1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би му кажале...

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 13 декември 2009.

  1. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    ти бегаш јас секоја ден трчам да те фатам се изморив веќе ..али ај има уште неколку недели пред да изгубам надеж
     
  2. Ketnis

    Ketnis Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    238
    Пол:
    Женски
    Не си свесен колку ми е тешко да се сконцентрирам на она што го зборувам кога сме со многу луѓе околу нас. Целото внимание ми го одземаат твоите очи, гестови, изрази на лицето, погледи. Полека ми влезе под кожа за овие 6 месеци идиоте. Со ниту еден не сум се чувствувала вака.
    Никогаш не ме оставај. :$ :inlove: :inlove: :inlove:
     
  3. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    Твојата прегратка ми е најсигурното место на светов каде што можам да се засолнам, а твојот глас мојата најомилена песна. Твојот мирис е мојот најдобар парфем што уште долго се сеќава после топла прегратка од тебе. Те обожавам будалче :inlove:
     
  4. Onelonelygirl

    Onelonelygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Да имаше барем малку храброст и да не дозволеше 4 прекрасни години да заминат без збор... Да им се спротивставеше на сите оние кои ме омаловажуваа во твоите очи, на сите оние кои злобно сакаа да не видат разделени... Ама не, ти испадна полош од нив, бидејќи ТИ дозволи да влијаат на тебе, а знаеш дека само јас ти го мислев најдоброто. Како и да е, знам дека сега се каеш, но нема назад. Веќе 7 месеци чувствата кон тебе ми се на тенката граница измеѓу љубовта и омразата. Но знам дека со тебе веќе никогаш нема да биде исто... :(
     
    На Sanjichka007, SlAtKi4ka.SlAtKi4ka, Barbie20 и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Глуп си, глуп си, глуп сиииии....................
     
  6. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    ако не дојдеш за 10 дена ко што рече има у плик да те доставам назад онда коа ќе дојдеш :angel: мва и ја те сакам тебе! :angel:
     
  7. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Колку ми е криво само ухх ;( го почувствува тоа во мојот глас нели.
     
  8. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.337
    Допаѓања:
    83.597
    Пол:
    Женски
    Доаѓам љубов :wasntme: ти ветувам добра дружба и овој пат :lol:
    :* :* :*
     
  9. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.208
    Допаѓања:
    93.610
    Октомври е наш месец душо моја, октомври ме носи во твоите прегратки повторно после месец и половина.
    Официјално од денеска започнува одбројувањето за денот кога повторно ќе делиме се. :inlove:
     
  10. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Не ме заслужуваш.
     
    На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Ketnis

    Ketnis Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    238
    Пол:
    Женски
    Знаеш дека ти си мојата најголема слабост. Знаеш дека колку и да не сакам на крајот попуштам, секогаш било така. Ти стоиш во основата на сите мои успеси во последно време. Има многу работи што ме исполнуваат, но само кога сум до тебе се чувствувам доволно живо. Нема да кажам дека ако ме оставиш ќе умрам бидејќи знаеш колку работи имам преживеано, но тврдам дека мојот живот без тебе во него нема да е целосен.
    Убаво си знаеш ти си Тарзан, а јас Џејн. Јас сум комарецот, а ти крвта. Ти си мечето, а јас медот. Ти си лавот, а јас лавицата. Ти си Мујо, а јас твојата Фата :rofl: :rofl: Секогаш кога ќе ми текне на ова се смеам како идиот. :rofl: :rofl:
    Те сакам.
     
  12. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Секогаш сум била прекомплицирана за тебе, а јас секогаш сум можела да те прочитам... доволно ми бил еден краткотраен поглед или едно обично издушување за да знам што мислиш и чувствуваш.
     
    На Dvolicen му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Marjan007

    Marjan007 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    3.926
    Обично ситниците беа тие најголеми работи кои недостасуваа кај нас.
     
  14. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Ахххх бе љубовче бе... Ми се врати после 6 месеци пак :D :D :D Али јас не заборавив како ме остави минатиот пат, не заборавив како ме оставаше и предходно. Како ме мачеше цела година само затоа што имаш страв дека јас ќе те оставам. Амииии сега се сврте кругот бе љубов... Во моето срце има друг , моите очи гледаат друг. Иако се обидувам да го сокријам тоа само за да не те повредам. Сам си крив за се љубов!!! Те изневерив али воопшто не се каам. Порано не ни помислував на друг али сега :!: Знам дека кад - тад ќе ме оставиш пак. Сменет си :D Те гледам по понашањето. Од еден крај на друг доаѓаш само за да ми праиш друштво за цигара :D И јас сум сменета сега нели??? Ладна сум , недостапна... Не си ми веќе битен. Кога ти давав се не ценеше , сега ќе цениш трошки што остануваат ;) Криво ми е вака што испадна али многу сум разочарана од тебе... Како и да е се сврте кругот иако не сакам да те повредам али неможам ни да те оставам кога гледам дека си на дното... Сепак љубовче останато е нешто од минатото... Некоја топлина :inlove: :*
     
  15. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Сакам да те видам. Ми фалиш.

    [​IMG]
     
    На Katerinceee и Libera им се допаѓа ова.
  17. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Ех да си ваков секогаш како денеска....ама не си пустиот.
     
    На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Љубов моја! Не знам дали можеш некако да почувствуваш колку страдам за тебе, за твојот поглед, глас, насмевка. Но знам дека само ти си вечно во моето срце, дури и кога не си до мене ти постоиш во мене, и затоа ќе се борам за тебе. Те сакам најмногу! :inlove: :l:
     
  19. loveIan

    loveIan Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2013
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    61
    Кога си лош си ... заникаде, но кога си добар си најдобар.

    Не те сакам лош, па затоа пиши и биди најдобар како и секогаш. Ми фалиш многу. Со една прегратка во моментот би заборавила се, и ке ми биде подобро.
    Не знам ова каде води, но навистина не ми се допаѓа. Што ти се случува? Зарем една мала кавга ке дозволиме да расипе нешто толку големо? Уште малце остана љубов... :)
     
  20. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    Ми фалеш! :P