1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    Welcome autumn! :inlove:
    [​IMG]
     
    На mal.ecka, Ketnis, LittlePinky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Брат ми ме гледа и ми се смее, сум гледала цртан филм, сум била дете :D како да не, каде е пишано тоа правило дека цртаните филмови се само за децата? ќе си гледам тоа што сакам јас! ]:)

    Покриена со топло ќебенце, цртан филм и чаша топло чоколадо :) уживанција :mm:
     
    На sweet-star, bittersweet, Elennaa и 10 други им се допаѓа ова.
  3. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Од 60 тв програми на 20 има гатачки кој со свеќа ,кој со грав ,кој со карти ужас.Ајде тие се решиле така да заработуваат ,па да кога нашле овци за стрижење.Гледам јас од чиста радозналост да видам до каде може човек да се изглупира,се јавуваат на таа српска телевизија кај гатачката и оваа му вика на овие што се јавија да се јават уште три пати за да успее гледањето :D леле бе луѓе нензаев дали да се смеам или да плачам,а најкриво ми беше што најповеке имаше македонци во емисијата.
     
  4. Espadrila

    Espadrila Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 април 2013
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    20.736

    На 20 програми гатачка, на 10 нешто во стилот на Ѕвезде гранда, и Пинкови ѕвезди, на 20 турски серии, на 5 вести...златен Бумеранг, Картун нетворк, мини ултра и уште некоја де....
     
    На SparkyAngel и elisabeta им се допаѓа ова.
  5. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.208
    Допаѓања:
    93.610
    Eдна мисла вика: ''Во животот прави се' добро, еднаш направи лошо - лош си, а прави се' лошо и еднаш направи добро - добар си.''
    Не можам да се сложам повеќе со ова.
     
    На Barbie20, Mahidevranfan, eliesaab и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Serafima

    Serafima Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    1.229
    Допаѓања:
    21.266
    И една мала болка знае да покаже колку сме слаби и колку не го цениме она највредното што го имаме, здравјето.
    Копнееме по материјално, копнееме по се’, ама таа мала болка, наша или на оној кој најмногу ни значи, кажува се’. Ништо не е повредно од тоа здравје што нажалост не можеме да го стекнеме како се’ друго.
     
    На bittersweet, Mama25, Elennaa и 20 други им се допаѓа ова.
  7. Ketnis

    Ketnis Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    238
    Пол:
    Женски
    Ја обожувам есента, сувиот студ, слабиот дожд, силниот ветер, разбушавената коса, топлиот кревет, долгите прошетки по златните лисја, силните искрени прегратки, насмевките, неговите бакнежи... :$ :inlove: :inlove:
    Ова време поради некоја ни за мене непозната причина ми влева сигурност. И покрај главоболката успеав да ја носам насмевката. Цел ден сум опкружена со секакви луѓе и за прв пат тоа воопшто не ми пречи, напротив уживам да ги гледам сите тие различни карактери кои кога се оддалечуваат од мене се претопуваат во толпата наречена ученици. :?: :angel:
    Имајте убав ден :*
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  8. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.036
    Пол:
    Женски
    Останав јас така занемена. Не знам што да одговорам, ниту како. Дали да бидам лута, или среќна? Барем да ми објаснеше. Сега... сега не знам ни што ми се случува.
    Каде сум? Во вулкан кој самошто не експлодирал, или на ливада со прекрасни цвеќиња?
     
    На Ketnis му/ѝ се допаѓа ова.
  9. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.449
    Допаѓања:
    22.754
    Пол:
    Женски
    Убаво е чувството кога ќе се видиш на список со највисок број поени. 8) ^_^

    Сакам стално вакааа... :angel:
     
    На bittersweet, Lella, Elennaa и 18 други им се допаѓа ова.
  10. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.214
    Пол:
    Женски
    Да ви кажам нешто ама да остане меѓу нас :D Имам нов дечко :inlove:
     
    На Lella, Elennaa, ColoursOfTheRainbow и 12 други им се допаѓа ова.
  11. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.449
    Допаѓања:
    22.754
    Пол:
    Женски
    ^^
    Те бомбардирам во ЛП да знаеш. :D :*
     
  12. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Не можам да ги разберам комбинациите од типот - хеланка, црна (по можност скаена, али не мора, може и проѕирна), маица памучна црна исто, или на рамки, или во форма на корсет, памучно и тоа.
    И да потенцирам, должината на маицата - до ластикот на хеланката. Имате претстава за што зборам?

    Зошто? :?:
     
    На Someonespecial, ColoursOfTheRainbow, Espadrila и 10 други им се допаѓа ова.
  13. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    Ги мразам моментите кога имам толку многу да кажам,а од мојата уста не излегува никаков глас.
    :headbang:
     
    На Elennaa, ColoursOfTheRainbow и girl-miri им се допаѓа ова.
  14. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.763
    Допаѓања:
    8.766
    Пол:
    Женски
    Типична македонска работа !
    Те повикуваат на интервју, ти кажуваат услови и се она што треба да работиш, до тој степен во себе да си кажеш, браво, знаев дека џабе не ми се дипломите 8) . За на крај кога ќе ти кажат дека си избран од многуте кандидати, свест да ти се заврти што се треба да работиш, плус многу сосема различни работи, најмалку 10 различни од професијата за која си учел и за која е огласот за работното место, а плата иста !!! :@ Е дури тогаш пак се враќаш во реалноста. Да бе, ова беше МАКЕДОНИЈА ]:) .
     
    На Serafima, SparkyAngel и Valerin им се допаѓа ова.
  15. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.223
    Допаѓања:
    124.267
    Денеска се точно 4 години дружба со Фемина.
    Повелете, почастете се.
     

    Прикачени фајлови:

    • FSeAwIi.gif
      FSeAwIi.gif
      Големина на фајлот:
      997,7 KB
      Прегледи:
      323
    На Elennaa, Someonespecial, ColoursOfTheRainbow и 15 други им се допаѓа ова.
  16. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    На нас ни се посреќи есенва.Посакувам радоста и заљубеноста да ни потраат многу долго :)
    Ех и јас да се пофалам го променив својот статус,лебдам по облаците,нон стоп се смешкам луѓенцава околу мене мислат дека сум луда, а вушност јас имам некој покрај себе кој ме прави среќна со своето присуство :inlove:
     
    На Arthur и Barbie20 им се допаѓа ова.
  17. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Изгледа закаснав во животот .. повторно ! Некои ружи се недопирливи .. расцветале во нечии градини само да не воодушеват со своето постоење и гадно да не изгребат со своите трње .. Но,тоа е, сватив дека најголемите грешки во нашиот живот се всушност нашите најдраги спомени .. :fubar:
     
    На Barbie20, mal.ecka и GirlRose им се допаѓа ова.
  18. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    За сите оние кои се враќаат од кафиња со одредени особи и креваат одма телефон да ти кажат кој што рекол за тебе, само ова би им го рекла
    [​IMG]
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Ivy89

    Ivy89 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    1.056
    Пол:
    Женски
    сдк... не се жалам, стојам цврсто и во најтешкиве денови, но кога ми треба другарка никоја нема. Го мразам она - ако можам да го наречам оправдување, дека сум била до нив и во лошо и во добро, дека јас сум ги барала да се видиме да поразговараме 10/1 пати, ама вистина е ( и џабе се силам пак да се јават пак ќе трчам да им угодам, да не погрешам, да не се налутат) и кога наеднаш ќе ги снема, тие пак чекаат Јас да сум таа што ќе ги побара. Се чуствувам како да постојам само за од корист.
    Е неможам повеќе, се е јасно :(
    Другарство ли е тоа да се гледаш еднаш во годината, а сте поминале толку многу време заедно :?:
    И не мрчам, само ми тежеше, ете повеќе не. :)
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  20. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    А мене па анимал принт ми се омилени :lol: :rofl:
     
    На Anouk му/ѝ се допаѓа ова.