1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ЛШ - Лига на Шампиони

Дискусија во 'Спорт' започната од vendiii, 31 август 2012.

?

Сезона 2024-25

  1. PSG

    1 глас(а)
    14,3%
  2. Barcelona

    0 глас(а)
    0,0%
  3. Arsenal

    1 глас(а)
    14,3%
  4. Bayern

    1 глас(а)
    14,3%
  5. Real Madrid

    0 глас(а)
    0,0%
  6. Man City

    2 глас(а)
    28,6%
  7. Atlético Madrid

    2 глас(а)
    28,6%
  8. Dortmund

    0 глас(а)
    0,0%
  1. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.031
    Пол:
    Машки
    И повторно реалистите ке бидат реални, повторно против реал се сите, само на барса им помагале судии, без пенал непостоечки неможат ни Лудогорец да го победат..... секоја чест за Лудогорец, покажаа дека битен е духот и менталитетот, битна е самопочитта, а не да се кука нонстоп ко сите во нашиот фудбал и клупски и репрезентативен, немаме ова, немаме она, ја би рекол, немаме срце и мозок.
     
  2. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    [​IMG]


    Ајдее , секоја утакмица два пенала инаку ќе изгубат ... ццц срамота е човеков што прави , и после ќе ми се понаша сакал златни топкии , копачки ова она .... цццц
     
    На sajonaramucaca му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Атлетико - Јувентус 1:0
    Мислев ќе излезе нерешено, не покажаа нешто ни едните ни другите, напорна игра, како за Италијанци во дуел со Атлетико... ама дерби е сепак дерби. Јуве поголем материјал за победа на хартија, нијанса одлучи, реков ќе зависи од тактика, а тактички Симеоне > Алегри.
    Туку ме изненади резултатот Малме - Олимпијакос, 2:0

    Хух, Галата колку се слаби сезонава, послаба екипа од поодамна немам гледано... дури смешно е што играат во ЛШ... а тек сега Борусија ги чека... Арсенал сега сите го фалат и величаат... играта вистина беше убава за око, ама против кого... не е ништо готово, се може да се случи, па и Арсенал да се зезнат самите, не се знае со нивната форма.

    Ливерпул знаев дека ќе ја киксне оваа.
    Лудогорец повторно несреќно изгубени бодови... И по којзнае кој пат Пеналдо ги извади Реал, па да, ништо чудно за нив.

    Капак на се е кога навивачи на Реал имаат лице да поврзуваат судии со други екипи и да креваат галама, а пофаворизирана и попомагана екипа од нив не постои, повеќедецениска традиција. Ама иди разбери се.

    Голот не беше по асистенција на Марсело? Инаку се согласувам дека Марсело не е којзнае кој играч, ама дека се труди кога е потребно и дека има придонесено за вас доста, има.
     
  4. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.031
    Пол:
    Машки
    :lol: Се согласувам во целост, иначе коа сме кај јувентус, јас навивам за нив и ако сум сличен на повеќето реалисти што ги знам, ќе речам дека јуве го пратиле во втора лига неправедно, само зошто неможеле да му конкурираат, меѓутоа така си се лажам себеси, секако дека местеле, може повеќе од другите, чим беа најрогорозно казнети :D
    А во врска со утакмицата вчера, незнам со кој памет ја пренесуваа Галатасарај, но не е битно, битно беше дека кога нема подобар во една утакмица, тогаш среќата е таа која одлучува кој ќе победи :D
     
  5. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    3а Јувентус... јас лично (неутралец) мислам дека може и беа престрого казнети тогаш, настрана местења, не е дека незаслужено добиваа титули. Или крај краева требаше барем Милан да им се придружи во Серија Б. Ама ако се тргне така, ќе треба цела италијанска лига да се укине.
    Е МТВ ликуваа, не го утнале натпреварот зашто паднале голови. Mногу беше интересно да се гледа Арсенал како шета покрај невидлив противник :D
     
  6. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Трето коло утре и задутре, летна времето. За овие натпревари ќе гледам да издвојам време:

    Рома - Баерн
    ИнтересАНТно... Објективно нема фаворит во предвечерие. Да го бараме според традиции или да идеме според тоа што Рома е во подем периодов, плус во Рим се игра, а Баерн уште се плеткаат со играта на Пеп која не им лежи? :)

    Барса - Ајакс
    Оваа белки ќе ја земеме, дома се игра.

    Ливерпул - Реал Мадрид
    Ај нека им се посреќи на Ливерпулците овој пат. Ако е тешко не е невозможно :D
     
  7. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Едвај чекам да ги гледам тие натпревари, а дали имам време, ќе видам. :lol:
    Искрено се надевам дека Реал ќе победи, па сега ќе видиме.
     
  8. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    ^ Последен пат кога играа Реал и Ливерпул ЛШ, Реал изгуби 4-0. Е сега, како е ситуацијата, реприза на тоа mission impossible, ама барем да нема освета во некој од двата натпревари.

    Исто заборавив, ќе биде интересно да се проследи и Сити во Москва...
    Замрсена е таа група, причина повеќе да се чека Рома - Баерн.
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    ^
    Знам за последната игра на Реал - Ливерпул :) , се сеќавам.
     
  10. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Ајдее, бламажа во Рим... Рома уана би Бразил кога игра со Германци... А претчувствував дебакл (не седмица), ама не сакав да зборам така зашто не сакав да победи Баерн...
    Сити сами си го бараа, од готово вересија. Ќе речев дека можат да се поздрават уште во групната фаза оваа година... да не се изгореше вака Рома.


    Овие со голеадите и прилично досадни натпревари.

    Барса сејвд д најт, друго ќе се преболи... Арно ама ПСЖ извади три бода при крај и као сега пак пред нас на табела :yawn: ... А признавам, интересен гол на Кавани.

    И првиот гол на Спортинг на Нани интересно падна... Тој натпревар Шалке-Спортинг може и ќе беше најдобар избор за гледање, ама кој да знаел тоа навреме.

    Инаку браво за Луиз Адријано, се запиша во историја на натпреварувањето. Прв играч кој постигнал пет гола во гости на ист натпревар.

    Жал ми е за Рома бе... И ова исто како пред 6-7 години со Гејчестер кога уште играше Роналдо таму...
     
  11. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Денес Ливерпул - Реал.

    Инаку и во група А се покажа густо, па да видиме што резултати ќе излезат таму вечер.
    Олимпијакос - Јувентус
    Атлетико - Малме
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  12. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Мене не ми е чудно што Ливерпул изгубија, чудно ми е нивното однесување, како нерешено да извадиле... Добро, вистина Реал е поквалитетна екипа, ама не дека не можеа да им парираат, на почеток добро им се спротиставија... пропуст на одбраната и цел тим се изгуби после тоа, демотивирани, исплашени, као смак света да е после еден гол... имам пишано негде ми се чини, како искомплексирани се однесуваат. И една публика што ја имаа, ни поддршка, ни реакции, ништо. Реал им беше вечити пациент, сега згора на се и три гола на Енфилд после не знам колку години, дали се тие свесни дека си ја променија историјата на клубот со ова? Ништо, испаѓа дека Лудогорец повеќе заслужуваат пласман, тие се барем борци.
    И не знам што се стега Роналдо со тоа рекордот, и да го сруши демек прв ќе остане, Меси нема да го престигне... Меси е играч што ако му се спојат жичките ќе го стаса за еден натпревар. Плус помлад е од него. А значењето да се биде прв стрелец не е исто како што беше некогаш. Условите се променети, топката станува се полесна и полесна во полза на играчите, на штета на голманите, играчите се повеќе и повеќе се вложуваат на физички план... за едно пет години да речеме, којзнае кој се може да им се приближи.

    Гледав и Галатасарај - Дортмунд, поатрактивна игра од онаа на Енфилд. Галатасарај не дека не беа слаби, ама подобри беа од минатиот пат, сепак на домашен терен. Борусија беа јаки, оттаму и тие 0-4 (сите германските екипи со победи колово). На Арсенал навика им стана да вртат утакмици. Ќе бидат жртва во осмина-финале.

    И сега значи, после три кола најефикасни Реал, Баерн и Борусија... или да ги прашаме Лудогорец и Сити за првите два? Од трите мене лично играта на Борусија највеќе ми се свиѓа засега.
     
  13. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Јаоо, првата вечер голеада 8)
    Да не си ги подрекувам ама мислам дека Баерн влегува во ритам, коцките полека ги склопува Гвардиола.. :?: И Алонсо човече, каков трансфер, а ја па ќе кукам по Крос :tmi: Мрш тамо лигле едно :D Голема благодарност до Реал за поклонов, морам да кажам :!:
    Швајни фали и Рибери да влезе во форма. Инаку, морам и Гоце да си го пофалам, изгледа се прероди откако го даде најважниот гол во неговата кариера, огон станува, прв голгетер е во Бундес 8) Тиаго греотка :(
    Инаку што се однесува до другите натпревари, мислам дека немаше некои големи изненадувања, освен Шахтјор што се распука :^)
    Едит: Не мислите дека е време да се смени анкетава? :$
     
  14. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Жал ми е што Јуве загуби со минимални 1:0 од олимпијакос
    а навистина посебно второ полувреме имаше мн шанси да постигне повеќе од два гола али среќата беше на страна на грците повеќе среќа другиот натпревар.
    Напред Јуве форццааааааа
     
  15. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Па тоа јасно беше дека ќе изгуби Јуве. Јас како фан на Јуве знаев дека ќе изгубат. Тоа во Грција некој да победи ќе го заколат цел тим.
     
  16. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    ^^ На Јувентус му се погоди распоредот, потешките со Олимпијакос и Атлетико останаа да ги игра дома, само една во гости со Малме. Ако не ги поминe групите, no comment.
    Туку како ќе одат сега Рома во Минхен :| Ај, и онака најлошото помина веќе.
     
    Последна измена: 3 ноември 2014
  17. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Прво полувреме само еден гол (facepalm), второ очекувам поопасни акции.
    Роналдо треба да руши рекорди, а се разочарува. Арбелоа секој втор шут му е грешка. Бензема (y).
    Иско - супер.
     
  18. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Викам јас со Арсенал се е можно. Чуден некој натпревар... Арсенал кога поведоа не сакав да победат зашто, може сум единствена ама некако дискутабилен ми беше пеналот, а и после слободниот не ми беше нешто убедлив за досудување. Ама на крај па ми стана криво што не победија, после се, далеку од тоа дека ќе беше незаслужено. Whatever, не ми е од некој интерес тој натпревар. А не беше ни нешто важен колку што стана неизвесен за гледање при крај.

    Туку Јувеее, каков натпревар на нерви :D... важно на крај се добро се заврши, заслужена победа (заслужија и поубедлива) ... Штета за оние три бода што ги изгубија во Атина... зашто и нив ги заслужија, ама тоа е, грчка работа. Да ги имаа, сега поопуштено ќе тераа, вака уште главоболки ќе им создава :|...

    Ливерпул отсега нека играат без Балотели, џабе фрлени пари. Вака подобро изгледаа каде-каде. И браво што запнаа и не му дадоа на Роналдо да погоди, ептен ми направија ќеиф црвените. Она ти бил најдобриот играч на планетата, хах, па него Мињоле го дрибла како мало дете.
    Овие Лудогорец... Ливерпул (на Енфилд) и Реал не можат да излезат на крај со нив, Базел ги наполни.
     
    Последна измена: 5 ноември 2014
  19. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    ^
    Ама затоа ни го наполнивме Базел со 5-1 :nod:.
     
  20. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    ^ Ама па не сме виделе дали и кај Базел во гости ќе може истото полнење.


    МЕЕЕЕЕСССССССИИИИИИИИИИИИИИ :party:
    Иако очекував да го изедначи рекордот вечерва и не беше изненадување за мене (како и обезбедениот пласман во осмина финале), сепак немате поим колку ме прерадува Меси бе :D Па уште и гол со глава, мајсторија несвојствена за него. Дури и кога не е во својата препознатлива, јака форма покажува дека е зацементиран на врвот. Засебна класа на играч кој кога сака може CE и дека излишни се секакви споредби со некои други фудбалери. Меси си е Меси едноставно.

    И така... Вечерва освен Челзи што се изнамачи со Марибор (фин голот на Ибраими), другото очекувано. А во голем дел и како реприза од минатото коло му дојде, Сити се зафркна со Москва, Шахтјор над БАТЕ убедливи, Луиз Адријано пак распали, победа на ПСЖ со интересен гол на Кавани (со таа разлика што минатиот падна во 90-та некаде, а овој на почеток) Спортинг и Шалке пак се надигруваа, само овој пат обратен резултатот, Порто на Атлетик два гола, Барса на Ајакс исто два гола...
    Рома точно како што мислев, пораз само овој пат не и катастрофа.
    Издржаа римјаните колку-толку, имаат и шанси за пласман понатаму ако запнат. Само што е ЦСКА превртлива екипа, јас дури би рекла дека Сити им е полесен противник (башка Сити дома го чекаат).
    А штета ќе биде и Сити да не пројде, ама самите си го направија сето ова. Велам штета затоа што во Москва победата им избега од раце на глуп начин, а во Минхен можеа да извлечат нерешено, заслужија... дома два натревари си зезнаа и нема тука што... Интересно ќе биде во групава.
     
    Последна измена: 6 ноември 2014