1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Драго непознато другарче

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од karak, 25 јули 2010.

  1. Aerodromka

    Aerodromka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2014
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    117
    И јас пишував со едно девојче.Се викаше Елена и беше од Крива Паланка.Јас бев 6-то одделение а исто така и Елена ако не се лажам беше 6-то одделение.Јас пишував поезија и објавував песни во Наш Свет и така ми пиша.Се слушнавме неколку пати и после ни се изгуби контакт.Многу ке ми биде мило ако ја најдам тука.Моето име е Весна и сум од Скопје.
     
  2. Aerodromka

    Aerodromka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2014
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    117
    Не знам дали си уште активна?Кажи ми како се викаше девојчето од Скопје?И како се викаше од Ресен?Дека братучетка ми е од Ресен и еднаш се слушнавме со другарчето мое по телефон а братучетка ми со нејзина другарка?
     
  3. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.644
    Пол:
    Женски
    Ехееееј,илјадници писма чувам!Една од поретките сум кои имале ваква ситуација,да дознае дека всушност драгото непознато другарче е драгата непозната братучетка :^) А ни на крај памет тоа не ни текнало ! :D
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  4. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Бев четврто одделение и имав напишано писмо(преку тие весниците)ама никогаш не го испратив :(
     
  5. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Добив еднаш писмо од едно девојче од Скопје и бев пресреќна. :D Купив плико со цветчиња, хартија во боја и му вратив..Девојчето уште ми нема вратено. :D
     
  6. Val-Dim

    Val-Dim Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    1.750
    Допаѓања:
    60.976
    Темава ме потсети на детството. Пред 30-35 години немаше СМС пораки, Фејсбук, Е-мејл... Се праќаа писма... и се чекаше поштарот!!!
    Се допишувавме со непознати другарчиња на кои што им ги кажувавме нашите секојдневни случки, тајни, фантазии... Јас се допишував со две девојчиња - Марика од Охрид и Елена од Новосибирск... Колку беа убави тие времиња...
     
    На Serafima му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Megannn

    Megannn Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2014
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    210
    Пол:
    Женски
    Пред 8год. и јас си имав непознато другарче :D
    И ден денес се имаме на фб, немаме контакт ама битно не се забораваме.

    Си пишувавме писма, си кажувавме се, за симпатии, за школо, другарки, семејство, хоби..
    Обавезно купував листови во сите бои, плика со разни шари, си праќавме слики за да знаеме која како изгледа, слики и текстови од нашите омилени глумци, пејачи..
    Со нетрпение го чекав поштарот секој ден :D
    Ах убави времиња..
     
  8. erica

    erica Популарен член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    1.312
    Допаѓања:
    2.036
    Пол:
    Женски
    Јас само еднаш имам пратено преку школо по предметот англиски јазик наставникот ни кажа да напишеме писмо и да го пратиме јас го пратив и ми стигна од девојче и од тогаш и немам пратено но ми беше мило што запознаш девојче на моја воздраст :)
     
  9. lolanomnom

    lolanomnom Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    2.324
    Во прво оделение кај нас во школо стигаа писма до непознато другарче али пишуваше оделение и број во дневник. И јас си бев број 10 а писмото беше за број 9, и си излажав дека сум 9 за да го земам ја писмото хахаха леле децааа :rofl: :rofl: Иначе не му вратив, го напишав ама не го пратив :lol: Ахх што убави спомени :$
     
  10. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.785
    Пол:
    Женски
    И кај нас во основно, кога бевме 4то одд. се пишуваа писма до непознато другарче. Моето писмо беше напишано за девојче од Велес. И таа ми одговори на писмото.. така се додека не си направив фејзбук си праќавме писма, а ден денес контактираме на фб :)
     
  11. flowersss

    flowersss Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Се допишував со едно девојче од америка ни делеа нашколо пакетчиња од америка кои деца ги имаа спакувано и во мое пакетче имаше адреса од девојчево му пратив писмо по 4 месеца стаса писмо и слики преубаво беше девојчево имаше слики од куката нејзина од фармата од животните еден албум :Dповторно и вратив но за жал не стаса одговор дали и писмото стаса кујзнае ....ја најдов на фб пред 2 год ама неможев да ја додадам за пријател или порака да и пуштам сега веке нз ни како се викаше аги изгубив и писмата само сликите стојат :|
     
  12. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Јас нилојпат не сум испраќала писма, ама на часовите кога требаше пишувавме.
     
  13. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.529
    Пол:
    Женски
    Јас се допишував со над 10 девојчиња, но за жал писмата не ги чувам веќе. Ги имав премногу, па еден ден кога суредував дома мораше да ги фрлам, да ослободам простор.
     
  14. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.332
    Многу беше интересно тоа
    Тогаш беше актуелно да адресираш до НЕПОЗНАТО ДРУГАРЧЕ во некој друг град, ќе ти помогнат постарите да напишеш некое основно школо и на крај ОБАВЕЗНО пишував БРОЈ хх ВО ДНЕВНИКОТ.
    Јас на пример секогаш број 8 во дневникот си пишував
    Знам запознав една Лимонка од Свети Николе...
    Интересно
     
  15. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Прерадосно ми беше допишувањето со непознато другарче, се допишував со повеќе, а во живо се запознав со две девојчиња, но немам контакт со нив.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  16. anelchylola

    anelchylola Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2019
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    189
    Пол:
    Женски
    Steta sto vo moe vreme nemase ova vo nas svet.
    A mnogu interesen nacin e za zapoznavanje novo prijatelce :)
     
    На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.