1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би направиле ако дознаете дека дечкото ве изневерил..?

Дискусија во 'Сингл' започната од Candygirl11, 20 јули 2011.

  1. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Ке му наместам групњак со Азис,Кончита и Кириленко,па ќе го заклучам во собата и клучот ќе го фрлам во Вардар ]:) И ќе му го украдам фрижидерот.
     
    На Victorian, martine, Marossa и 7 други им се допаѓа ова.
  2. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.580
    Допаѓања:
    3.203
    Ништо нема да направам, само ќе си славам затоа што таков идиот не ми треба во мојот живот :)
     
    На plavushaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ketnis

    Ketnis Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    238
    Пол:
    Женски
    Ништо. Ќе ја свртам главата и веќе нема да му прозборам.
    Пред скоро една година ми се случи ова. Јас бев спремна да продолжам со него, но цела ноќ размислував и прекинавме, деца. Тој со новата девојка прекина по 1 месец, и сега повторно трча по мене :wasntme: :wasntme: :geek: :clap:
     
  4. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    Едноставно би си заминала од него...без збор,без кавги,без солзи... Нека го болит мојата рамнодушност!
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Никој не може да каже со сигурност како би постапил или како би изреагирал, се’ додека тоа не го почувствува на своја кожа и се’ додека не се најде во таква ситуација.
    Не дај Боже никому

    Постојат само претпоставки за тоа кој што би направил или како би постапил.
     
    На tamche995, viviette, srcence1607 и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Megannn

    Megannn Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2014
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    210
    Пол:
    Женски
    Јас ништо нема да направам, он нека си ја треска главата што и како направил,и дали заслужувам такво нешто. :?:
     
  7. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Ништо посебно, само чао и пријатно.
     
  8. preplasena

    preplasena Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    26
    хммм никогаш не сум била во таква ситуација и не дај Боже да бидам, но познавајќи се каков инат сум веднаш би го променила телефонскиот број, ниту глас ќе ми чуе ниту сенка ќе ми види, освен да ме сонува.
     
  9. NapalenaNinfomanka

    NapalenaNinfomanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2014
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    93
    Ке му раскинам,нема тука шо друго да се прави
     
  10. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.406
    Пол:
    Женски
    Ke mu go plesnam toa vo lice koga najmalku ocekuva dobro da go zdoboli..a I mnogu sum losa na jazik koga nekoj ke me povredi taka da mislm posle toa, toj ke bide so traumi :hai:
     
  11. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Колку сте самоуверени во своите ставови.
    Недај боже да ви се случи потоа ќе размислувате што и како.
    Лесно е да се каже дека за се се има цврст став, ама примената не е така едноставна постапка.
     
    На Oleeenka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.902
    Допаѓања:
    30.639
    Пол:
    Женски
    Штознам.. не сум рамислувала многу на оваа тема. Дали затоа што имам голема доверба во партнерот, никогаш ова не ми паднало на ум.
    Но еве да претпоставиме дека ќе се случи тоа, едноставно не сакам повеќе да го гледам. Ќе му кажам на смирен начин, не сакам кавги и такви глупости. За џабе не рекле, кој што си прави, за себе си прави. Така да нека си ги сноси последиците самиот тој. Нема потреба друг да пати за неговите машки хормони.
     
  13. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Neznam...mi se nema sluceno a ako mi se sluci ke vi kazam kako ke postapam. Stvarno nemam poima.
     
  14. bubamara12345

    bubamara12345 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    610
    Ќе му залепам ленти за депилирање на сите делови од телото и без веѓи ќе го оставам. Сето тоа додека спие, ем да го боли, ем сите да го прашуваат кој го унакажал и по кој повод.
     
    Последна измена: 15 декември 2014
  15. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Еее..тогаш фацата од кај гзот:punch:]:)Ќе го избришам од листата на живите:lol:..едноставно ќе го избришам од мојот живот како никогаш да не постоел:nod:
     
  16. Tatjana95

    Tatjana95 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2014
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    1.115
    Пол:
    Женски
    Не знам дали ќе имам храброст да му се скарам, ама знам дека никогаш нема да се чувствувам исто со него, без разлика што ќе правиме. Самото тоа ќе доведе до распад... уствари, тоа е повеќе и од доволно за такво нешто.
    Среќа, знам дека се сакаме премногу и дека нема место за такви муабети :D Плус, толку сум љубоморна што сигурно му е страв и од самата помисла на мојата реакција :P :lol:
     
  17. Kartman

    Kartman Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2014
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Машки
    не е можно некој да спие толку длабоко :rofl::rofl:

    - да сменам - до сеа искуството покажало дека кога ке ме вара некоја женска, едноставно ме снемува
    ја банирам на мобилен,ја банирам од фб,ја банирам од животот
    едноставно
    толку е
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Гарант пред него ќе глумите цврсти, ладни, издржливи, а позади ќе се гушите во солзи. И јас така мислев, нема да го погледнам, ќе му раскинам одма, очи нема да ми види, не знам што, не знам како... Еее ама не било така. Кога ќе ви дојде редот (а не дај боже да ви дојде, на никоја не посакувам), ќе сфатите дека не било така како што сте замислувале. Никој не може да биде ладнокрвен при неверство од партнерот, ако е ладнокрвен тогаш не сакал и не се посветил доволно, и можеби и е причината за неверството. Ама оној кој изневерил по автоматизам ќе биде „кривиот“.
     
    На Daleron и tessie им се допаѓа ова.
  19. honey...21

    honey...21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Прво ке се однесувам како ништо да не знам во врска со изневерувањето...значи без хистерии,паника или нервоза..Потоа и јас би го изневерила без грижа на совеста...и на крај би му раскинала кажувајќи дека сум го изневерила правејќи се дека незнам ништо во врска со неговата афера...ете тоа би сторила :bow:
     
    На mime87 и zalosna им се допаѓа ова.
  20. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Ми се случи ова. И не е воопшто лесно.
    Мислев дека ќе експлодирам одвнатре, едно грдо, неубаво чувство ме мачеше. Се осеќав некако понижено, незнам. А уште пред мене типот се занашаше како неможел да живее без мене, што ќе правел ако сум го оставела, тој несакал никогаш да го оставам.
    Неверство не простувам. Пред него бев ладнокрвна, како да ми е сеедно и да е и да не е тука до мене. Го оставив и никогаш повеќе нема да се вратам назад.
     
    На kjukli, mime87, Summerlover и 1 друга личност им се допаѓа ова.