1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

  1. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Еве уште една диеталка :P
    На денешно мени: јаболко, 2 банани и сливи :) А, и нескафе :)
    Исто така, после ќе скокам на јаже 1000 пати, и по 100 чунчеви и стомачни. :)
     
  2. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Јас дојдов да ви кажам за мојот напредок :)
    Да ви се пофалам :$ Имам една кошула бела која последниот пат кога ја пробав сите копчиња ми распукуваа кај стомакот :tmi: Сите до едно. И си реков јас да не се викам како што се викам ако еден ден оваа кошула не ми стои убаво. Освен она кај градите нема да дозволам ни едно копче да ми се распука :rofl: И денес ја пробав и така беше. Кошулата ми стои убаво прилепена за телото и не ми пукаат копчињата кај стомакот, ни едно :angel: Успеав да го намалам стомакот. Ама не се задоволувам со малку. Одам понатаму. Сега треба да ме соберат едни панталони :lol:
    Претходно бев на два предизвици за здрава исхрана, едниот од 10, другиот од 15 дена. И двата ги издржав. Сега сум на друг од 21 ден кој го почнав заради една слика
    [​IMG]
    А исто така и вежбам, секој ден се умирам од вежбање. Ќе почнам и пак со тренинг кошарка, ќе се активирам што е можно повеќе.
    Сакам само да ве поздравам и да ви посакам среќа. Не се откажувате од себе и продолжете понатаму :rock: Ќе успеете, ако верувате во себе. Завршете го почнатото :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  3. bella96

    bella96 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    1.027
    Значи морам да кажам.
    Имав едни панталони,кои на почетокот кога ги облеков беа многу широки и ми паѓаа.И сега и реков на мајка ми и таа на машинка ми ги стесни.Е кога ми ги стесни ми беа малку лабавки,ама потполнети,тоа беше крај на јуни кога ги облеков.
    Во вторникот ги облеков за на училиште и ми беа широки и многу бев хепи.
    Да напоменам дека не држев диеата тој период ,туку едноставно внимавав кога јадам,а јадев се`.
    Така да сега одам на цел,со еден број помал.Имам едни панталони,кои ми се стигнати дури од Германија и како знам и умеам,морам да го облечам на себе.
    Фора им давам еден месец,максимум месец ипол.
    Сакам да ги комбинирам со кратки чизмички бе!
     
  4. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Денешно мени:
    појадок: една банана + турско кафе
    ручек: спањак со кисело млеко
    вечера: салата краставица
    Плус скокање на јаже и стомачни :)
     
  5. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.788
    Допаѓања:
    131.404
    Од денес на протеинска диета. Се надевам дека ќе успеам да ја издржам.

    Оваа авантура е поддршка на муж ми, кој втор пат во живот реши да држи диета, а му треба. Како месојад, мислев дека оваа ќе му биде најлесна за држење и еве денес добро му оди. Му фали леб и благо, ама нели човек од нешто треба да се откаже ако сака да ослабе :D А замената на кока кола со кока кола зиро се случи многу полесно отколку што си замислував.

    Мене, како латентна вегетаријанка, нема да ми е ич лесно, ама жива среќна сум што го кандисав да ја држиме. И со друштво секогаш се е полесно.

    Држете ми среќа :D
     
  6. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Денеска на мени :)

    Доручек: банана
    Ручек: кришка црн леб со кајмак и салата патлиџани
    Ужина: ред чоколадо и овошен јогурт
    Вечера: салата патлиџани

    Мислам дека денов ми беше сосема во ред. :D
     
  7. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Денешно мени:
    појадок: шопска салата
    ручек: чорба со зеленчук
    вечера:едно јаболко
     
  8. S.o.F.i

    S.o.F.i Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2014
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    3.868
    Денеска ми е 10 ден како сум на овој режим.
    Мотивирана сум за да продолжам,но уште не гледам некоја разлика,
    ама се тешам дека уште е рано !
    Денешно мени:
    -компири варени
    -јаболко
    -овесни снегулки со јогурт !
     
  9. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    После доста долго време од вчера почнав со диета. Не е преригорозна, ама претходно многу нездраво се хранев, стварно не пазев што внесувам, ниту што со што комбинирам. И од вчера толку многу ми се лоши, ми се гади некако, чудно ме боли главата, особено наутро откако ќе јадам овошје. Зошто се случува тоа? Детоксификација ли е? Искрено, на работ сум да баталам и диета и се, навистина ми е тешко.
     
  10. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Замени го овошјето со протеини и влакна а не само јаглехидрати на организмот му се потребни сите макронутриенти (јаглехидрати, протеини и масти).
     
  11. mia993

    mia993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2014
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    140
    Нова сум на форумов и темава најмногу ме заинтрегира :lol: Значи несум била сама и единствена која очајно сака да ослаби :lol: :*
     
  12. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Оохх вчера и денеска сум полна со гревови :$
    Треба да ми дојди, знам не е тоа оправдание + болна сум :(
    Ајде од утре, 1 Октомври пак почнувам .. :)
     
  13. kaatty

    kaatty Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2014
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите нова сум на форумов но редовно ја следев темава како сите тука и јас се борам со вишок килограми и не само неколку туку се работи за голема цифра :sweat: ве молам помагајте казете предлог мени јас врска немам од комбинации. Проблем е паднав психички никако немам самодоверба да почнам :@
     
  14. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    ^Еве јас ке ти го кажам -мојот- режим па ти што сакаш прави. :D

    Всушност ке ти ја напишам -диетата- (режимот) на irenna,бидејќи тој е мојот режим,само на малце построго ниво.

    Д:Насабајле треба јаглени хидрати.Бидејќи ми треба мене за исто така посериозна бројка јадам само овошје,ништо друго.Но,дозволено ми е и благо да јадам,така да 1-2 пати во неделата доручкувам нешто благо.
    Р:Се што сакаш можеш,но,обавезно внимавам да не мешам хидрати+протеини,скроб+протеини.Со салата и половина или една кришка црн леб.
    В:Во диетата на irenna е дозволено навечер протеини со зеленчук.Јас најчесто си јадам шопска со краставче,кромидче,патлиџанче и нели сиренце.Овошни јогуртчиња пијам,некогаш и чаша млеко пијам.Највеќе си ја сакам вечерата бидејќи оброк не е оброк без зеленчук или овошје,но јас сум верен фан на зеленчукот.

    И вежбам така-така,многу ретко ама секојдневно имам некоја физичка активност.
     
  15. Viktorii4e

    Viktorii4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    258
    Za doruchek denes jadev jabolko I proteinski shejk,ruchek tuna,salata I Krishka leb,vechera kompir mandza.isto vezhbav I Imav Edna interesna aktivnost so otpor- kopav vo bavchata I ja chistev okolu Eden Chas.
     
    На Maroon5 и LiliMari им се допаѓа ова.
  16. S.o.F.i

    S.o.F.i Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2014
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    3.868
    Луѓе се придржував 11 дена до мојот режим без грешка, ама вчера и денес прекршив и си јадев и тоа повеќе благо. Многу се нервирам сега, убаво си почнав ги издржав првите најтешки денови и сега се упропастив! Дали да си продолжам од утре пак, ке има ли резултат и покрај овие 2 дена? Што ме советувате? Лелее која грижа на совест ја имам ц.цц !
     
  17. pato

    pato Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    А може и вака да гледаш на тоа: ако на автопат ти се дупне гумата на автомобилот дали ќе застанеш да ја смениш и ќе продолжиш или ќе ги дупнеш и останатите? Поздрав :D
     
  18. waterllady

    waterllady Популарен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2014
    Пораки:
    567
    Допаѓања:
    3.181
    Јас дојдов само да ве поздρавам, ме немаше долго вρеме. :) Пρетходниве две недели бев на одмоρ и затоа не можев да се пρидρжувам на диетата, јадев благо, тоρти леб и тρиста чуда. Денес се вρатив и почнав одново, бидејќи гледам сум ги вρатила тие изгубени 2 κг. Си напρавив и план за јадење и вежби.
    Инаκу, ме интеρесиρа κоја е таа аплиκација за мобилен κоја ти κажува κолκу κалоρии си согоρила за вρеме на вежбањето? :)
     
  19. Viktorii4e

    Viktorii4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    258
    Good question, и јас сакам да знам за апликацијата.
     
  20. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Можете да ја користите myfitnesspal - внесувате калории, има и можност за препознавање на производот преку бар кодот, внесувате и активност, а преку nutrition можете да следите колку јаглехидрати, протеини, масти (и слично) сте внеле.