1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Известувања за нови колекции, попусти, распродажби, промоции

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 25 октомври 2010.

  1. Pinafan

    Pinafan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Машки
    Попусти има,но само во неколку продавници.Туку да каже некој дали се почнати попустиве во Солун.Минатата недела пријатели поминале и викаат немало сеуште годинава...
     
  2. bella96

    bella96 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    1.027

    Нема,никаков,ама баш никаков попуст.
    Јас бев во петокот и да ти кажам не сум ни изненадена,знаев дека вака ќе биде.Единствено што ми се допадна беа едни како садчиња по 25ден. (три садчиња) во убави неон бои.
    За облека,катастрофа,исти попусти како и пред гараж сејл,така да работава е мижи Мујо да ти бајам.
     
    На oraiaeleni му/ѝ се допаѓа ова.
  3. oraiaeleni

    oraiaeleni Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2014
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    107
    Значи, не научија (т.е. не сакаат да научат) нашиве сопственици што значи да се направи попуст, далеку сме светлосни години од она што значи вистински попуст како што тоа се прави во западните земји, САД, да не одиме подалеку, во Грција. Вистински попуст е кога брендирано парче кое на пр. коштало и по 80 или 100 долари го набавуваш за на пр.5 или 10 долари само затоа што веќе се смета за демодирано иако е старо само 6 месеци. Така се обновува гардеробата комплет, се купуваат чизми, капути (а се мења ли мода на чизма или капут толку рапидно па да се изгледа демодирано во лански модел, освен ако не е купувачот џет сетер но таквиот секако нема да чека попуст).
     
    На Divinebutterfly и Mimi123 им се допаѓа ова.
  4. Minnie-e

    Minnie-e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2011
    Пораки:
    1.771
    Допаѓања:
    7.278
    Пол:
    Женски
    :)
     

    Прикачени фајлови:

  5. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Има ли попуст во Лиска?Има ли нешто убаво?
    Видов на страната имаат најавено 50% попуст на минатата колекција на долна облека и купаќи.
     
  6. budalceee

    budalceee Нов член

    Се зачлени на:
    20 август 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0

    Бев малку скептична кога нарачав постелнина од gardemoda.mk, но сепак ми стигна што баш таа што ја нарачав и ми се допаѓа квалитетот. Колку што можев да видам, робата е од Турција. Пред да ја достават истата, една девојка ме контактирасе 2 пати за да ме извести до каде е испораката. Коректни беа и сум задоволна. Барем од овој производ.
     
  7. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    Охрид има попуст, во повеќето продавници.
     
  8. snowflake123

    snowflake123 Активен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2014
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    11

    Јас бев во Солун на почетокот на месецов, во Космос и имаше попусти само што немав многу време па си купив само два пара фармерки од tally weijl од по 8-9 евра
     
  9. Butterfly.girl5

    Butterfly.girl5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    114
    ;)
     

    Прикачени фајлови:

    • dm.png
      dm.png
      Големина на фајлот:
      195,5 KB
      Прегледи:
      447
  10. Pinafan

    Pinafan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Машки
    Дали некој знае дали почнаа со попустите во Космос.

    Комшијава наминал на враќање од одмор и вика немало речиси ништо. :^)
    Незнам дали ги потрошил парите на одмор па му се видело скапо или пак навистина нема :(
    И пријатели претходно кои поминале викаат дека слабо годинава.Освен во 5-6 продавници ништо немало повеќе.Како и да е далеку било тоа од оние традиционални попусти што ги имало во ова време минатите години.


    И ако знаете дајте некој предлог за автобус или кола која оди директно до космос,а да не стои по 5 саата во центарот. :|

    Би ризикувал и прошетал до Солун,но доколку има само директна линија кон космос односно некоја без многу стоење во центарот.
     
  11. Butterfly.girl5

    Butterfly.girl5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    114
    Ако мислиш на попустот на летната роба, со оглед на тоа што е оддамна почнат, некаде 20ти јули мислам, веќе нема ништо останато од тоа. јас бев средина на август па не начекав некој си попуст и убава роба, туку во поголем дел веќе беше наредена новата колекција. за превоз до космос би требало да прашаш или да разгледаш на страните на агенцииве, прашај си конкретно дали оди само до космос или се задржува некаде... :)
     
  12. Pinafan

    Pinafan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Машки
    Имам прашувано но речиси сите стојат во градот.Е сега изгледа некој помалку некој повеќе.
     
  13. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски

    Попустите во Космос, почнаа, завршија и донесена е есенската колекција во сите продавници.
    Единствено во две-три продавници има останато нешто од летниот попуст, ама тоа е еден рафт, со минимален број на парчиња. Така да, ако одиш за да се подновиш за периодов, има доста избор, ама ако ти е за попуст воопшто не оди.
    Бев минатата недела, така да со сигурност пишувам.
     
  14. Luciano

    Luciano Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    223
    Има ли попуст во Сити мол, ГТЦ, капитол? Сакав да си купам чизми, ташни, блузи за есента такви работи од ланските колекции ако се на попуст сега. Или само нови колекции има ??
     
  15. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Има попуст во Дора во Гтц јас си купив балетанки и сандали по 600 денари.
     
  16. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    Каде можам да најдам ливчиња од рози за во када? Вештачки нормално :) Порано имав едни ама на поклон ги добив и сега немам претстава каде да барам :worried:
     
  17. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    По грешка прашањево сум го поставила во несоодветна тема,се извинувам :) Ама сепак ако знае некој нека ми пише
     
  18. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    [​IMG]


    Месец на сетови само во Schatze parfimerii.

    Estee Lauder blockbuster.

    Сенки + руменила + 3 кармини + сјај за усни + молив за очи + средство за отстранување на шминка + најпродаваната маскара = 5 550 денари.
     
  19. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    ^После две години стоење редно беше да ги намалат. :clap: |(
     
    На bubac, Nausicaa, anabel-a и 2 други им се допаѓа ова.
  20. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    Дали во Дора имаше изнесено чизми?