1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Консултации со гинеколози

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од bilkata, 19 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.217
    Допаѓања:
    93.749
  2. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Никој овде не те суди, секој ти кажува онака како што мисли. Ти побара совет, а не ние! Абортусот не е крај на светот, секому може да му се случи, сакајќи или несакајќи.
    Дрскоста не ти е во прилог. Сите имаме различно мислење или кажуваме примери од животот.
    Ти си знаеш голема си.
     
  3. bickag

    bickag Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    30
    Ok si e se samo vednas bev deklarirana kako neodgovorna licnost .....
     
  4. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Може да ти касне, може скроз да се поремети, може кога ќе ти заврши менструција после неколку дена пак да ти дојде, може да ти трае многу подолго итн.
     
    На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
  5. BlackAngel1

    BlackAngel1 Активен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Не знаев каде да го поставам прашањево па ја видов темава и си реков овде. Вака, мојот проблем е тоа што во последно време многу ме боли долниот дел од стомакот за време на сексуален однос, но ме боли само на некои одреден пози :$ :/. Не знам дали е затоа што една година немав односи и сеа одеднаш или во прашање е нешто друго. Последниот пат кога имав пред една година знам дека искрварив и сега ме боли. До сега читав на интернет што може да биде, но не најдов нешто конкретно. Дали на некој од вас и се случило нешто слично?
     
  6. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Тρеба да посетиш гинеκолог. Болκи или κρваρење пρи односи не е ноρмално. Нема вρсκа дали си имала или немала односи подолг вρеменсκи пеρиод. Тоа не е опρавдувањρ за болκата што ја чуствуваш.
     
  7. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    При односи јас крварев чиста крв од воспалена туба односно каналот до десниот јајник. ГИНЕКОЛОГ моја препорака.
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  8. thebabylover

    thebabylover Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    860
    Пол:
    Женски
    Многу ме интересира дали девојка на 19 години со полицистички јајници може да забремени.Дали може да има деца?Дали може да се регулира тоа некако?
     
  9. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    може да забремени, ако не вообичаено, гинекологот препишува кломифен за сигурна овулација и без проблем се забременува
     
  10. bickag

    bickag Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    30
    Pred dva dena dobiv menstruacija.......Mi olesna mnogu :)
     
  11. cinderella93

    cinderella93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    49
    Dali nekoj znae od sto moze da bide kafeaviot iscedok( onaka ko prviot den od menstruacijata)? :^) mesecov samo kafeaviot iscedok mi se pojavi dva pati i toa bese toa... ocekuvav deka treba da dobijam pa dodeka probie se pojavuva (iako do sega ne mi se slucilo) ama ete nisto ne bidna-nedobiv. |( ne sum imala sexualni odnosi, nitu nesto sum piela za da ima biloo kakva pricina... inace ne mi e bas redovna menstuacijata sum bila i na ginekolog i mi kazaa deka nema nikakov problem so toa sto ne mi e redovna, so vreme ke se regulira i deka se e ok...ama sega me zagrizuva kafeaviot iscedok :?: kako posledica od sto e? i zosto ako se pojavuva dodeka probie menstruacijata , jas ne dobiv?!? :worried:
     
  12. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Се сличува понекогаш, а велиш немаш редовен мензис не се грижи.
     
    На cinderella93 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. bickag

    bickag Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    30
    Dobiv menstruacija,i nema da ja vadam matkata :D
     
  14. ivka-slivka

    ivka-slivka Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Прашање до др. Горан Кочоски. Породена сум Оперативно со царски рез, поминати се 33 дена. Мене кај раната еден дел ми е сеуште тврд и немам осет при допир на тоа место (друвите места одамна ми се пуштија). Имам и еден конец што ми личи дека нема абер да падне. Како рибарски конец е. И уште нешто... правев фактори на хемостаза и минатата и оваа недела. Минатата недела д-димери ми беа накачени 670 а тромбоцитите 497, а оваа недела д-димер 365, а тромбоцитите 576. Дали е ова поради раната и морам да напоменам дека овие 3 дена повторно крварам па затоа пак да ми се накачат тромбоцитите поради тоа, и дали раната и тоа што го спомнав е норљално? Благодарам однапред.
     
  15. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Посети си го гинекологчето, затоа што ако овде чекаш одговор (додека ти одговорат), сешто може да ти се случи.
     
  16. ivana078

    ivana078 Нов член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Здраво, имам едно прашање ... Имам редовна обилна менструација ( отприлика на 27,28 дена ми трае 5 дена) но ми се случува во текот на месецот покрај редовната менструацијата да добивам повторно крварење кое што е во мала количина (неколку капки) ??? Дали е тоа нормално?
     
  17. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Ако е само неколку капки и е во средина на месецот, најверојатно е овулација.
     
    На Daleron и leona83 им се допаѓа ова.
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас сум крајно незадоволна од доктор Филип Матевски во Јане Сандански. Мислев дека постарите гинеколози се постручни ама се излажав. Докторот два дена по ред го потсетував да ми отвори картон. Иако жените многу го фалат, сепак не е за секој. Отидов прв пат и сакав преглед со денови ме влечеше неможев да му кажам ни збор ни да му објаснам. Си збори на памет иако ме прегледа на ехо. Криво ми е уште што ја потпишав потврдата да ми биде матичен гинеколог и верувам во неа мислев поискусен е ако има долгогодишна кариера. Кога ќе влезеш внатре во ординацијата е мизерно и воопшто не е хигиенски. Повторно побарав второ мислење и резултатот беше одличен. Сега сакам да се префрлам кај доктор Никола Личоски во Јане Сандански. Многу е стручен доктор,ќе те сослуша и потпраша и ќе те прегледа комплетно. Ќе те советува пред се. Се надевам ќе можам да се одјавам без да чекам 6 месеци и да се префрлам кај Личоски.
     
  19. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Одма можеш.
     
  20. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ќе одам утре.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.