармантни, ама тоа зборењето бе не можеш да ги стигнеш, бетер од жени на чешма.:D
     
    Последна измена: 9 април 2015
    На samovila.red. му/ѝ се допаѓа ова.
  13. BojanaLegija

    BojanaLegija Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    66
    Е сега зошто вака ми правиш... Водолија сум ^_^
     
    На srhsejbsk му/ѝ се допаѓа ова.
  14. mackica1

    mackica1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    1.721
    Пол:
    Женски
    Близнаци и лав дефинитивно, секогаш има исклучоци али сите што ги знам со овие знаци неможам да ги поднесам, лавовите се покажале како негативни и себични а близнаците зборлести, досадни и напорни, едвај да ги откачиш...
     
  15. Cecyska

    Cecyska Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    Bikovitee ne gi mozam :@
    Lav sum inace i mnogu sum gorda na toa bidejki sme najdobri.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Cecyska

    Cecyska Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    Ne deka se falam ama taka e :) i neznam zosto imate negativno mislenje za lavovite :( pa ne sme taka losi
     
    На AthenaAsamiya и buba4e89 им се допаѓа ова.
  17. QueenElizabeth

    QueenElizabeth Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2015
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Лав дефинитивно,сигурно има по некој исклучок но според мое видување се некако дволични,себични ,сакаат да те искористат,напорни се,иритантни...
     
    На littleflower и LittlePinky им се допаѓа ова.
  18. Addy

    Addy Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2015
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    194
    Пол:
    Женски
    Мене пак најмногу ме нервираат рибите и шкорпиите :@
     
  19. hrcace

    hrcace Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    160
    водолија, бик
     
  20. hrcace

    hrcace Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    160
    водолија, бик и вага :puke: