1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кондиломи

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од onegirl, 19 март 2010.

  1. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213

    Дајте линк од каде може да се набави :) фала
     
    На Simona809 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. anja33

    anja33 Нов член

    Се зачлени на:
    28 септември 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    zdravo na site gi procitav site komentari vo vrska so ovaa tema pred bev na ginekolog i mi kaza deka imam kondilomi i od ednata strana i od drugata srtana imam na usnickata mi dade da pijam c vitami beta karoten vitamini b compleks se prskam so lizigen spraj i se mijam so gel za intimna nega isto glizigen i stavam vaginaleti vagisan mi kaza deka imam i vnatre mn sum isplasena pap ne napravivme bidejki mi kaza deka nema da bide vo red da probame na ovaj nacin prvo pa posle da odam na kontrola po mesec i pol eve vejke nekolku dena se mackam nema nekoj efekt pa se plasam deka ke bide uzalud ovaj mesec i pol i me faka panika od novi a mi ja spomna i kremata aldara ama mi kaza deka ja ima vo grcija samo i deka cini okolu 100 e pa iscitav se i mi e mn strav sakav da prasam so jabolkovata kiselina uste ednas kako e da probam na priroden nacin dali 8 saati treba da se drzi pamuceto na kondilomite ili kako??? Ve molam za odgovor bidejki panicammmm i ne mozam da spijam celo vreme na toa mislam :(
     
  3. Avokado

    Avokado Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    363
    Кога имаш кондиломи нетреба да имаш секс? Јас имам многу раширени ми се имам закажано на лекар неделава ама ми е страв цело време ме чешаат многу непријатно е. се преплашив. Матичната ме прати на кожно во Јане кај Лидија Христова. ми вика ччекај да видиме она што ке каже не е ништо страшно имало и чаеви за тоа ама првин да сме почекале мислење од Лидија.
     
  4. anja33

    anja33 Нов член

    Се зачлени на:
    28 септември 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    kolku sto znam smees da imas so zastita za da ne preneses na partnerot megutoa i kondomot ne e sto posto zastita. Ajde ako ima nekoj caj te molam da pises bidejki caj ne pijam jas nisto ne mi kaza doktorkata
     
  5. enbea

    enbea Нов член

    Се зачлени на:
    5 септември 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Ви обекав дека ке пишам за Папилома кремата.Кај мене веке се гледаат резултати.Кога почнав да мачкам , после 2 недели се појавиа нови кондиломи и баш се уплашив.Но подоцна ја променија и бојата и сега веке би требало да се намалуваат.Нарачав уште една крема и се надевам дека конечно ке се ослободам од овие ѓаволи.
    Иначе не пече воопшто и нема никаков ружен мирис.
    Ајде па јавувам кога ке ги отстранам целосно, дај боже. :D
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Avokado

    Avokado Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    363
    Наслов: Кондиломи

    Ne mi go kaza uste cajot mi vika,cekaj da vidime lidija sto ke kaze da ne sum pocnuvala so narodni lekarstva odma koa ke mi kaze ke pisam :) se nadevam ke se izlecime site:
     
  7. anja33

    anja33 Нов член

    Се зачлени на:
    28 септември 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    vazi ke ne izvestis :) a ovaa krema od kade ja nabavi jas uste ne sum pocnata so kremi po mesec i pol кога ke odamna kontrola ke vidime do kade e lekuvanjeto doktorkata ne sakase odma da mi ja dade kremata aldara bidejki bila mn skapa no mi kaza deka e najefikasna druga krema ne mi spomna mnogu mi e strav od tie vnatresnite bidejki mi kaza deka ima i vnatre dali tie moze da predizvikaat cin1 i taka natamu dali moze tie so vitamini i so nakrenuvanje na imunitetot i sakam da ve prasam dali znaete koga ke se dobie menstruacija dali treba so sprejot glizigen da se prska i da se mie so gelot za intima isto glizigen bidejki ovie dena treba da dobijam a mi e strav vo tie dena dokolku ne se mackam da ne se prosirat uste poveke :(
     
  8. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски

    Ja nabaviv preku prijateli, imav sreka tie denovi otidoa germanija po avtomobil da kupuvaat i preku niv ja narachav. Im dadov 30 eur, mi vratija 25 - kremata chinela 5 eur, me zachudija. Ama da efektot e ogromen. za 2-3 nedeli veke bev skroz chista.

    Minatot leto jas go barav Grcija nemase i zatoa morav germanija da baram.
    I sex nikako so partner, bidejki lesno se prenesuvale
     
  9. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    А чек, со кондом зарем не може?
     
  10. anja33

    anja33 Нов член

    Се зачлени на:
    28 септември 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    a rastvorot wartec e za vnatresna upotreba taka? nego go ima vo grcija ili? a ni vo Makedoniija ni vo Grcija ja nema kremata taka? nemam od germanija preku nikogo da poracam :(
     
  11. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски

    ВАРТЕК е крема, од 5 мг мислам, многу мало паковање ама ефикасно. Јас умрев од потрага до роднини во Америка и Австралија се ми праќа ама не вистинското вартек. Баш ке побарам линк да ви го покажам паковањето. Дури и по таксисти во Солун Софија ја барав...ама ја најдов дури Германија. Среќа моја ....
     
  12. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски

    Мојот гинеколог ми рече стрпи се од секс, бидејќи биле лесно пренесливи. А и грдо изгледаат искрено. додуше јас во тој период немав дечко па лесно ми беше да се стрпам :))) Што друго и можам да кажам :)
     
  13. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Незнам како слика да постирам, па еве го линкот од оној Вартек што помага за кондиломи - бидејќи мене од Австралија ми праќа Вартек за обични брадавички ...

    https://images.search.yahoo.com/images/ ... r2=piv-web
     
  14. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
  15. Avokado

    Avokado Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    363
    Денес бев на горене со азот. Ме болеше ама па некако се надевам ок ке биде. А таа вартек може во комбинащиа ко азот да се користи и дали пак се jавуваат. Д-р ми вика ниш не е сигурно од се може пак да се появи. :/ очаяна сум :///
     
  16. Ketrin86

    Ketrin86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Не знам кај кој лекар одиш ама само со азот ке треба сто пати да одиш. Најди доктор што работи со радиоталас. Гледам дека доста луге го фалат Вартекот ама мислам дека е слаб. Радиоталасот веднаш ги гори. Оваа комбинација со нешто за имунитет решава за брзо време.Проверно :)
     
  17. anja33

    anja33 Нов член

    Се зачлени на:
    28 септември 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Мој совет пред да ги пробате кремите горење со азот и слично да пробате со јаболкова киселина јас пробав по препорака од феминките и задоволна сум останати се коренчињата што се надевам и како што гледам со текот на изминувањето на деновите се израмнува кожата сепак надежта последна умира мој совет е да пробате. Пецка но не е ништо страшно и неиздржливо, од кога ке ги тргнам облогите од јаболковата киселина се мијам сокамилица и местото го мачкам со камилица за да се смири. Ке ве известам за крајниот резултат сега за сега е супер и се надевам на целосен успех срекно на сите :D
     
    На *BlackMagicWoman му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Avokado

    Avokado Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    363
    Odam kaj Lidija Hristova vo jane. Inaku kako e toa radiotalas, tretmanot dali e bolen I dali si zapoznaena koj vo Skopje vrshi takov tretman I kolku e cenata? Fala na odgovorot inaku izvinete za latinicata od mob sum :/
     
  19. ada21

    ada21 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    5.351
    Пол:
    Женски
    Никакво горење , слушајте паталец а не доктор . Јас одев година дена на горење со течен азот и повотрно се појавуваа , никаков успех немаше . Само АЛДАРА кремата , скапа е но помага 200 % , јас тогаш ја зедов во кисела вода , аптеката кај тинексот . Со среќа !
     
  20. Avokado

    Avokado Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    363
    Ke te molam ako mozes da mi kazes kolku pari e kremot dali to go preporaca nekoj I vo koja apteka taa molika kaj diskontot ili eurofarm vo super tinex