1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заработи преку интернет

Дискусија во 'Барање работа' започната од littlegirl92, 5 јануари 2011.

  1. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    И јас се чудам како сите зборуваат за страните за кликање а никој не зборува за одеск. Веројатно на никој вистински не му се работи.

    И претходно имам зборувано за ова но еве пак, јас пак работам на одеск и новиот проект ми е платен 5 долари од саат. Ако навистина сакате да зарботите но и да работите посветете се на одеск и фриленсер сајтовите. И повторно благодарност до pussy-hunter кој што ако не се лажам прв ни ги кажа овие страни и јас благодарејќи на него почнав да работам на одеск.
     
    На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Мој роднина работи како алфа во полиција. Зборувавме за ова ..заработи преку нет , од дома..и што се не ми изнакажа ..се најлошо. Лаги огромни. И успеа да ме натера да си ја избришам сметката од една таква страница. И не се уклучувам веќе. Ми кажа дека не само што е невистина ,туку е и криминал.
    Имале 3 лоши случаи со ова годинава :)
     
  3. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    Секој со своето искуство.... има милион такви страни но незначи дека сите се лоши. Еве за одеск има само позитивни искуства. Лесни пари нема никаде да не се лажиме. Ако работиш ќе заработиш без рзлика дали на интернет или не.
     
  4. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Јас на оDesk добив понуда за работа од 2500 долари месечно. Не сфаќам зошто би било криминал ако работам и патем истите пари ги пријавувам во УЈП.
     
    На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. billestyle

    billestyle Нов член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво дечки ме интересира дали има некој искуство со оваа страна за заработка преку интернет http://theweeklyjob.com/account.php и ако може да ги пренесете да знаеме на што сме. :hai:
     
  6. tigrica92

    tigrica92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    549
    Пол:
    Женски
    Некој погоре го критикуваше Пробукс, па еве доказ дека сеуште исплаќа :) Доколку некој сака да се зачлени: http://adf.ly/rVDjO
     

    Прикачени фајлови:

    • probux 5.png
      probux 5.png
      Големина на фајлот:
      143,9 KB
      Прегледи:
      187
  7. nananananana

    nananananana Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    5
    дали некој работи на croclix.me ?
     
  8. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    3.986
    Допаѓања:
    22.423
    Пол:
    Машки
    А во која категорија? (ако може да знам) :)
     
  9. ivan26

    ivan26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    Доколку некој има проблем во врска со кмпјутер интернет итн итн.. Посетете го сајтот за помош http://fanyit.com

    Уште нема многу постови сеуште е во фаза на обраборуванје затоа ве молам некој ако има некој проблем нека контактира во кај мене на меил support@fanyit.com
    или на сајтот во контакт за проблемот и за најбрз можен рок проблемот ке биде решен и ставен на сајтот
    Благодарам
     
  10. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Програмирање :D Ама не ја прифатив... Сега гледам истата работа индијците ја симнале до 1000 и нешто долари...
     
  11. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    ^ Аууууу, англискиот... боли глава
     
  12. mirandaa

    mirandaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    24.750
    Пол:
    Женски
    Otvoriv account na probux i pocnav so View Ads ,a istovremeno otvoriv i neteller..no neznam kako da go povrzam probux so nego ? za da mi se preflaat parite tamu znae li nekoj ? i sto ponatamu osven sto pravam view ads drugo sto treba ? fala odnapred i izvinete za latinicava od mob sum
     
  13. TinaNikolovski

    TinaNikolovski Нов член

    Се зачлени на:
    22 септември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
  14. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    ^ Сподели ја тајната на твоето трпенија на нас, обичните смртници :)
    ЈАс ви кажав дека ја баталив онаа paidverts? Ако не сум ви да ви кажам :D Макар да од сите стани на неа најбргу дојдов до помисла дека може да се извлече доларче, 2 :) Ме разубадија на крај, викаат седир аботи 300 побитни работи имаш, не се глупирај, порадо на microworkers по 0.05 лајкови ставај отколку што кличаш цел ден за без пари :lol:
    Инаку денес ја имав првата нарачка на fiverr, ќејфови :)
    Да ми се множат :)
     
    На Viki693 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ssiillaa

    ssiillaa Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2014
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    3

    здраво..ми треба малце помош,,,јас се логирав но сега не знам што по натаму..ако може да ми помогнеш..
     
  16. TinaNikolovski

    TinaNikolovski Нов член

    Се зачлени на:
    22 септември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Epa taka kje klikash dodeka dovolno ne zarabotish za da iznajmis referali (koi kje ti klikaat i sobiraat pari) potoa uste povekje i povekje i parite sami ti doagjaat posle. jas imam 2000 referali, minatiot mesec zemav 348 dolari. :D
     
  17. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    http://onlinemarketingwithvince.com/aw- ... your-time/

    Доказ за исплата може? Т.е. не се мачи, лесно се лажира тоа.
     
  18. ssiillaa

    ssiillaa Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2014
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    3
     
  19. ssiillaa

    ssiillaa Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2014
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    3

    jas se logirav no ne znam sto ponatamu,,aj te molam kazi mi cekor po cekor ako mozis,,,sto da pravam sega,,ednas da probam so tvoja pomos,,potoa ke se snaogjam,,fala ti odnapred
     
  20. ssiillaa

    ssiillaa Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2014
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    3
    a dali tuka se dobivaat referali vednas naredniot den?taka pisuva...klikas na reklamite i sto ponatamu?,.aj ti si poiskusna kako sto gledam,,aj pomoagaj:)))....jas imam acounti na croclix,mousebox i sega na probux..otvoriv internet smetka na payza.......klikam na reklamite sekoj den,,i sega sto da napravam sledno>kako se bara isplata koga ke dojde vreme?fala ti mnogu,,izvini mnogu prasuvam no ti si iskusna:)pozz